Не иска да сме гаджета, но и не дава да харесвам друг
С едно момче станахме приятели, излизахме, опознавахме се и след 6 месеца една вечер той ме целуна. Следващи пъти пак излизахме, той пак между общите ни приятели се прокарва идва при мен и ме целува пред тях. Аз много неудобно се почувствах, защото не знам какво да им кажа, когато ме питат.
И така един ден реших да го питам какво става между нас и дали сме във връзка. Той ми отговори, че ме обича, но не иска да се обвързва. Аз го приех и отново започнах да се държа с него като с приятел.
Една вечер той ме видя в компанията на едно ново момче и направо полудя. Дойде при нас и ме целуна пред всички.
Аз се сбърках, какво иска? Ревнува ли? Какво да правя? Аз го харесвам, но той защо така реагира?
Идва свети Валентин и надали ще направи нещо по въпроса, в същото време се дразни, ако проявя внимание към някой друг.

Коментари

2.   Или си ядеш кокала или го даваш на друг. Реши си дали го харесваш и ако да, му кажи, че ще си с него, ако се обвържете, ако не ще си с друг - нормално. Не може да "не иска да се обвързва", а да ревнува. Ебаси разглезеното. Ако не го харесваш, просто му кажи да спре да те целува.

3.   От авторката: Благодаря, така е. Аз му казах, че имам чувства и го питах - Иска ли връзка, той ми отговаре, че не е готов. И вчера на Свети Валентин качи снимка колко е самотен и че няма приятелка, с която да празнува. Много обидно ми стана.

4.   Авторке, не толерирай такова половинчато и деб*лско отношение към себе си!
Обади му се и си изяснете отношенията веднага! И ако той не иска сериозни взаимоотношения, а продължава да те целува и злепоставя пред хора, НАЙ-ДОБРОТО, КОЕТО МОЖЕ ДА НАПРАВИШ Е ДА МУ НАБИЕШ ПЛЕСНИЦА ПРЕД ВСИЧКИ ПРЕДИ ДА ТЕ Е ДОКОСНАЛ! И ГО ПИТАЙ КАК СИ ПОЗВОЛЯВА ДА ТЕ ЦЕЛУВА???

Няма вариант, при който той да не е готов за връзка, а да налита да те целува пред приятели!!!

Не допускай да си играе с теб, дори и да го искаш за гадже!!!

Поставяш се в положение, в което всеки ще те гледа с насмешка и в бъдеще не се учудвай, че ти се лепят мъже, които искат да те използват!

5.   Ами кажи му, че ти прави лошо впечатление колко почти по женски драматично се държи, че уж е самотен за вниманието и "съжалението", а всъщност изобщо не е самотен и не иска да се обвърза. С други думи цялото фиаско е с цел оставане в това междинно състояние, където му обръщат внимание, заради парадирането и "самотните" снимки, а в същото време си флиртува с която и да е и се муси, ако тя спре да обръща внимание само на него. Същински кифльо. Просто ми, че обиждам момчето, което харесваш, но наистина прави впечатление, че живее за драмата и вниманието. Права си да ти е обидно и не мисля, че той има сериозни намерения. Май предпочита да го харесваш и да тичаш след него. Недей. Тая тактика може той сега да я открива, но е известна отдавна - жалваш се, самоиронизираш се, гледаш да провокираш майчинския инстинкт на момичето да се грижи за теб, да ти помогне и работи. Наистина работи, и ти се сблъскваш за първи път с него. Имай го предвид - така ще се опитват да те работят много.

6.   Днес попаднах на една статия за мъжете, в която се споменават признаци, които показват, че той не те обича истински и няма сериозни намерения. Ще копирам направо частта от текста, която дава отговор на въпроса ти.

5. Иска да се бори за вниманието ти, но нищо повече
Какво се случва: Той проявява интерес само когато други мъже те ухажват и проваля всяка възможност да имаш връзка с друг човек.

Какво си мислиш, че означава: "Той ревнува. Най-накрая е осъзнал, че и други мъже проявяват интерес към мен, което означава, че оттук насетне нещата ще бъдат различни и той ще ме цени. "

Какво наистина означава: Харесва му тръпката от надпреварата, а ти му повдигаш самочувствието. Той не се интересува от сериозна връз ка.