Тя ме блокира и нямам връзка с нея
Здравейте! Влюбих се преди много години в едно момиче, но имаме голяма възрастова разлика (по-голям съм от нея около 10 години). Имаше начини тя да разбере за моите чувства, но аз дълги години наред криех и дори не исках да призная пред себе си, че изпитвам нещо към нея. Факта, че тя беше (и още е) прекалено малка, беше причината да не призная. Изипитвах съвсем искрени чувства, а дори не я познавах... Но имах чувството, че съм я познавал цял живот. В един момент, преди около 2 години разбрах, че тя има приятел и несъзнателно се случи така, че показах ревността си и моята голяма тайна се разбра от наши общи познати. Нейна близка и сподели, че съм изревнувал и имам интерес към нея. Въпросното момиче(моето) след като се раздели с приятеля си, каза-"тогава да ми пише". Аз реших, че няма да се занимавам с нея, въпреки големи ми влечения, защото просто се притеснявах от възрастта и на двама ни. По принцип не съм такъв, че да се вълнувам от хорското мнение и това никога не е било проблем(какво ще си кажат хората, когато ни видят заедно), истинския проблем беше, че аз не бях готов и мислих, че тя ще се държи несериозно и ще се отнесе детски. Тя живее в друга държава. Накрая ми писа тя и започнахме да говорим. Реших да я опозная и да се пусна по течението (като "нямаше да храня надежди за нас"). Аз започнах да я опознавам като човек, тя мен също и се оказах прав за всички неща, които съм мислил за нея преди да се запознаем. Оказа се също, че годините не са никакъв проблем и аз се влюбих в нея и започнах да я желая, както мъж желае жена, а не като преди. Все се случваше така, че да не може да се видим, да не може да се срещнем и някак си всичките планове и опити това да се случи, се проваляха... И така ние с нея си пишем от 2 години. Имали сме през това време много спречквания (тя излизаше с други момчета), аз съм спокоен човек, уважавам я, приемам я на сериозно и имам планове с това момиче, и се опитвам да проявям разбиране и ясно съм осъзнавал, че също имам вина равна на нейната. Тя не е правила нищо фатално, което може да се води за изневяра... И някак си продължихме заедно напред. Имах планове да отида да живея във въпросната държава окончателно за да бъдем заедно и за напред да може да създадем семейство и това беше изненада, но няколко дни преди полета ми (преди 1 месец) тя ми съобщи съвсем изненадващо, че си пише с друг, че въпросния е отишъл при нея, че излизат. Аз и казах: "спри това, ще говорим, ще намерим начин", но тя каза, че ще продължи да излиза с него дакато той не се прибере от там от където е. Аз съответно и казах- "тогава и аз ще излезна с друга", като мислих, че това ще я накара да се осъзнае, но тя не повярва, че ще го направя. Момчето се прибра там от където е, аз пък излезнах с друго момиче и изпратих клип. От там нещата се влошиха още повече, крещим си, събираме се, после пак на ново. Ревнувам я ужасно много, задушавам я. На скоро се скарахме и реших, че трябва да си дадем време, но и това не помогна. Когато се държа мило, тя се дърпа и се държи зле и обратното. Не мога да спя, не мога да ям, яд ме е на нея, в следващия момент искам да се върне и всичко да е като преди. Срамувам се от нея, мисля, че ще я изплаша с гласа си и не и звъня. Тя ми каза, докато не ми се обадиш ние няма да се съберем. Говорили сме и преди, но за много кратно. Аз и се обадих, говорихме, мълчахме и пак говорихме, но малко. Тя ме блокира от всичките възможни социални мрежи и ми каза, че ако искам да бъдем заедно трябва да и се обаждам. Много от вас ще кажат, че връзките от разстояние са обречени и най-вероятно е така, но в случая аз искам да променя нещата. Нямам идея всичко това как звучи от страни, смешно или абсурдно, но моля за съвет защото съм в безисходица. Бих се постарал нещата между нас да се нормализират и да се прибера до нея, но не знам как да постъпя. Не искам да се отказвам, много хора ми казват забрави я, остави я, но аз истински мисля, че тя е момичето за мен. Тя иска да говорим по телефона и аз нямам нищо против, но имам много неща да и кажа, които не мога да кажа все още по телефона... Трябва някак си да се разберем, а така тя като ме е блокирала няма как да стане това. Когато говоря с нея по телефона, казвам обичайните фрази от сорта на: здравей, как си, какво правиш... И след това забивам. Много хора може да ме съдят и да кажат, че щом ние с нея не сме имали физически контакт, как мога да твърдя, че я обичам... И що за глупост е това, да не се чуваш с приятелката си, но... Аз мисля, че е важно да обичаш човека-душата му. Не казвам, че не обичам и тялото и но това е друга тема. За мен духовното е по-важно от материалното. Искам да си я върна... Цялата ситуация е много объркана, ревност, болка дори на моменти омраза. Освен това тя мисли, че я лъжа, за какво ли не. В момента не говорим, чудя се дали да и пиша или да чакам тя да ме потърси. Времето ме убива, а когато пък я търся и говоря с нея, тя ме побърква. Благодаря предварително и Ви пожелавам лек/а ден/нощ!

Коментари

1.   Да предположим, че въпросното момиче е на 18 (надявам се тук да не говорим за връзки с непълнолетни). То тогава ти би трябвало да си на 28/ Така че, какви са тези тинейджърски истории - писане, блокиране и т.н.. Събери смелост, обади ѝ се и се изяснете веднъж завинаги. В противен случай само се депресираш и комплексираш, това не води до нищо хубаво.

2.   Братан, кво го праим тоя ?
Много тежък случай, безмозъчност, мекушавост, с две леви ръце. Направо към операционната или ? Или ще викаме доктор Хаус

3.   И аз така преди време си мислех, че съм много влюбена в един човек и това е ТОЙ, но след като се видяхме на живо всичко умря.

При интернет връзките с цялото това писане и емотикони забравяме да сме хора. Изграждаме си образи, маниери, ситуации, рисуваме човека в главите си и накрая се оказва, че сме го изрисували по наш си начин и това не е този човек, не са неговите маниери, не е неговия характер дори. Това не е духовната любов, която си мислиш, че е. По-скоро е любов към нещо, което си издялал сам в съзнанието си, самонавиване.

Казваш, че имаш толкова много неща, които би й казал, но... залагам си главата, че късно вечер лежиш и не можеш да заспиш, защото говориш с нея, но пак всичко е в главата ти. Какво би й казал, какво би отговорила тя. И така се самонавиваш все повече и повече, обичаш я все повече и повече. Но това не са истински разговори, това не е тя, това, което говори дори не би излязло от нейната уста, защото е сценарии на ума ти. И точно заради това когато говорите по телефона е неловко и не можеш да се отпуснеш да говориш с нея, истинският й образ не е съвместим с изрисувания.
Затова хората казваш, че е важен физическият контакт и са много прави. Важна е стойката, усмивката, това как светят очите й, това как те целува, това как се смее, аромата й, начинът, по който спи. За две години не сте пили кафе заедно, не сте преживели първата си целувка, връзката ви не търпи развитие, а напротив - станала е токсична, задушаваща, дърпа ви назад, пречи ви. Казваш, че все нещо е пречело да се видите? Има ли желание, човек прави и невъзможното, за да постигне това, което желае. Което ще рече, че когато е била в България изобщо не е искала да те вижда, било то заради разликата в годините, заради това какво ще кажат техните, от страх, че образът ти няма да е като този в главата й и при. и пр., причини много. Може и просто да те държи, за да се чувства харесвана и да си знае, че някъде там има някой, който я чака.

Имаш два варианта - пускаш я и забравяш за нея, съсредоточаваш се в собствения си живот и в това да намериш друго момиче, или й се обаждаш и й заявяваш мъжки, че отиваш при нея и е кройно време да се видите на живо. Тя най-вероятно ще започне да увърта, че си има работа, че не може точно сега, но щом за две години не е намерила време, то тогава никога няма да намери. Затова вземи нещата в свои ръце, бъди имат, та поне едно кафе да пиете заедно ако не друго. Доста скъпо кафе ще да е... А пък това, че има и друг, който е ходил при нея да я вижда и че върти и двама ви, просто няма да го коментирам..

4.   "Приятелката" ми вика.. :D

Братиньо, те децата в детската по-могат да се нарекат гаджета, от колкото вие двамцата.

Обичаш дедовия. Някакви измислени представи в кратуната, породени от липсата на реални контакти.

Я си намери някоя лелюга, която да обичаш истински и не се занимава с тея филми.

Те милите и двата си тровят нервите от преди да са си свалили мръсните чорапи на килима.

Братан.

5.   Абе ти луд ли си? Имах връзка няколко месеца с жена от друга държава, срещнахме се на един остров, после тя идваше при мен и преди няколко месеца отидох при нея и в края на краищата се оказа, че докато мен ме няма спи с друг, лъже ни и двамата и е пълен боклук и всичко е било една лъжа, не че очаквах нещо и не влагах някакви сериозни чувства, но все пак беше голямо лъжене и чак ми стана гадно. Изпокарахме се и се блокирахме и това е.
100% спи с някой друг и те баламосва, осъзнай се, защото като чета как пишеш си хлътнал много.

6.   Доколкото разбирам, вие двамата само си пишете. Веднъж не сте били на среща, веднъж не сте се целунали, секс не сте правили. Ти с това момиче връзка нямаш. Тя явно те използва за отдушник, и за да си гали егото. Ти пък толкова незряло и наивно звучиш, че се зачудих дали ти не си 10 години по-малкият. Отгоре на всичко си и доста обсебващ. Мене тръпки ме побиха, като те четох. Щом те е блокирала, я остави на мира.

7.   Значи, толкова ви е зряла и истинска връзката, че ти освен писане, друг метод на комуникация с нея не знаеш... Докъде се стигна, хората да не могат един телефон да звъннат, а уж се били обичали.

8.   Имах такава връзка, влюбих се без да съм го виждала, в думите му, в отношение му, жадува и мечтаех да го видя.
Той дойде, видяхме се, запознахме се тръгнах с него за държавата в която живее, след месец...
започна истински ад, всичко в което се влюбих изчезна, нямаше мили думи, нямаше уважение, нямаше отношение
И аз ще ти кажа не се занимай, това е илюзия в което живееш, в един момент бях на улицата с чантите, защото той не можел повече пишеше си с други, бивши лъжеше ме, излизаше а аз стоях в къщи
Намери си друго момиче, щом не търси внимание от теб намира от друг, тя не е там за да се омъжи за българин, тя е там с ясна цел и това не си ти, в чужда държава сам не се живее.

9.   Личи си, че си интелигентен и възпитан мъж, осъзнат и търсещ нещо сериозно . Обаче си попаднал в капана на все още неосъзната жена, започвайки да играеш по нейната свирка, пращайки й видео докато излизаш с друга? Надявал си се да е накара да ревнува, лошото в случая е, че попадаш в омагьосан кръг, от който няма излизане. Не го прави. Имай уважение към себе си, ако тя те обичаше колкото ти нея, щеше да намери начин да се видите. Не я търси, ще изглеждаш отчаян в нейните очи, ако искаш наистина Дан спечелиш интереса на една жена...прекъсна контакт с нея, не я търси, не я следи, не й пиши. Говоря ти от опит на жена, този метод работи, ако тя реши да те потърси й говори студено, например “Здрасти, дано си добре? Съжалявам много, че се чувстваш така.”. Покажи й, че можеш да живееш без нея и ще видиш как ще дотърчи. Но ако питаш мен, такъв човек не ти трябва - манипулатор , според мен по-добре я отпиши напълно, в началото ще ти е трудно, после ще се почувстваш като освободен от този товар.

Bluebell

10.   Човек, слез на земята, стани от компа, проветри си главата и се постарай да мислиш трезво. Не си я виждал, доколкото разбирам, не можеш дори нормален разговор да водиш с нея по телефона, блокирала те и ходи с други, обаче била твоето момиче? Само че ти не си нейното момче, не схващаш ли? Какви планове, женитби и семейства, като една среща не сте имали на живо? Впрягаш каруцата пред коня. Това твоето не е връзка, а някаква идея фикс, обсесия според мен. Правиш ли разлика между виртуалното и реалното. Сам си причиняваш болка, обуздай малко въображението си, прояви воля и разум. Опитай се да погледнеш на ситуацията отстрани, изглеждаш нерешителен, отчаян, слаб, без самоуважение, коя жена би харесала такъв мъж?

11.   От автора: Първо, благодаря на всички, които сте ми писали. Към 1, 3 и 9. Познахте за възрастта, тя е на 18 в момента, аз на 27. Искам да кажа, че нямам опит във връзките и в тези неща поради простата причина, че когато бях на 18-19 имаше едно момиче, което си беше наумило, че ние с нея трябва да бъдем заедно на всяка цена. На въпросното момиче, което е и моята бивша приятелка и нямаше реално нищо. Симпатична, магнетична, усмихната, възпитана и от добро семейство. В онзи момент обаче, аз не бях на такъв етап от живота си да мисля за момичета, защото бях средотомил цялата си енергия и мисли към това да завърша във Военоморската академия в Истабул. Майка ми се притесняваше, че няма момиче до мен и така нататък и ми уговаряше срещи с дъщерите на приятелките си, но това е друга тема. Както и да е въпросното момиче, моята бивша приятелка започна първо да ме заплашва със самоубийство, а след това последваха и опити за такова и аз бях преклещен в ъгъла и си казах, че не мога да я оставя да направи някоя глупост. В крайна сметка прекарах около 4 мъчителни години с това момиче и това всъщност не беше връзка, а ад. За това и не съм се срещал и не съм излизал с други и нямам никакъв опит. Точно когато започна всичко с моята бивша приятелка, аз бях забелязал въпросното момиче с което контакувам в момента. Завърших в Naval academy и през цялото време съм знаел и знам, че ме очаква светло бъдеще, но... В един момент ми дотегна ужасно много натиска, който ми оказваше бившата ми приятелка и без да съм имал идея какво следва (че момичето, което харесвам ще ми пише и че с нея ще се получи нещо) просто и обясних, че аз не съм човека за нея. Обяснявам това, за да не си помисли някой, че съм чакал възможност да я оставя и съм чакал да има друга в моя живот. След това останах сам и след около 1 година сегашната ми "приятелка" ми писа. И тъй като дълго време съм бил в такава токсична връзка с бившата, това което прави сегашната ми хареса, защото тя не ме разпитваше, не ме заплашваше и всичко в началото изглеждаше повече от добре. Че ще имаме време да се опознаем, че аз ще отида до нея. Поради същата причина нямам и никакъв опит с жените. Въпреки,че бившата ми ме беше поставила в кофти ситуация, аз не съм такъв и не съм си позволявал да и изневерявам. И през тези 4 години не съм контактувал с друга. Изглеждам добре, тренирал съм 10 и повече години, продължавам да тренирам, ако това има някакво значение. Чета, информирам се, вълнувам се какво се случва. Имам образование, знам пет езика перфектно(по мое мнение) и общо взето всичко е наред извън любовния ми живот. Имам ясна представа за себе си, смисъл такъв не съм коплексиран заради външен вид или финансови средства или липсна на образование, контакти с хора. Не е проблема, че не мога да си намеря друго момиче, това е най-лесното, но... Има една българска приказка, която гласи, че хората преди са успявали да бъдат заедно защото са поправяли счупеното, вместо да го заменят. Не казвам, че физическия контакт не е важен, но съм дал на това момиче ужасно много... Опитвам се да излезна от ситуацията заедно с нея, а не всеки сам по отделно. Тя се инати, нито обяснява, че това е края, нито пък прави нещо да нормализираме отношенията си. Аз силно се уморих от всичко това. Към номер 9. мислите ли, че това ще помоне? Нямам за цел още веднъж казвам, да се откажа. Ако някой ще се откаже нека това да бъде тя. Бих направил всичко възможно за да бъдем заедно, но този път както би трябвало. Не мога да разгадая нейното държание, защото нито ме пуска, нито се държи нормално(смисъл такъв,че се държи хладно, студено и отговаря с по една дума). В момента тя ме от блокира и се "опитваме" да говорим. Никога не съм си позволявал до сега да играя игри-да се правя на интесерен, да не и пиша, да не и споделям, или да си измислям глупости, че има друга за да ревнува тя. До сега всичките карти са били на масата. Държал съм се съвсем човешки... Трябва ми начин, който да изкара всичко, което тя държи на повърхостта и от там насетне да знам какво да правя, защото в момента не знам. Тя не показва нищо.

12.   От автора: Искам да вметна, че ясно осъзнавам последствията от една такава връзка. Напълно разбирам момичето, за нея живота сега започва. Аз имам шофоьорска книжка от 9 години, а на нея сега и тепърва ще и се случват разни неща в живота. Университет и така нататък. Тя е красива, търсена, привлича мъжкото внимание към себе си. Умна е и има потенциал. Аз никога не съм я "вързал" и не съм и забранявал абсолютно нищо. Нямам против да излиза и да се забавлява, аз също бих излизал заедно с нея и въпреки възрастта ми не се чувствам морално остарял, но естествено ще се държа на положение, като очаквам същото от нея. Разбирам също, че нейните действия са продиктувани от това, че аз не съм до нея реално и евентуално търси начин да пришпори нещата, защото и е писнало. Разглеждам историята с момчето по-скоро като средство да ме изкара от зоната ми на конфорт и да ме накара да предприема някакви сериозни и радикални действия, а не толкова заради самото момче,(че е лудо влюбена в него или нещо такова). Но просто аз съм миролюбив и от нея съм изисквал единтсвено да споделя, за да не стигаме до тук всъщност до където сме стигнали сега. Тя някак по детски се опитва и се насъбраха много негативни емоции и аз наистина излезнах от себе си. Никога не съм и крещял, не съм се карал с нея. Каквото и да се е случвало сме говорили съвсем искрено и спокойно и сме търсили начин с компромиси и каквото е нужно да останем заедно. Нямам лоши намерения, не искам да бъда мъжа "терор", да я задушавам, да я ревнувам,да пъча рамене и да удрям по масата- не че не мога, но не намирам това за добро решение. Нито искам да я манипулирам и да играя игри. Всичко винаги е било искрено, поне според мен и всичко това се е градило на разговори, разговори и пак разговори. Семейството ми знае за нея и всички я приемат изключително добре. Ние сме мюсюлмани и двамата, както и нашите семейства естествено и това играе важна роля както в живота на едно момиче, така и в живота на едно момче. Или с други думи казано, натиска от семействата може да бъде изключително голям. Моето семейство разбра, че нещо се случва и аз поех вината и казах, че аз съм виновен, че и изневерявам и за това се караме. За това и няма как да споделя на никого и пиша тук, не искам да развалям името и пред тези хора, пък и мисля, че това са проблеми които трябва да се решат между нас двамата. Аз съм обещал, че ще се оженя за нея и всички очакват от мен точно това. Така, че освен 2-то години ни свързват и други неща. В тази ситуация нямам алтернатива да се откажа и избощо тук не става въпрос за край. Разбирам, че на нея това не и стига(чат- добро утро, лека нощ) и нямам против да дам всичко от себе си, но тя нито иска да приеме любовта ми, нито категорично я отказва, нито полага усилия да нормализираме положението и да се разберем дипломатично. Въпроса ми е
"Как да я накарам да вземе решение? Как да я накарам да ми обясни какво се случва между нас и какво мисли и очаква за напред? И какво да направя за да ми позволи отново да я обичам и тя да обича мен? " Естествено, ако тя ми каже в прав текст "Не ме търси, не те обичам вече и така нататък" и ми даде обяснение какво точно се е случило и се случва, обаче реални неща, а не измислици и инати-тогава аз няма да имам друг избор освен да я пусна да продължи живота си. Просто усещам, че това между нас се е приключило и искам това да свърши по добър начин и за двама ни. Нямам идея, объркан съм... Благодаря Ви!

13.   Авторе, номер 9 съм. Първо искам да ти кажа, че много ти съчувствам за положението в което си. Виждам, че ти пука за нея, говориш страшно интелигенто и изразяваш мисълта си обстойно. Мога да те чета с часове. Та към въпроса ти... как да я накараш да ти каже какво мисли и очаква за напред, също така какво се случва между вас. Истината е такава, че сигурно и тя не знае какво иска и очаква от теб. В смисъл, че ако беше категорична с нещо, щеше да ти каже в прав текст. А така като гледам тя ти хем те иска, хем не те иска, май те държи и в резерва. Работата е там, че впредвид разстоянието което имате, няма как да си сигурен на 100% какво става. Единственият начин е да отидеш при нея и най-накрая да се видите, ако можеш да си го позволиш. Ако мислиш, че толкова много обичаш това момиче, отиди и я виж, поне ако не стане ще знаеш, че си опитал всичко и ще можеш да продължиш напред спокоен. Но едно ще ти кажа... и не заслужаваш такова отношение, не губи себе си за да намериш пътя към нея, както и написах - уважавай себе си на първо място и имай достойнство, ако нямаш такова към себе си, респект няма да получиш от нея (или от други хора). На 27 години си достатъчно осъзнат и знаеш какво искаш, аз съм горе-долу на твоята възраст и разбирам позицията ти напълно, но моето мислене е на човек на 25 години, тя е на 18 и малко трудно ще те разбере, без значение колко е умна. Напълно заставам зад думите си, или да отидеш при нея, ако не се получи прекъсна контакт, просто не я търси. Ако решил, че не си заслужава да отиваш, пак прекъсни контакт. Бъди решителен, може дори да си директен и й кажи, че не заслужаваш такова отношение и докато не си промени държанието да не те търси изобщо. Но със спирането на контакт, това е безотказен метод, така човек се чуди какво става с теб, но не го прави за да я накараш да те ревнува, а и за менталното ти състояние. Моля те премисли избора ти за жена, има къде по-добри и осъзнати жени, които ще те оценят, не си губи хубавите години да в преследваш, особено ако ти е казала в прав текст, че всичко е свършило.