Какво си мислите когато видите по-красива жена от жена Ви?
Интересно ми е как работи мъжкият мозък. Какво минава през главата на мъжа, когато види визуално по-красива жена. Това може да бъде сестра и, приятелката и или просто случайна жена. Съжалявате ли за избора си в такъв момент? Ако другата ви хареса и ви се предложи бихте ли предали жената до Вас? Знаем колкото и да харесвате половинката винаги им по-красиви от нея, аз често ставам свидетел на това как приятеля ми заглежда. Обиждам се, ама аз съм това, което съм и си се харесвам. Мъжете обаче са ненаситни, имат ли черна искат руса и така до безкрай. Просто съм уморена вече от всичко и търся логично обяснение. Един вид успокоение, че 99% от мъжете сте такива. Права ли съм или не?

Коментари

1.   Не е вярно, ако обичаме жената, няма да се заглеждаме непрекъснато, а още по-малко да изневерим.

2.   Ех и ако моята беше такава ....какво да си помислим

3.   Да права си

4.   И моя се заглежда постоянно. Ами и аз се заглеждам, като видя по-красив мъж от него (а то има) зяпам най-нагло. Това са малките ми отмъщения. Флиртувам си с пичагите и дори до секс бих стигнала, но в случай че моя е прекалил в това отношение -заглеждане, коментиране, пращане на покани във фейса, флиртуване с други и т..н.
Те не си дават сметка, че ние виждаме всичко и сме отмъстителни.

Няма да ми е окей да зяпа и аз да му кажа "няма нищо мило, да имаш материал за после, понеже аз не съм жена и не съм хубава та затова зяпаш ненаситно и нагло, щото аз за нищо не ставам, нали?"

Е, вече ми е все тая. Нервирах се, карахме се но нищо. Същата работа.

При положение че мога във всеки един момент да си легна с когото си поискам (понеже не съм никак грозна - стегнато тяло, зелени очи, големи гърди и всичко ми е естествено) не се хваля. Та вече ми е все тая, сложи си го на онази си работа и не му обръщай внимание

5.   Такава няма!

6.   До 4

Чак пък с когото поискаш... :D Наскоро срещнах една такава в Тиндър, самочувствие все едно е 10-ка, а беше макс 7. Аз й се кефих, визуално, докато не почна да показва това нагло самочувствие, директно й дадох ”unmatch” без обяснения :D

Тва сигурно й беше първата ънмачване, но има много мъже, които държим красотата и интелекта да вървяр ръка за ръка. Селски пръчки, дори за секс не искаме.

Иначе всички мъже, а и жени са полигамни, така че не го взимай навътре.

7.   Каквото си мислят жените като видят по-красив мъж от техния.
Въпросът е глупав , според мен.
Не може всички да сме Мис и Мистър Свят, както и техните гаджета.
Хайде, да забраним на партньорите да гледат и филми, че там актрисите/ актьорите са по-красиви от нас.

8.   Има един лаф - Това, че съм на диета не означава, че не мога да разгледам менюто.

Много двойки даже коментират другите жени, с които се разминават по улицата. Всичко опира да хората и това колко са над нещата. Колкото по-неуверен е човека толкова повече поводи за ревност намира. Сега, ако сте в началото на връзката или излизате още на срещи и започне да заглежда другите жени не е ОК. Когато любовта е доказана - има доверие и уважение това, че е хвърлил един поглед нищо означава.

9.   Не хабя ресурс за такива неща,много много по сложни неща решавам... губене на време е!

10.   Моята е най-красива

11.   Хм, какво си мислим? Ами, примерно, "тая е страшна, как ше я .." и разни подобни. В други моменти си казваш просто "каква яка мадама" и толкова. Нормално е човек да хареса/пожелае друг, това с "вечната единствена любов" са пълни глупости. Вече дали ходи да изневерява или просто подминава, това е важното. Аз подминавам.

12.   Права си за комплексарите, повечето са точно такива.

13.   Мисля си за тройка. :>

14.   Благодаря за коментарите. Както във всяка тема и тук най-различни мнения. Мисля, че ревността тук не е толкова важна. Знам, че и той не е най-красивият, но аз не се оглеждам непрекъснато. Даже едно кратко возене в метрото или в автобуса може да ти покаже много. Непрекъснато гледам двойки и забелязвам как мъжете се оглеждат, някои дискретно други просташки. Става ми тъпо за момичето до тях, защото примерно тя се е издокарала, направила, а оня точи лиги по чужда жена. Рядко съм виждала жената да е в ролята на мъжа. Може би един вид това е послание към мъжете, които го правят. Помислете за жена си как тя се чувства в този момент. Знам, че 70% от жените се чувстват неловко. Някои пък го играят над нещата, но те просто са по-хитри, и се стараят да не изглеждат като комплексарки, а другите пък лъжат че са тоооолкова готини, че чак обсъждат с партньора. Нямате ли за какво друго да си говорите примерно? Защо на мъжете всичко им е позволено? Защо им вдигате толкова акциите на тия? Не мога да разбера наистина. Обяснете ми.
АВТОРКАТА

17.   Авторке, ако затвориш очите си за малко и се успокоиш... и се запиташ дали това поведение на мъжете е нормално??? , какъв отговор ще получиш?
Дори и да обичаш човека до себе си, той като постъпва така мислиш ли, че е читав?

НЕ, ЗА МЕН НЕ Е!

Едно е някой път да засечете някоя супер готина, където прави впечатление на всички, и той да й обърне внимание, друго е да го прави често.
Същото е и със съседната тема за порното... Абсолютна глупост! Той имал жена до себе си, която му обръща достатъчно внимание, а се държи като дегенерат! .... И мъжете масово го защитават! ...
Сама си дай сметка от какви хора търсиш мнение...

Ако ти си осъзната за това, а той се държи като хлапак, значи ти трябва по-зрял, културен и отговорен мъж!

М 30

19.   Ами авторке и номер 14, някои жени наистина сме толкова готини, че обсъждаме други красиви жени с гаджето си. Мъже също. Но това го правим само тези, които наистина сме красиви, интелигентни и най-вече уверени. А не селските ревниви пръчки, които не могат да преглътнат, че има доста по-красиви от тях.

20.   Много мъка по този свят. До авторката, мило момиче... мъжете сме така, все пак умните гледат други жени, когато са сами, а не с приятелките си.

21.   Имах преди един приятел, заглеждаше се много демонстративно. За да ме дразни. Аз пък го дразних като се правих, че не забелязвам, защото неговото си беше цирк направо. Стигаше дотам да ми казва: "Виж тази има жестоко тяло", просто казвах, че е така. Бях качила над 25 килограма от депресанти и не бях в най-добрата си физическа форма, макар с него да се знаехме преди тези килограми, натрупаните. Сега, години след това, над 25 килограма надолу и със стойностен човек до себе си, всичко това ми се струва детинщина. Стойностният човек ще гледа да ти е добре, да те приема, няма да прави напук. На всеки може да се случи да се загледа, но не да го прави демонстративно и за сметка на чувствата на партньора или моментното му физическо състояние, сравнено с това на друг. Чувствам се прекрасно в тялото си сега, но оценявам хора, на които това няма да им е приоритет. Защото когато си бях дебелана по независещи от апетита за храна причини, видях на кой какви са му приоритетите. Не съдя хората и по външния вид. А отворкото, за който ти разправях: в момента още си седи сам. Ще си остане със заглеждането само май.

22.   Здравей, жена съм, но ще ти кажа моята гледна точка. По улиците е пълно с красиви жени, така че колкото и да си красива, винаги ще имаш конкуренция. Аз също съм чувала един лаф, който гласи, "Коя жена е по-красива и от най-красивата жена? Тази, която още не си ч*кал. " Различното, непознатото, неопитоменото, винаги влекат.

А относно заглеждането. Хубавото привлича вниманието, и мъжете се заглеждат, и жените. Преди няколко дена бях в Икея, гледам един хубавец с анцуг, така му се очертаваше, че направо не можах да си мръдна погледа. Но когато си с партньора си, според мен е въпрос на уважение, поне да го правиш дискретно. Да вървиш с някой за ръка и да си изплезил език по друг е грубо, и според мен всеки ще се почувства кофти. Затова и мисля, че е нормално поведението на приятелят ти да не ти е неприятно. Едва ли той ще е във възторг, ако започнеш да заглеждаш всеки мъжага, с който се разминете.

23.   Здравей, жена съм, но ще ти кажа моята гледна точка. По улиците е пълно с красиви жени, така че колкото и да си красива, винаги ще имаш конкуренция. Аз също съм чувала един лаф, който гласи, "Коя жена е по-красива и от най-красивата жена? Тази, която още не си ч*кал. " Различното, непознатото, неопитоменото, винаги влекат.

А относно заглеждането. Хубавото привлича вниманието, и мъжете се заглеждат, и жените. Преди няколко дена бях в Икея, гледам един хубавец с анцуг, така му се очертаваше, че направо не можах да си мръдна погледа. Но когато си с партньора си, според мен е въпрос на уважение, поне да го правиш дискретно. Да вървиш с някой за ръка и да си изплезил език по друг е грубо, и според мен всеки ще се почувства кофти. Затова и мисля, че е нормално поведението на приятелят ти да не ти е неприятно. Едва ли той ще е във възторг, ако започнеш да заглеждаш всеки мъжага, с който се разминете.

24.   Мисля си - прецаках се, но красавицата дали щеше да ми върже? Едно е да мислиш, друго е реалността!

25.   Ами аз същи съм казвала на мъжа ми коя е хубава, той иначе не е такъв дето се заглежда, поне привидно не го показва. Има много красиви мъже и жени, аз повече срещам жени отколкото мъже. Очите са да гледаме, това не означава, че другият иска да те смени. Ако се пораждат съмения, това не е човекът за теб.

26.   Трябва да си много бавен за да не осъзнаваш, че абсолютно винаги ще има по-красив от мъжа ти, от жена ти и от ТЕБ. Цаката е просто да не те интересува, защото държиш на човека до теб. И хиляди мускулести пичове да ми наредиш, моя не го сменям за нищо

27.   Според мен ти имаш проблем не с това, че приятелят ти гледа, а със своето самочувствие. Увереният в себе си човек няма да следи постоянно другият къде гледа. Аз и хубавите коли заглеждам по улиците, и хубавите сгради. Цял живот не ви стигат драми, та си ги създавате и сами в главите. Да, ще загледам някоя жена, какво от това. Жените също го правят, но по-прикрито. Но ако жената до мен ми търси сметка за това, нещата определено не са ок за нея и с нея.

28.   Ами да, не е приятно. Напомня ти, че навсякъде има нещо, което може да сметне за по-добро, по-интересно и т. н., независимо какво мислиш ти за себе си и за колко красива се имаш. Може наистина да си страхотна мадама, но онази отсреща е просто различна и с това е привлекателна. Дори не е нужно да е особено красива.

Най-криво ми е било, когато "обектът на внимание" от страна на приятели ми забележи, че е такъв и ме погледне хем доволно, хем със снизхождение (хубав мъж е, жените му се кефят като цяло). И ти какво да направиш? Да я хванеш за косата или да му вдигнеш скандал каква е свиня? Все ще изглеждаш като луда и обсесивна женка, нямаш правилен ход. Вдигаш глава и се правиш на готина, докато трае, пък после небрежно подхващаш темата, за да не се излагаш и пред него. Била съм със страшно несигурни мъже и изглежда ужасно отстрани, така че гледам да се държа на ниво, независимо какво чувствам реално. Сценките имат обратен ефект.

Моят бая заглеждаше още в началото на връзката ни. Да не говорим, че имаше и проблем с порното... изобщо има ли голотия, беше пръв да види. Говорили сме си доста, историята е богата - комплекси, липса на внимание от жени дълго време и т. н. Както и да е, има значителен напредък, но пак много обича да си поглежда, интересува се от жени - на улицата, на снимки, портрети, филми и прочее. Честно казано и аз започнах да се заглеждам чисто от проклетия, както номер 4. Исках да видя какво ще направи, защото ми писна години наред да се занимавам с тия глупости. С неговите камъни по неговата глава... и, познай! Първият път, когато явно загледах случаен мъж, се нададе такъв вой, такова хленчене как него никога не съм го гледала така, колко бил готин този тип, едно-друго. Наду ми главата. Наскоро видяхме мой бивш - айде и за него същата ода. Какво да кажа... двойни стандарти най-малкото. Започна да ми става смешно вече колко е тъжна цялата ситуация. Иначе много приятен човек - мил, грижовен, забавен, опитва се да се поправи, затова и не съм го зарязала.

Иначе, изобщо не искам да звуча като дебела космата феминистка, но светът винаги е бил устроен така - мъжете да са играчи, да получават, да са еб*чи, а жените трябва хем да са скромни, хем красиви, хем да не знаят много, ама да са дашни. В последните десетилетия вече е съвсем явно. Циците и гъзовете се веят навсякъде, тялото продава всичко, светът се върти от пари и секс. Виждаш най-мащабните скандали от какво естество са, сред обикновените хора не е много по-различно, само не толкова грандиозно. Като се сетиш колко приказки има от рода на "от един чайник се налива в много чаши" или "когато един ключ отваря много ключалки - той е шперц. Когато една ключалка я отварят много ключове - тя просто е една раздрънкана бракма" и прочее. Та затова им е позволено на мъжете и се гледа по-снизходително. Това няма да се оправи скоро, всичко работи в сферата на техните сексуални нужди. И, естествено, те нямат интерес това да се променя, защото си е доста гот. Погледни и темите за бройките на жените. Убедена съм, че ако мъж на 20 години е спал с 10 жени, няма никой да му каже, че е парясник и мъжка курва.

Била съм с 13 мъже до момента. Само един не се заглеждаше след всичко с дупка. Когато излизаше с мен, излизаше само с мен - няма оглеждане, няма коментари. Правеше го много естествено и ме караше да се чувствам като най-важната и единствената за него, въпреки че дори нямахме връзка, което е най-забавното. Просто правехме секс понякога и се разбирахме добре, никакво обвързване, клетви, обещания и сериозности. С него ми беше най-хубаво. Останалите си зяпаха, коментираха, някои бяха направо отвратително гнусни и директни дори към мои приятелки. Това е масовото поведение и ще е така, докато се толерира. Тия, които правят проблем, се заклеймяват, че са луди стрини. До голяма степен е и грешка на жените, които търпят безмълвно. Не говоря за панаири, а за културно обсъждане кое-какво. Та така...

29.   Ами биология, драга авторке. Аз съм женен от 20 години, жена ми е хубава, но винаги заглеждам и оценявам красотатата на жените около себе си. Аз лично не бих изневерил, защото уважавам съпругата си, но отдаването на визуално наслаждение е по-силно от мен.
Смея да кажа, че всеки сексуално активен мъж е в моето положение, без изключения. Заложено ни е в природата да правим секс с колкото се може повече жени. Това, че сме обвързани, по никакъв начин не променя този нагон.
При вас жените не е точно така. Вашата природа ви тласка към това да откриете най-добрия, достъпен за вас партньор, да имате деца от него и съответно той да концентрира ресурсите и вниманието си само и единствено върху вас и вашите деца. Ако се появи друга жена, това означава конкуренция за ресурсите на мъжа и съответно не е никак добре за "бизнеса".
От там идва и вашето "обиждане", когато мъжът ви, волно или неволно, загледа някоя хубавица. Моментално се сравнявате и започвате да си пресмятате шансовете той да ви изостави и да тръгне с нея. Оттам идва и раздразнението, идеята, че той не ви намира за привлекателна и т. н
Аз съм убеден, че и жените заглеждат не по-малко от мъжете, но по редица съображения (основно морални) не го правят така явно. За вас секса и обвързването е нещо много по-комплексно, отколкото за един мъж.
С две думи... истината е някъде там. Нямам за цел да нападам или защитавам някой от половете, просто споделям наблюденията си от живота.

30.   Авторката - Защо на мъжете всичко им е позволено?, питаш. А на теб някой нещо забранява ли ти?
Като не ти харесва как твоят оглежда жените го разкарваш и толкова. Докато намериш някой слепец, който няма да гледа никоя, даже и теб.

31.   Специално аз бих си помислил "О, чудо! Имам жена и не съм знаел за това! Благодаря ти, Боже! Благодаря и на автора на тази история, който ми отвори очите за горката женица, която кой знае откога се чуди защо тоя нейния не ѝ обръща внимание. "

Ако имах жена и видех така наречената по-красива жена, щеше да има един проблем - нямаше да ги сравнявам и съответно нямаше да знам дали е по-красива от жена ми или не, което пречи да ти дам точен отговор. Най-вероятно ще я подмина като някой пътен знак, който не ме касае като пещеходец. Който не търси, не оглежда. Ако оглеждаш... вероятно обмисляш промяна. Вие ходите ли да оглеждате апартаменти за продан, ако си имате такъв и не смятате да се местите?

33.   Абе едно е да ти обяснява как ще пръсне еди-коя-си случайна гражданка, а съвсем друго културно да отбележи, че същата е красива и да си продължи по пътя. Това се има предвид.

Ходих с един тъпунгер преди години (толкова ми е бил акълът и на мен), който предлагаше тройки наляво и надясно, на една коментираше циците, на трета ѝ приказваше колко е яка пред мен, на приятелките ми (пред техните гаджета) говореше разни глупости и т.н. Мен пък ме обиждаше и обясняваше, че съм безнадежден случай. Занимавала съм се и с други подобни, но този беше патологичен случай. От личния си опит доста мъже са така - различни вариации. Може би 1 от 10, като излезе с теб, ще се държи адекватно. И пак говорим за просташко поведение и коментарчета, а не за обикновено отразяване.

Иначе хубавото си е хубаво. И на мен ми е приятно да погледна някоя дама с оформено дупе или красива коса, не се притеснявам изобщо да го споделя пред приятеля си. Ако аз съм мърда и не се грижа за себе си, това си е мой проблем, не на някой друг. Ама от селски изпълнения айде нема нужда...
Това като уточнения към горния ми коментар - има начини и начини.

Номер 28

34.   Ако мъжът ми спре да забелязва красивите жени на улицата и не хвърля едно око на порноканала поне вежднъж седмично, сигурно ще пусна тук тема "Помощ! Съпругът ми губи потентността си".
Сега сериозно. Ние имаме вина за това, че мъжете са принудени да не ни казват истината, защото налагаме морално клеймо на напълно естествени биологични рефлекси. Т. е. повечето мъже чисто и просто не говорят за желанията си, а не че ги нямат. Все пак има и смелчаци, които не желаят да играят театър и поемат риска да са откровени. Аз лично си падам именно по такива. Харесва ми когато мъжът до мен се чувства достатъчно спокоен във връзката ни, за да не му се налага да подтиска природата си. Мислите си, че вашите мъже никога, ама никога не са си фантазирали, че притежават харем, понеже вие сте толкова божествено несравнима, че затъмнявате всички и всичко с блясъка си? Нямам никаква идея що за самочувствие трябва да има една жена, за да си втълпи подобно нещо, че и да изисква от партньора си да подхранва налудничавата й фиксидея... Ако един мъж започне да ме уверява в подобна глупост, сериозно ще ме обиди, защото това означава, че подценява моята интелигентност и изобщо способността ми за адекватна преценка.
Всички нормални мъже гледат, одобряват, пожелават и флиртуват (понякога абсолютно несъзнателно) с красива жена. Това не означава, че я сравняват със своята, едното няма нищо общо с другото. Сравнението е вече друго ниво на оценка, предполагащо анализ, докато "точенето на лиги" е напълно първосигнално и няма нищо общо с личността нито на обекта, нито на субекта. Ние, жените, сме далеч по-склонни към сравнения. Много по-често гледаме господина, който седи срещу нас в метрото, мислейки си: "Ееееех... представям си всяка вечер този хубавец да лягаше до мен, а не моят шкембелия да ми лъха на ракия и да се оригва под юргана". Мъжете - обратното - те не виждат отсрещната хубавица във вашата роля, не си представят, че това маце ще ги посреща със салата и мусака; фантазиите им рисуват разни порносцени, които са много приятни, но за които забравят моментално щом слязат на своята спирка.
За мен това е едно напълно невинно развлечение, което поддържа у мъжа рефлексите на ловеца и изостря сексуалния му апетит, от което в крайна сметка печеля аз. Така че моят съвет е: "Момичета, ако се чувствате чак толкова неуверени в своята привлекателност, то не забравяйте, че вие притежавате едно огромно предимство пред конкурентките си, а именно - разполагате с време. Партньорът ви прекарва повече време с вас, отколкото със сервитьорката или продавачката. Опитайте се да направите това време атрактивно за него (роклята не е дреха само за специални поводи, свещите - за нова година, а хубавата покривка - за гости). Бъдете кралица у дома си и към вас ще се отнасят като към кралица, дори да пощипват тайно слугинчето. За мъжете е абсолютно неустоимо онова фино съчетание между достойнство, поддържана външност и добри маниери, което е прието да наричаме "класа". Класата винаги натежава на везните срещу големите цици, щръкналото дупе и предизвикателното поведение.