Една гей раздяла
Здравейте,
аз съм гей и имах връзка с приятеля си 7 години. Всичко вървеше нормално до преди около няколко месеца, когато забелязах, че ме игнорира и все по-малко отделя време за мен и срещи с мен. Докато един ден се стигна до там, че ми каза че не иска да се видим въпросната вечер. Стори ми се странно и реших да отида до тях. Колата му не беше паркирана пред кооперацията и аз го потърсих на другия му адрес. Видях, че горе свети и че е там. В края на краищата без да изпадам в подробности оказа се, че е там с друг.

Звънях на вратата, писах му смс-и, звънях на мобилния но не ми отвори, вдигна или отговори. На следващият ден се видяхме и разбрах, че от 5 месеца поддържа връзка с друго момче. Кълнеше ми се, че мен обича и иска да е с мен, че е допуснал грешка и че всичко може да се оправи. Опитвахме се да преодолеем нещата, но след по-малко от месец той ми каза, че заминава с него за чужбина, за да работи, да изкарат пари, че той щял да му помага и че всичко било само и само за да помогне на семейството си, което наистина в момента е в затруднение.

Приех всичко и с много мъка се съгласих с това. Обеща ми, че няма да позволи никаква близост с него, че ще се чуваме всеки ден и ще държим връзка.
Замина.
В следващите 45 дни не получих нито едно обаждане от него, нито мейл, нито отговор на стотиците ми смс-и. Разбрах, че са пак заедно, че са интимни, че ме игнорира, че ме е зарязал.
Върна се.

Отказвах да се видя с него и да се чуя по телефона. И така почти седмица или 10 дни до момента в който не издържах и отговорих на неговите молби. Видяхме се, говорихме, обсъждахме. Закле се, че иска да е с мен. Но моето доверие беше изгубено. Започнах да го следя, да му гледам телефона и с ужас установих, че се чуват, пишат си и дори спят нощем заедно във вечерите в които не е с мен. Срещнахме се тримата и той призна че ни заблуждава и двамата, но направи избор пред нас и избра да е с мен. Другото момче каза, че няма да го търси и няма да се вижда с него, защото за пореден път му казва че къса с него и остава при мен.
Сами разбирате, че и този път не се получи. Не беше само с мен. Отново продължаваше. Отново ги хванах една вечер. Отново разговори и сълзи. Отново лъжи и обещания.

Решихме че трябва да заминем двамата далеч от третия. Тръгнах с неухота, със съмнения и страхове. Трябваше да видим дали можем да сме заедно отново. Бяхме 12 дни извън София. По 24 часа. Другия не се обади и не писа. Наложи ми се да се прибера един ден по-рано. Остана сам последната вечер и когато се върна с ужас разбрах, че отново се е чул с него, че му е писал и че му е казвал че нищо не се е променило, че го обича, че обича и мен.

Отново разговори и безсънни нощи до вчерашния ден, когато ми каза, че не може да прави секс с мен, че ме обича но не знае дали иска да е с мен, че не може да има бъдеще с другия, но иска да опита да бъде с него, че не иска да ме губи и дали ще го чакам. През нощта ми каза че иска да се разделим.
Приех го. С болка и мъка, с жестока тъга се съгласих с неговото решение, което се опитвах да взема и аз на няколко пъти. Казвах му че го оставям, че не мога да бъда повече в тази ситуация и след часове се връщах и му прощавах всичко в името на това да спасим тези 7 години.

Е, накрая приех и това в името да се спася и аз и той да е щастлив и да опита другият вариант. Не знам колко ще издържа. Не знам какво да правя, Не знам как да си го избия от главата. Молеше ме да не му казвам сбогом и да го чакам, но знам че ако има вариант за решаване на проблема то той е да сме разделени.

Какво да правя и как да го забравя. Как да не го чакам и как да го отхвърля АКО някой ден се върне. Ако както казва той осъзнае, че трябва да продължи с мен. Помогнете. Дайте ми съвет. Безсилен съм пред това което изпитвам към него. Обичам го колкото и да ме наранява и да ме огорчава и унижава с действията си. Това не е вик за помощ. Това е моята история, която слагам да показ и моля за съвет, защото съм изчерпан тотално. Защото не мисля вече реално и съм в безпътица. Благодаря ви

Коментари

1.   „и му прощавах всичко в името на това да спасим тези 7 години. “ ТИ ЛУД ЛИ СИ!!!
Не усещаш ли в какъв филм си се вкарал?
В момента си губиш времето. Време е да си кажеш, че ето - 7 години си бил що-годе щастлив с този мъж, но сега е време да продължиш напред. Дългите връзки м-у двама мъже са вярно рядкост, но не са невъзможни. Да, може под влиянието на хормоните си, един мъж да кръшне (то и затова тези връзки са 2 пъти по-нестабилни, нали са двама мъжете), но твоят приятел си обича и другия!!!
Иска ви и двамата, направо си в ужасно положение, научил се е да ВИ манипулира и използва И ДВАМАТА. И ДВАМАТА СТЕ ЕМОЦИОНАЛНО зависими от него и му играете по свирката!!!
Зарежи го, докато е време, стъпи си на краката и ще срещнеш любовта!!!
И да - знам, че е гадно, но стабилна връзка с друг мъж е много трудно постижима, просто жените сме по-малко сексуални, макар че (виж този сайт) има и сред нас доста сексуални. Всичко е до личност, но АКО ИСКАШ ще намериш мистър Райт

2.   Е 7 години ти какво очакваш - да създадете семейство ли? Не знам какво е да си гей, защото не съм, но ми е чудно как очакваш да живеете заедно цял живот. 7 години са достатъчни да си омръзнете. А и днес светът е пълен с такива като теб - намери си друг по-свестен.

3.   Мило момче, знам, че боли, знам и че ти е тежко, но трябва да се опиташ да продължиш напред. Живей живота си, излизай, забавлявай се, ако се получи нещо с друг, получи се, ако не-не. Като дойде вече бившият ти приятел отново, ако въобще дойде, съм сигурна, че ще вземеш правилното решение. Не го търси сега, просто го остави и върви по твоя път...
Лола
П. П. Казват, че 7-мата година е съдбовна в една връзка...

5.   Ебаси филма, пич! Зарежи и не мисли за него. Просто му тегли една и не се обръщай назад!

6.   Aко не намериш някое хубаво момче пробвай с момиче :)

7.   О боже това е смешно, той си играе с вас както си иска, а ти ми говориш за любов.... :Х:Х:Х

8.   Това е света хората се разделят, и събират... Смело напред... Може да си гей, и ти носиш душа като всички нас... животът ти не съършва до тук, като не е той ще е някой по добър! :)

9.   Изобщо не те заслужава! По демоните, човек, ти въобще обичаш ли себе си, че да му търпиш игричките толкова много време? Да, ще боли и ще преболи, вярвай ми! Но трябва да преглътнеш тази огромна горчивина и да започнеш да мислиш малко по-егоистично, защото, съдейки по написаното, това леке мисли само за собствения си задник и угода! Горе главата, той ще осъзнае какво е изгубил, но ти ще си бетон и трябва! Дръж на себе си, поглези се, обръщай си внимание, за нищо на света не падай на колене и не прощавай! Никой не заслужава подобно отношение и подвеждане! Връзката е двустранен процес, не може само единия да взима и наранява, а другият да си събира любовта парченце по парченце от кофата за боклук! Я да се стегнеш! Ти струваш много повече от него и заслужаваш качествен човек до себе си, който да те обича, обгрижва и да ти отвръща със същата честност и топлота, с която ти го даряваш. Обичай себе си!

10.   Всички тези коментари които прочетох са верни. Трябва да цениш себе си. Помисли си заради човек заради него трябва ли да се тормозиш. Даже и да го обичаш той само те използва. Въпреки че аз може и да не разбирам какво е да имаш гадже, знам че накрая ти ще си този който ще е наранен.

11.   Аз мисля, че трябва да намериш друг човек, който ще ти помогне да забравиш. Ще имаш нови емоции, пеперуди в стомаха, нови безсъъни нощи но от хубави моменти. И когато старата ти любов разбере, че си с друг, веднага ще поиска да се върне и ще ти се кълне отново, но на теб ще ти е все тая вече. Повчрвай ми, разиграва те само защото знае, че си го чакаш и щом почука ти ще му отвориш.