Намерих идеалният мъж на света, защо обаче не съм сигурна дали искам да бъдем заедно?
Здравейте, преди две години се запознах със сегашния си приятел, нещо много важно е че разликата във възраста ни е 15 години, но въпреки това рядко я чувствам като пречка.
Той е невероятен, държи се прекрасно, винаги е супер мил. Рядко се караме но има и някои не толкова хубави аспекти в характера на този иначе така добър партньор. Пада си по по екстремни неща, това намирам за хубаво но и за плащещо ако се замислим в по дългосрочен план на връзката. Нещо друго, което ме влудява е че не си спестява парите, а винаги ги дава за адски скъпи и безмислени вещи. Не искам да ги пести за мен, не съм такова момиче, винаги настоявам да разделяме абсолютно всичко на две равни части, но когато виждаш че един човек няма възможност да се контролира е леко вбесяващо. Когато му намекна или му обясня нещо, без значение дали става въпрос за подобна ситуация или съвсем различна такава, той се прави че ме слуша, чува и развира, а след известно време разбирам че изобщо не е взел под внимание нищо от това, което съм му споделила.
Винаги когато го попитам за неща от миналото му, не ми споделя нищо, рядко говорим за по лични теми и си споделяме като цяло.
Въпреки всичко го обичам и виждам че е толкова различен от всички останали мъже, старая се да гледам само хубавата страна, но наистина щом се замисля за дългосрочен план на връзката ни, някак нещо не си представям да сме сладко щастливо семейство, въпреки да имаме добри отношения и уважение един към друг понастоящем.
Наистина не знам какво да правя, от една страна не искам да се разделям защото никога няма да открия човек катонего, но от друга я няма тръпката щом го видя и онази вълнуваща трепет на любовта. Не са изчезнали, никога не са съществували.

Коментари

1.   Просто е на годинки и знае как да се държи. Това не значи че е толкова перфектен. По скоро е прикрит и неистински.

2.   Така както го описваш, не ми прилича на човек, подходящ за дългосрочни отношения. Вероятно неслучайно не е семеен на тези години. Най-малкото не зачита мнението ти или поне имате доста различни виждания по важни теми, което би било сериозен проблем. Ти как си представяш той цял живот да живее ден за ден и да пилее пари за глупости, а ти да искаш да инвестирате в нещо смислено? На тез години той вече и изграден характер и няма да се промени, а като гледам и не иска. На мен поне не ми изглежда толкова перфектен, а доста повърхностен, честно казано. Ако беше млад би било разбираемо, но за да е 15 г. по-голям от теб, значи не е в първа младост и е доста притеснително.

3.   Мисля като н2 плюс това, че е мега глупаво да си губиш времето с някой, който не зачита мнението ти, а и по този начин проявяваш неуважение към себе си.
Не го обичаш, а просто си хлътнала. Излизай по срещи с други и бързичко ще ти мине.

4.   Към 1: Нима се иска някакво особено "знаене" за да пренебрегваш думите на някой, който 15 години по-малък от теб?

6.   Поживейте заедно и ще пишеш. 15 г. Не са малко, не сме в Холивуд. Разходи, деца всичко има значение.

7.   Според мен за него си жената, която в ТОЗИ МОМЕНТ е близо до него.

8.   Явно ти е тръпка и идеал за мъж, но това не е достатъчно за дългосрочна връзка, трябва като видиш човека, който обичаш да се усмихваш, ако не външно, то вътрешно, а ти казваш, че го няма, т. е не го Обичаш, тва е
Не лъжи себе си, нито него, остави го и всеки да търси щастието в друг/а

9.   Нямаш тръпка, никога не си имала, но те е страх дали би могла да намериш по-добър партньор или партньор поне като него, значи не го и обичаш. Да предположим, че си с него от 16 годишна, сега си на 18 - рано ти е да взимаш сериозни решения за брак, ако си на 22, той е на 37, глупаво е да те оставя да делите сметката, на тези години се очаква да може да изяви накакви мъжки качества от сорта на грижа за приятелката си, както и да съумява да се грижи за бюджета си и да се замисля за по-сериозни неща от адреналина.
Ако обобщим, ти имаш до себе си един индивид, когото не обичаш, и който или иска да си се наживее преди сериозните неща (които едва ли те включват), или принципно така иска да си живее.

10.   Изобщо не звучи перфектен. По-скоро доста проблемен.

11.   Авторке, доста повърхностен е твоя приятел. Смятам,че не те приема сериозно и не мисля,че е добре за теб да продължаваш с него. А и разликата ви е голяма.

12.   ОТ АВТОРКАТА:
Благодаря ви че отделяте от времето си на да коментирате! Всеки съвет ми е от полза тъй както вече разбрахте съм доста объркана какво да правя. Всъщност съм все още студентка, втори курс, така че той не е на чак толкова много години, ако мога така да се изрека. Ние не живеем в момента на едно място , аз уча в чужбина и си идвам два пъти в годината за по два месеца, всичко в този период е идеално,наистина. Държи се с мен сякаш съм най специалният човек на света и се чувствам невероятно.

Понякога обаче си мисля дали цялото това мило отношение не е защото се виждаме по рядко и дали ще е така винаги.

13.   Не бъркай доброто отношение с перспективата. Доброто отношение е важно и необходимо, но ако той е повърхностен, какво от това? И не е толкова млад, значи е поне на 35, а това е достатъчна възраст да има някакви цели, амбиции и планове. Това да живее ден за ден и да харчи за глупости, мен лично би ме притеснило и не заради самите пари, а заради отношението му към живота.

14.   Поредната "влюбена" в идиот, на който не му пука за нея, но тя се надява и самоубеждава че той е идеалния. Не останаха ли нормални жени в тая държава ?

15.   Всеки си има кусури.

16.   По-женско заглавие на тема не съм виждал никога в живота си.

Братан.

17.   Моето момиче,не знам дали си наясно ,но 30 годишен да те чака веднъж,два пъти годишно да си идваш е невъзможно.
Той самият знае ,че такава връзка е обречена ,та в този ред на мисли може да се занимава переспективно с друга/и.
В такава възраст се замисляш ,дали е в твой плюс да чакаш или да действаш.
Той за теб е далеч от идеален,а ти си още малка ,за да гадаеш дали ще е ок като мъж и баща в съвместната ви връзка.
Идеални хора няма ,дори ти не се знае колко те бива като партньор и бъдеща жена на някого.

18.   Колкото е по-перфектен един мъж, колкото е по-всеотдаен във връзката толкова по-големи проблеми има.

19.   Това да те чака да се появиш 2 пъти в годината не е за вярване. Много е лесно някой да се преструва за толкова кратко време, адски лесно е. Не се заблуждавай, просто имаш нереална преценка за нещата, именно защото се виждате рядко и за отсрещния човек е лесно да се преструва.

20.   А ти къде си сигурна, че няма официална приятелка?

21.   До номер 18, защо мислиш така?

22.   Този симпатяга е идеалният мъж на света? Уважаеми свободни жени, запознайте се с хипер-мега-ултра-гига-максимално идеалния мъж, т. е. мен! Приемам оферти за обвързване, както и желаещи да се снимат с мен за спомен и срещу заплащане от 2 лева на снимка /капитализъм е, няма безплатен обяд, но и аз съм скромен и не искам да ви разоря :)/!