Наранен и предпазлив или незаинтересован?
Здравейте, цялата история е следната-преди година се запознах с момче което е 4 години по-голямо от мен и още в първия момент усетих силно привличане към него, като тези моменти в които си сразен от комбинацията на качества на човека срещу теб! Запознахме се на едно събитие, където той беше част от организацията. Постоянно се наблюдавахме кой от кого криеше погледите си... Поговорихме малко иаз трябваше даси тръгвам, защото живея в друг град. В последствие стана ясно, че сме от един град. И такапрез няколко месеца се виждахме за по няколко часа на събитията с които се занимава и там си говорехме когато може, винаги усмихнат, приветлив и истински джентълмен! Имаше и внезапни срещи в които успявахме да говорм обстойно и не можехме да спрем, част от приятелите му се изненадваха как общуваме толкова много и не могат да ни разделят! Покани ме с неговите приятели в еден бар, но преди това беше казал, че си е с тях и иска да се видят и, че ще пътува и няма как да остане още да говорим, колкото и да му е приятно! Не си пишем редовно, но когато се видим на живо е супер спокойно и уютно! Той е бил много нараняван и е минал през много неща и в момента не желае връзки, тъй като е решил да се отдаде на работата си и проектите си и не иска излишна драма, въпреки, че по нещата които споделя в една от социалните мрежи са доста силни, романтични и те карат да се замисляш! Харесва ми да се виждаме на живо и да си говорим и да е приятно и аз съм в период, в който искам някакъв мой баланс да си постигна и го разбирам! Може би защото се вълнуваме от еднакви неща и това ме обнадеждава за нещо по-нататъчно положително развитие! Не се дърпа като го прегърна или докосна дори понякога той ме задържа повече в прегръдката си.. Аз мисля, че има симпатии, но не и вяра голяма..
Какво да направя... да си изчакам и да не го притискам нещо или да съм си по-дръзка и да направя крачката? Как ви изглежда по-удачно? Благодаря предварително, Усмихвайте се :)

Коментари

1.   Направи крачката. Нищо не губиш.

2.   Играе те отдалече да се подготвиш да ти го слага, без да е обременен от последиците на връзките.

Ау, наранен съм, не мога да се открия, но пък съм страшен пич, дай да ти го слагам малко, пък ти винаги можеш да се надяваш да се "променя" за теб.

Такъв филм, като някой да е наранен и да не иска друг човек има за седмица. След тоя амок, ако се появи някой с качества... направо те отвява. Вече... ако се появи просто някой.. го играеш наранения и със съжалителната карта влизаш в пещерата.

За това какво да направиш завси само и единствено от това какво очакваш.

Братан.

3.   Доста гадна ситуация. За да спреш това мъчение - спри общуването, извън служебното. Ако пита кажи му директно какъв е проблема. Ако те харесва, ще поиска връзка ако ли не - ще продължи да мрънкоти.

4.   До 2... Не смятам,че точно така изглеждат нещата,защото си има и други с които се занимава,така мисля и никога не се е държал грубо или нагло,просто е по-отбран,а ние година някъде поддържаме отношения,защо да чака толкова време, затова мисля,че си премисля нещата и е по-отдръпнат за да не се попари отново.. Аз вярвам малко в знаците след като все се засичаме случайно или не„има нещо :) от Автор

5.   Личи си, че 2 няма опит с жените, дразни се някой да го огрее. Не е изключена тази версия, да се прави на объркан, но според мен го е страх от теб. Съвсем логично, все пак ше има куп изисквания към него. Бяга от така наречената "масова жена".

6.   Той няма реален интерес. Търси си друг.

7.   Братан, много ме кефиш! Както винаги до болка откровен и прав! Благодаря ти, че пишеш тук!

До авторката: Не прави никакви усилия. Зарязвай го този, лъже те, манипулира те и не си струва.

8.   Номер 2 е прав. Това колко някой мъж е наранен и огорчен сме го слушали до припадък.Жените вярваме в приказката за Красавицата и звяра и как можем да променим и спасим наранен от света мъж. Че той ще стане предишната си същност и ще ни е безкрайно благодарен. Но това е само приказка. В реалността това се нарича мъжка манипулация. Хем нараняван и страни от жените, хем поддържа контакт с теб. Каквото и да е преживял, щом една година се познавате трябва от отдавна да те има за по-близка, че и да сте заедно.Той още от самото начало ти е казал какво не иска, ти упорито вярваш в другото. Истината е ,че може би не иска връзка с теб. Едва ли ,ако му се появи всяка ще се дърпа. Може да си му симпатична, но наистина да не иска да има връзка с теб. Губи ти времето.

9.   ПО принцип рядко споделям мнението на Братан, но тук смятам, че е прав.

10.   Колкото и да не ми е приятен братанчето, прав е и го подкрепям.

Гаро

11.   Наранен, оскърбен, зарязан, ох, горкият! И поредната бърза да го утеши в прегръдките си и да му върне вярата в любовта! Сюжет за турски сериал.
Накрая някой ще реве изоставен, ама няма да е той.

12.   Благодаря за мненията, явно наистина имам нереалистични очаквания, просто си мисля, че всеки си има някакви периоди и по различен начин му се отразяват... но джентълмени много рядко се срещат ии това ме привлече...

Автор

13.   Абе хора, това да не ви е сапунен сериал? Какво значи опари, авторке? Ако не е влюбен няма как да се опари, а той очевидно няма сериозен интерес към теб.
Една бройка в повече или по - малко няма да му навреди, тези неща ти ги казва, за да не храниш надежди, ако се случи да се понатискате или правите секс.
Джентълмени се срещат когато искат да те привлекат, после като си отиграе картите става средностатистически мъж.

14.   Почти съм сигурен , че го е страх от високи изисквания. Много мъже гледаме да боднем и да не се обвързваме, тъй като си имаме проблеми от финансово естество. Ако нямаш високи изисквания към него, със сигурност ще се получи добра връзка.

15.   Мисля, че човекът постъпва правилно. Ако той те преследваше, ти щеше да се дърпаш. Така че, не си прави прибързани изводи. Ако мъжът не е малко манипулатор, ще е глупак. Ти с глупаци ли искаш да си имаш работа? Най-лесното е да зачеркнеш един шанс - така нищо не рискуваш. Ама... кой ни играе, ни пичели , нал тъй? .. Затова тия категорични съветници отгоре не са прави.
Проявѝ търпение, не го притискай, но му давай леки нишани, че може да ти се довери, че няма да си играеш с него, за да си помпаш егото. По принцип, двете страни трябва да правят равни крачки насреща си.

16.   Ако прибегнеш до игнор, както те съветват някои, със сигурност го губиш. Той вече се е напатил и втори път в капана няма да падне. Тактиката на надхитряне води до задънена улица - имай го предвид.

17.   №8, избълвала си един куп предразсъдъци и предубеждения: Хем нараняван и страни от жените, хем поддържа контакт с теб . Ама че аргумент! ... Че той, като е нараняван, да не се е заклел монах да става??? Ти въобще използваш ли мозъка си по предназначението? Явно е, че човекът не иска да се хвърля презглава в пропастта, и ако искаше, щеше да е някой льольо. Изчаква, ориентира се в ситуацията... - нормално.

18.   Авторке , всеки е джентълмен, докато не те вкара в леглото.
После му пада маската. Няма такова нещо като период, при вас отдавна е минал. Така може да се надяваш 3 години да стане нещо. Няма смисъл.

19.   В един от разговорите беше ми казал да съм по-смела и да си бъда все така усмихната и позитивна, че е приятно изненадан от отношението ми към него, но то беше лятото. Сега в последните макар и редки срещи отново се държа уважително и съсредоточено. Затова си мисля, че има някакви симпатии и реших да ви пиша за съвет. А и от гледната томчка на мъжа ми беше интересна логиката.
Благодаря ви най-искрено и като гледам повечето мнения са, че май е безсмислено, но и други подкрепящи, мисля да не очаквам нищо или да го мисля толкова! Каквото има да става ще стане! БлагоДаря ви за написаните мнения и да ви е усмихнат живота :)

Авторка :)