Приемате ли почерпки от бармани/непознати в бара?
Здравейте, хора. Въпросът ми е предимно към жените, но мъжете могат също да споделят мнение. Аз съм обвързана, обичам човека до себе си. Наскоро излязох с моя приятелка на бар, като не сме пили алкохол. Бяхме само двете. По едно време едно момче дойде и ни пита да ни почерпел нещо, аз казах не, благодаря, попита ни пак и аз същото казах. След това пък сервитьорката носи 2 шота, вика почерпка е, отказах, но тя ги остави. Попитахме от кого са и тя каза от барманите. Не поисках да го изпия и приятелката ми ги върна, като той пък каза, че щял да направи безалкохолни шотове. Тя го изпи, аз пак го оставих. Не за друго, просто имам чувството, че ако го бях изпила щеше да означава, че имам някакъв интерес към тях и че ми е кеф да ме черпят. Не съм надута, даже понякога съм прекалено добра, но понякога трябва да ги режа. Може би и ако не бях обвързана щях да откажа, освен ако не познавам човека. А за мен 2ма от барманите (те са 3ма)бяха напълно непознати, само единия го познавах, но съм сигурна, че нямаше общо с това. Да де, ама мен пък ме човърка дали не съм прекалено гадна. Шота беше доста хубаво направен, с различни цветове, постарало се момчето. Ама не съм такъв тип момиче да приемам почерпки от тоя и оня. Ако съм излязла с него и той реши да черпи, ок, ама иначе се чувствам като леко момиче. Правилно ли постъпих?

Коментари

1.   Щом дават. гледай да не приличат на серийни изнасилвачи само, взимай!

2.   Мъж съм, но ми се иска всички жени да бяха като теб. Мога само да ти стисна ръката.

4.   Жена съм, но смятам, че баровете са социална среда, а в социалната среда е нормално хората да се социализират. Преди 3 години бях на пиано бар и ми направи впечатление колко сковано е младото поколение, всички стояха около масите, сърбаха си питиетата и нищо не се случваше, а ех какви времена бяха преди години... , добре че още има рок барове и там хората се черпим и забавляваме.
Авторке, не си постъпила гадно, барманите са виждали всякакви индивиди и не са се засегнали, повярвай ми.

5.   И аз не приемам нищо от непознати, от познати също. Щом съм излязла някъде, значи съм си направила сметката какво ще пия, ям и т.н. Мразя всякакви почерпки, аванти, подаръци. Карат ме да се чувствам супер зле, сякаш аз нямам пари да си купя даденото нещо и хората ми дават от съжаление.

Господа, когато ви кажат "не", значи именно не. Избягвайте да настоявате. Не всички жени са златотърсачки и интересчийки.

Ж,22

6.   Вие на колко сте, на 15? Само човек до 15 годишна възраст може да разсъждава така. Над 18 да черпят жена по баровете, значи, че е лека. Ако ходи там само с цел да я черпят е к.... И да, има много такива.

7.   До 6

Да, зучиш като 15 годишен католик, решил да защитава яростно вярванията си. Всички други са маскари, само ти си добър и не го криеш, нали :)

8.   Аз винаги съм с едно на ум, че може да не е просто шот... Толкова дрогирани съм виждала от подобни черпавки на времето на морето, че не мерси.

9.   Работя в спешно отделение и редовно ми носят такива черпени жени, в чието питие е имало нещо повече от алкохол. Сега е модерно да се опияняват жени и после да се прави секс с тях, без те самите да разберат. Казвам го просто да го имате предвид. Като ви наливат питието в дискотеката, нека го правят пред вас и си наблюдавайте питието след това. Ако някой си мисли, че се шегувам - не, не се.

10.   Do 9

Аз редовно си меся питиетата с какво ли не? В кое спешно работиш, защото може и да сме се засичали?

11.   До 4 - Може би, да пропуснеш пиано бара другия път и да отиде на рок бара ли? Защото никой не иска, да отиде в спокойната обстанофка на пиано бара, за да се социализира с 40 непознати. Всеки търси просто да се отпусне. Може да си кажете лаф-два, ама просто не е така среда. И какво очаква, да се случи?

12.   Не бих приела, защото не знам какво друго може да са сипали в питието.

13.   Мой съсед разказваше че така са го дрогирали в един бар. Много правилно си отказала. Те барманите може да играят някакви типове, откъде да знаеш, за пари всичко правят някои хора.

14.   Едно време мъжа ухажваше жената с действия, идеи, показваше отношение, интелект, качества, рискуваше да бъде отхвърлен, но действаше. Сега обаче понеже няма мъже и никоя няма да им се навие дай да им сипем нещо в питието, че белким ни огрее. Нямам думи просто до къде е стигнала менталната импотентност на съвременния мъж. Само си представи този който ти сипва нещо в питието-това ще е глава на семейство, родител, лекар, учител, ще защитава България... Просто нямам думи...

15.   7, от католика. Правилно е постъпила. Като приеме нещо такова, ясно е, че е свалка. Доволен? Твоето мнение какво е, не разбрах.

16.   9, не, че се шегуваш, или казваш нещо лошо, но според мен послъгваш. За първи път чувам лекар да използва изрази като "нещо повече от алкохол" вместо вещество/субстанция наркотична, психотропна, опиатна или др. И, че приелите субстанция с алкохол са "опиянени". Просто много бебешки ми звучи целият коментар. Също мисля, че ако редовно се сблъскваше с това щеше да се сетиш да напомниш, че освен до "опиянение", един такъв коктейл може да доведе анафилактичен шок, интоксикация и фатален край.
Може и да греша, но все пак ако наистина си медик, би ли обяснил какво трябва да направи човек ако има подозрения, че е изпил питие с някаква субстанция в него?

17.   Аз приемам почерпки в бара, не виждам нищо лошо, черпели са ме и на морето, и в София също. Приятно ми е така да флиртуват с мен и не го мисля за нередно. На номер 8 и 9 мога да кажа, че никога не са ме дрогирали така, нито мои приятелки и познати, това е отживелица от 90-те години. И да има такива случаи днес, те са голяма рядкост.
Ж24

18.   За това си има правило, зная го от баща ми, който беше джентълмен от старата школа. Ако една дама попадне в такава ситуация: да й сервират питие с комплименти от господина на съседната маса, то тя има два избора: да приеме напитката като изпрати благодарност чрез сервитьора или да я откаже. Първият жест означава, че тя приема ухажването. Вторият - че го отхвърля. В този случай не бива дори да докосва чашата дори келнерът да я сервира на масата й. Ако я опита и остави, това може да значи, че просто не е харесала питието и да поощри ухажора да й поръча друго. Това важи и в случай че напитката е същата каквато тя пие. Просто е знак, че дамата отказва контакта.

19.   16, това ли е най-важното в случая? И санитар да съм, това нито променя тези факти, нито има някакво значение в конкретната тема. Бива дребнавост, ама...

20.   18, от 15. Точно и аз това имах предвид, но ти го обясни много добре. Приемайки питието, жената приема ухажването. Така че да приемате почерпки ей така по заведенията, не ви прави чест. Всеки обича да е ухажван, ама от мъже дето поне ще имат кураж да ги заговорят. А и по заведенията само пияни ученици и татуирани лелки 30 . Не знам защо си губите времето там. Взимат ви парите докато можете да инвестирате в нещо по-смислено.

21.   Приемането на подарък, почерпка, услуга е задължаващо. Дори и вие да не го чувствате така, другата страна може и да си поиска...

22.   До 21

Особено, ако са от южна България ...
Когато чуеш "Ама пууутооо смооооотана! Аз тука та черпим тука (да, два пъту тука), ма набутваш с две бира, па една свирка не щеш ми направиш, мъъъърш смотана" и направо се убвиа романтиката в теб.

23.   Не приемам.
Ж32

24.   Не, откъде на къде ще приемам почерпка от някъкъв си непознат мъж ?

25.   Няма мъж, работещ като барман, който да не те черпи с надеждата да ти го сложи.
Няма мъж, като цяло, който не черпи с надеждата да ти го сложи.

Сега... ако една жена приеме пиене от някой, който с жеста си показва, че иска да ѝ го сложи - тя каква е в случая?

18, или по-точно баща му, го е казал много добре и доста по-културно, от колкото бих могъл да го кажа аз.

Братан.

26.   Понеже сериозно се притесних, да попитам авторката: Приятелката ти в крайна сметка дрогирана ли се оказа? Също така ответната страна дали си "поиска" след това? Изобщо нещо страшно случи ли се с нея или ще се ограничим с това, че изглежда като леко момиче или в най-добрия случай като човек, който не може да си позволи питие и чака да го черпят? Мисля, че обобщих горе-долу предразсъдъците от поста и коментарите.