Да си замълча или да му кажа..
Здравейте на всички. Момиче на 21г
Проблема ми е следния, преди 1г. и половин започнах работа.
Имах много готин колега, който ме привличаше ужасно много, но работата е там, че имам приятел от 4г. много се обичаме и подкрепяме в всичко. Това лято мислим да се женим, но аз имам угризения на съвестта. Когато започнах работа, запознах ме се, общувах ме но само толкова. След това той запозна да ме сваля, само чакаше удобен момент и идваше при мене. Не се е случило нищо между нас, само сме се натискали, два три пъти ме е целувал, но аз не съм отвръщала. Колкото и да исках да се откажа да се спрат тези неща с него, толкова не можех. Видях на къде отиват нещата, защото аз много обичам моя приятел и напуснах работа.
Това е било между нас, не е имало секс само целувки и сме се натискали. Въпроса към вас ми е как да постъпя, вече мина почти година, но това нещо ме чопли и много съжалявам. Дали да кажа на приятеля си, какво да правя?
Приятеля ми, ми предложи брак ще се женим. Не знам какво да правя наистина, гузно ми е ако му кажа няма да ми прости никога. Да си замълча или да кажа. С колегата не е имало нищо само това и то по време на работа. Помогнете ми, не искам да загубя приятеля си, много го обичам! Знам не е правилно това, което направих.. Дайте ми съвет, да си замълча или да му кажа.. До сега никога не съм го лъгала и не съм правила подобно нещо.. Благодаря ви!

Коментари

51-94 от 94

56.   Авторке, 4 годишна връзка да забравиш заради колега, който ти се е усмихнал и казал мили думи, си е липса на любов и уважение. Никакви проблеми не оправдават това. Хората говорят, а не флиртуват и търсят внимание. Просто и ти си на принципа да има тайни, защото как ще си сама и как всички ще те питат какво е станало. И най-вече кой ще те търпи. Как не се сети за приятеля, докато беше по ъглите?

57.   48,
На младото момиче съвестта не я гризе, защото се е натискала, а защото има опасност да се разчуе. Тоест и е било приятно да е ухажвана от някакъв почти непознат, и хич не се сетила за годеника си. Е, единия е непознат, а другият е човек, който познава от 4 години, че и повече. Направи сметка това правилно ли е.

58.   Преди брака нали трябва да се наживее, после да не се обвинява, че била проста и само с един. Нали за това има и ергенски вечери. Да пробва сега и да си седи кротко в брака. Може да реши, че няйният е най - хубав. То чудо голямо понатискали се малко, живота е един. В брака е доста скучно и да мисли... Еднообразието няма да я подмине...

59.   Авторке, ако не желаеш някой да те сваля, просто казваш, че си имаш приятел и не си заинтересувана. Ако е много нахалален, може и по-остро. Ама да си мълчиш и да ти е готино, това не го разбирам.

60.   Не ги слушай. Щом си успяла да излъжеш балъка, трай си и си мишкувай. Важно е твоя гъз да е на сигурно, пък него го остави да си живее в илюзия.

61.   Благодаря на тези , който ме подкрепиха все пак не съм направила кой знае какво !
Авторка

62.   Искам да знам, как става одобряването на коментарите. Например излиза пост 52 на авторката, след 10 минути излиза коментар -отговор 53. Кога е изпратен, кога е одобрен, кога е публикуван, след като в някои важни теми се чака с дни???

63.   Вие разпоретини такива, няма ли да си намерите майстора най-после???
Казвай къде живее гаджето ти!!! Казвай???
Някой трябва да му каже истината... с каква се е хванал!
ОБЪРНАХТЕ ТОЯ СВЯТ НА РАЗВРАТ И ЛЪЖИ
Няма ли да си признаеш най-после????
Какво си правила? Питам какво си правила???
Или за негово утешение ще му народиш дечица и ще му слагаш рога после. Така ли????

64.   Ако не я гризеше съвестта, нямаше да ви се обяснява в коментарите като някакво виновно дете. Нападнахте я много остро, можеше да й се каже и малко по леко. Ама не, трябваше да я заклеймите като курва, като утайка и еди-какво си. Номер 48 си го каза най-правилно. Пишете си и не мислите човека отсреща как може да го приеме и колко тежко, хората са различни. Наистина се оляхте. Всеки прави някакви грешки в живота си, никой не е безгрешен. Очевидно се разкайва, вижте колко коментара е написала. Само й засилвате чувството вина, което и да каже, и да не каже, няма да си отиде.

Спокойно скъпа, дишай. Мълчи си и си планирай сватбата и направи така, че да не се повтаря, но си помисли много добре искаш ли да се жениш или е просто чувството ти на вина, което иска някаква компенсация. Това си е за теб, не е нужно да ни го казваш на нас.

65.   @64 има разлика дали я гризе, че ще я хванат и дали се разкайва. Аз лично не забелязвам да се разкайва, щом казва, цитирам: "все пак не съм направила кой знае какво".

Даже започнах да си мисля, че е някакъв трол, защото ми е трудно да повярвам, че има толкова безочливи хора. Да се натискаш с друг и после да кажеш "какво толкова" и с лъжа да пристъпиш в брак. Не стига, че се е омазала, ами и нагла - ще крие, ще маже, онзи се е усетил, но тя го замотала. И това ли наричаш съвест?

Тая си заслужава онзи да я разбере и да я натири преди сватбата. Дори не заради натискането, а за това, че дори няма достойнството да седне и да каже "сгреших, имаш право да знаеш, след като ще се женим, моля за прошка". Това за мен си е чиста мишка, егоистка и лицемерка.

66.   64, щом не е станало кой знае какво, значи няма проблем балъка да разбере.

67.   Е заради такива лъжливи, нагли, егоистични жени мъжете не искат ни семейство, ни сериозна връзка и наричат всички жени ку*ви. Като не е станало нищо особено, защо пусна темата, бе момиче? Защо си гузна и те е страх от истината? Искаш само положителни мнения, да те успокояват разни разпоретини, но няма как да ти се получи.

68.   Гледам тук повечето е съдят, замерят я с обиди, да кажела, да го зарежела. Само че съм напълно сигурен, че 99% от тях на нейно място ще си затраят. Лицемери! Момиче, не казвай, продължи напред, а това, което се е случило ще ти е една червена линия, която да те държи далеч от подобни глупости занапред. Айде да не казвам колко мъже не броят изневярата за нещо особено, дори като е системна, и не се развеждат. нали така?

69.   64, разкайва се, защото може да я хванат. Ако наистина държеше на човека до себе си, щеше още от началото да каже на този колега, че е заета, че ще се жени и да му секне веднага мераците. Много мъже се отказват от точно това изречение, но казано твърдо и ясно. Но самият факт, че тук в историята не беше написано, че го е рязала, или поне казала, че е обвързана, говори много за самия морал на девойката и уважението и спрямо приятеля и. Като някой колега досажда го режеш точно с тези думи- ''Имам си приятел, не ме търси, освен служебно. '' и т. н. Знаем ги тези служебни флиртове и каква е била целта на колегата. Просто девойката я е хванало шубето да не се разчуе и затова е спряла.

70.   Авторке изневерила си. Ако не беше кой знае какво, нямаше да го криеш. Оправданията ти няма да минат пред никой, но ми е интересно дали сама си вярваш.

71.   До номер 64! Благодаря ви много за подкрепата!
Наистина аз много го обичам , съжалявам много че сгреших но няма как да върна времето назад! Единственото което мога е да променя настоящето! За мен означава много подкрепата на всички!
Благодаря ви от цялото си сърце! Обичам го много , и искам да се омъжа за него! От авторка!

72.   Искам да кажа на всички, че аз не съм някой курва както си мислите!!!!
За първи път го лъжа, никога не съм го правила НИКОГА!!!
Обичам го много и много съжалявам..
Всеки човек грешии, няма такъв които не е сгрешил. Невярвам, че всички който ме упреквахте не сте сгрешили поне един път... За това се замислете аз съм на 21 само, та нали така се учим.. нали за това се допускат грешки, за да разбираме че грешим..
Никога не бих постъпила с така както ВИЕ постъпихте с мен!!!!

73.   "Само че съм напълно сигурен, че 99% от тях на нейно място ще си затраят"

Не, повечето просто щяха да кажат, че са обвързани и нямаше да се натискат.

А авторката или е трол, или е тотален кон с капаци - от 70 души я подкрепили трима и тя слуша тях, а другите 67 все едно ги няма и дори не се напъна да помисли защо ѝ скочиха. Ама иначе пуснала тема с надеждата разпоретините да я покдрепят, че да си успокои съвестта.

74.   Реално, нищо не се е случило. Мъж те е целунал, но ти не си отвърнала, нали? Похвално е, че си проявила воля и си си взела поука. Ако обаче кажеш, ще започнат едни филми, фантазии, предположения, от които никой няма да има полза.

75.   Като не си такава, защо не каза на този колега, че си имаш приятел и да се спре? Едно просто изречение щеше да секне офисния Казанова, и щеше да сваля други. Колко такива колеги и на улицата съм ги рязала, защото са мазни и прозрачни. Като не разбират от дума , даваш по-остро. На всички в темата им е ясно какво е искал от теб. За мен непонятно е защо не си го спряла с думи, действия? Ами си си затраяла и ти е било хубаво да те сваля, нищо че си на практика женена? Не може да очакваш, че всички ще те подкрепят. Ако ситуацията беше наобратно, какво щеше да направиш? Аз лично бих била благодарна, ако човекът до мен каже такова нещо, защото показва смелост и честност. Да, няма да ми стане приятно и ще се скараме, но това е уважение и смелост да си признаеш какво си надробил.
Ако твоят ти беше погодил такъв номер, как щеше да я реагираш?

78.   До номер 75! Права сте постъпих много глупаво не го спрях !!! :(
И точно за това се реших и напуснах работа , но това не променя нищо , само едно че него вече го няма !!! Разберете ме много съжалявам

80.   Авторката, ако толкова искаше да се поучиш от грешките си щеше да си признаеш и да се разкаеш пред приятеля си. От това скрито-покрито нищо няма да научиш освен да лъжеш като професионалист. Може да не си курва все още, но натам си се запътила с поведението и оправданията си. Признай му и се разкай пред него, пък дано той ти прости - това ще покаже не само колко държиш на него, но и той на теб. Ако не ти прости - по-добре да разбереш що за човек е отсега, отколкото да имате проблеми след някоя друга година.

82.   Искам да ви кажа, че моя приятел е много ревнив много прекалено.. почти всичко ми забранява за което и да се сетите .. снимки , клипове всичко .. Неми дава и късо да нося , просто е много ревнив и за това незнам как да постъпя , за тази моя постъпка о той има вина !!!! И аз ревнувам но в границата а той е направо незнам с какви думи да ви го кажа , но много ме обича много , както и аз него !!! От авторка

83.   82, очевидно има защо да е ревнив.

84.   82, явно има защо да е ревнив. Може би ревнува, защото ти във времето си показала, че не може да ти се вярва. Или е вече болестно състояние неговото.

85.   До 82
Авторке, така както описваш, приятеля ти е свестен човек. Аз имам същите изисквания, стига да има кой да чуе.
Ако си решила да лъжеш този човек, по-добре се разкарай още сега от него - не го заслужаваш!!!!
ДАНО НАЙ-после проумееш грешката си - ако предадеш някого веднъж, не е нужно да го правиш пак, ти вече си загубила неговото доверие! Доверието се гради с години и може да рухне в един момент! Ти неговото не го имаш към този момент!... защото го лъжеш.
УСПЕХ В БРАКА

86.   До 82

Щом и той има вина и ти имаш вина, какво ще га спасявате таз връзка?

87.   Нее от самото начало си в такъв ревнив!!!!
Авторка

88.   Свястно момче е да така е! Мога да кажа че е прекрасен!!
Много съжалявам за грешката си много, дано Бог ми прости че ще го скрия от моя любим! Никога няма да го повторя това.. Моля се единствено на Бог, да ме го изгубя ако го загубя ще умра, разберете ме страхувам се да кажа.. Благодаря на всички.. Той е най прекрасното нещо в живота ми!!
Приятели сигурна съм, че той ще ми прости но много ще го заболи.. Дано Бог ми го върне и на мене, нараних човека без когото немога да дишам. Много го обичам!! Моля ви не пишете повече комемъ защото много се разтройвам.. Благодаря ВИ

89.   Последно сега приятелят ти излезе виновен. Ревнив бил и не ти давал да си показваш кълките на всеки срещнат. Щом е такъв и все пак държиш да си с него, ще живееш в непрекъснат страх. Един ден, оня все ще се раздрънка и истината ще цъфне. Тогава вече няма да имаш никакво оправдание (не че сегашното ти е много смислено). Като ти тежи ревността му, остави го, да не мислиш, че като се ожените няма да е същият? Обичаш го сега, но дали ще го обичаш след 3 години, след 10? Дали няма да съжаляваш, че „ не си си поживяла“? Има за какво да си помислиш вместо да повтаряш само обичам го, обичам го... Приказките са едно, делата - съвсем друго. Пък той

90.   64 съм пак
След коментар номер 82 ми стана ясно. Играли сме го този филм. Имах същата връзка със забрани и ограничения 4 години и накрая просто не издържах. Виж, скъпа, по принцип в един момент тази токсична ревност избива на някъде, понеже започваш да се задушаваш. И не, не съм изневерила във въпросната връзка, макар че май трябваше, защото той всеки ден ме обвиняваше в изневяра.
Предполагам ти е избило в тая случка с колегата, което, разбирам напълно. Миг свобода.
Пак казвам, искам много хубаво да си помислиш дали ще се жениш за него, защото в един момент нещата не са толкова розови. Хубаво, обичате се, ама то с една гола любов не става само. Човека е социално животно, има нужда от контакти(казвам го, защото казваш, че ти забранява всичко, предполагам и общуване с други хомо сапиенс).
Не мисли със сърцето и емоциите си, мисли с главата си и какъв живот искаш да живееш. Много често в един момент тази ревност се превръща в агресия(надявам се, това да не е случая при теб). Така че, мисли. Обичаш го, разбирам. И аз обичах бившия си, но в един момент избрах свободата пред любовта и да ти кажа, изобщо не съжалявам.
Но, ако решиш, че това не ти е проблем и можеш да се справиш с него-давай. И не му казвай щом е такъв. В никакъв случай. Ще затегне каишката повече, ще почнат да му се въртят разни глупости в главата и после върви обяснявай, че нямаш сестра.

92.   коментар 88 е с друг хеш, та не е от авторката. Но както и да е, явно проблемите във връзката й не са малко, а тя пуска информация на час по лъжичка.
Авторке, аз бих ти препоръчала друг път да описваш цялата история, ако искаш да получиш адекватни съвети. Така както описваш ситуацията, някакви целувки с колегата ми изглеждат маловажен проблем на фона на ревността на гаджето ти. То че не трябва да му казваш е ясно, не знам защо изобщо питаш, обаче не се ли запитваш защо си се поддала на свалките на колегата? А твърдиш, че много обичаш приятеля си!
Ако той е толкова ревнив, това води до изкривяване в отношенията, човек си казва: бе дай да взема да кръшна, така и така все съм виновен, поне да има защо. И може да мислиш, че се обичате, обаче и тези, дето убиха жените си в последно време и ги даваха по новините, казваха така. Помисли много добре накъде ще избие тази ревност, шото до едно време човек се ласкае, обаче в 1 момент не само дотяга, но и задушава.
Та не толкова колегата ти е проблемът, това исках да кажа, имаш доста по-сериозни грижи.

93.   Или е ревнив по природа, или е усетил подсъзнателно, че има повод да ревнува. Какъвто и да е, тамън сте се намерили - жена със слаб ангел и ревнивец - ще е голяма забава тази връзка след няколко години, когато нещата ескалират. Моля ви само за едно - не правете деца.

94.   Номер 92, ти си много умен бе ! Я сега си изчисти бисквитките и историята на браузъра и пусни още един коментар, да видим ще получиш ли същия хеш. Да не говорим, че авторката може да пише от друг браузър или от друго устройство. Тия хешове си ги наврете в .... Ако искам ще пиша от 1000 различни хеша. С малко повече усилия пък мога да пиша и от твоя хеш. Дължината му е само 10 символа, така съвпадения ще има колкото искаш.

95.   Благодаря на всички!! Прави сте ревнив е доста , но аз съм с него вече 4г. немога да го оставя .. искам да се омъжа за него , още от деня в който го видях .. Знаете ли скъпи приятели , той ми има доверие , вчера говорихме .. и му зададох този въпрос защо ревнува толкова много?! А той самия ми каза , че много ме обича и се дразни ако друг ме заглежда. Разбирам го , но по някога прикалява , но АЗ пак съм си виновна .. не се изкарвам безгрешна ... От тогава мина над година , този колега де ожени чака и дете не мисля , че ще му каже .. те дори не се познават ..
Мисля да си замълча , това ще ми е за урок .. и няма да го направя никога .. Благодаря ви!! От цялото си сърце. Много се притеснявах много , всяка вечер от тогава плачех , разкайвах се и неможех да му кажа.. дори когато е допускал грешки , се връщах назад и мислих , спрямо моята грешка неговата е нищо .. Абсолютно за нищо , не му държа сметка .. защото съм гузна , но му вярвам с цялото си сърце! За тези години го опознах доста добре , и мисля че той е моя мъж !! Да ревнив е но то няма перфектни хора , така както и аз .. всеки има трески за дялане .. Приемам го такъв какъвто е .. Но немога да му кажа и ще си замълча .. Благодаря ви!! От цялото си сърце..

98.   Хаха имал ти доверие, ама ти си се натискала. Ебати балъка. Този ако някой разбере какви си ги дялкала, ще те четем в новините. Лика-прилика сте си.

99.   Аз го виждам така:
За жалост повечето мъже изневеряват. Какво да правиш, такова е времето. От темите, които прочетох, явно и доста жени.
Ако ми изневерят (еднократно или с някой с който са искали да спят за разнообразие, Няма чувства, не си комуникират, не са любовници) предпочитам никога да не разбирам. Предпочитам мъжът ми никога да не си признава.
Ако е било само една целувка, флирт и т.н като си признае само ще ме нарани и връзката ни ще приключи. Егоистично е да си излее товара върху мен и да очаква аз да забравя, да му простя и да си продължим отношенията.

Та ако мислиш, че натискането не означава нищо за теб и искаш да създадеш семейство с този човек, не му казвай. Ще нараниш излишно човека до теб. Случва се човек да сгреши, ти като гледам си се опомнила на време. Който е казал, че в една връзка всичко трябва да се споделя е живял в някаква утопия.

ПП:
Естесвено ако постоянно мислиш за изневяра и ти шарят очите, бъди ЧОВЕК и напусни връзката с достойнство.
Това важи за двата пола.

100.   Благодаря на Н99.
Няма да го повторя никога!!! Авторка

101.   99 с изказването си узакони голяма част от мъжките изневери - то почти винаги е за разнообразие и е нищо сериозно
Някой ден да попадна на жена като теб - вярна, пък да ми дава свобода да се разнообразявам от време на време
или и ти щъкаш?

102.   Авторке,
не слушай старило, слушай патило.
Аз имах подобна случка на твоята. Само че бях на 25 тогава и не е имало натискане и продължително флиртуване. Една целувка веднъж. Напуснах работа, изтрих колегата от социалните мрежи и признах. И какво последва? АД! Но "моралистите" тук ще кажат, че съм го заслужила. Не можех да живея с вината и си признах. В замяна получих шамар и унижения в дълъг период от време. После какво се оказа? Моят имал имал връзка с една девойка. И не ми каза той, а тя :) Та какво спечелих от цялата работа? Платих си за грешката, но защо... Не казвай, изобщо не ги слушай. Момиче на тези години. Случва се. Не трябва, но се случва. Мълчи. Ще получиш може би прошка, но може да съсипеш живота си.

103.   №102, твоя проблем е бил от друго естество - човека ти не е бил читав. Така или иначе си щяла да получиш въпросните унижения, просто повода е щял да бъде друг. А връзката с девойката не е сигурно че има общо с твоето признание. Ти си постъпила правилно - неговото отношение оттам нататък е трябвало да ти подскаже че няма да се получат нещата. Единственото в което си виновна е че си останала с него, следвайки пословичната женска мантра че чувствата са по-важни от здравия разум.

104.   102, който обича , не целува други. Даже и не стига до целувки. Просто шарят очите и така мишкуват докато ги хванат. И после се почват едни велики оправдания, едни обяснения в любов, едно чудо. А просто не уважаваш себе си, щом някакъв колега с мили приказки те е омаял. Работните Ромеовци ги знаем. Същите приказки ги говорят и на други, и която върже.

105.   Ами за вбъдеще как мисли ще е, особено с брак, там вече на човек му идва еднообразието и има повече вероятност да кръшне, докато преди него е цветя и рози? Защо бързаш да се жениш? Не си направила кой знае какво, няма смисъл да казваш нищо, просто сега тствай дали този човек искаш или друг, сега можеш да избираш.

106.   Мисля, че трябва да му кажеш - нека той реши, а не всички тук групово, напълно чужди на теб хора. Много странно е, че искаш нашето мнение, а него, най-близкия ти човек, лишаваш от мнение по въпроса. Тия, които змийски ти съскат: "Не му казвай!" - те тласкат директно по пътя на курвалъка.

51-94 от 94