Той си пише с друга
Здравейте, аз и приятелят ми сме заедно от 4 години. Никога не съм се съмнявала в него, не съм го следила, нито съм го ограничавала от контакти с други хора. Той попринцип не е от хората, който са пристрастени към социалните мрежи и към мобилния си телефон, понякога с дни не докосва телефона си.
Несъзнателно някак забелязах, че той от няколко дни насам постоянно е с телефона си, не го изпуска от очи, носи си зарядното навсякъде с него, и не го оставя на места където мога да го видя. Заподозрях, зашото не бях виждала телефона му от няколко дни.
Започнах да се съмнявам, защото когато го попитах какво е правил през деня или как са прекарали с приятели, той ми отговаряше все едно е гузен и ме обвиняваше, че много разпитвам и т. н. Дори една вечер ме излъга къде е бил. И започнах да навръзвам нещата в поведението му малко по малко.
Познавам държанието му затова се осъмних.
Подозирах го, и може би не беше правилно, но когато заспа му проверих телефона и видях чат с друга. Тя е от работата му, но чата не беше просто по работа, а ми се стори дори, че той флиртува с нея. Аз съм жена и познавам, когато един мъж флиртува с една жена. Никога не бих преувеличила.
Казах му, че съм видяла чата и се скарахме, той обвини мен, че го следя и т. н. Аз няма как да реагирам по друг начин, когато видя, че той се опитва да флиртува с друга жена.
Той каза, че не би ми изневерил, защото живеем заедно и ме обича и не би направил подобно нещо. Но каза и, че няма да прекрати контактите си с този жена защото било свързано с работа.
Сега, когато той се чува с нея по работа аз се дразня страшно много. Започвам да си мисля глупости и само се ядосвам.
Та, въпроса ми е какво да правя. Объркана съм аз ли съм виновната или е нормално от моя страна.

Коментари

1.   Хванала си го в крачка. Не се оставяй да обвинява теб за своите грешки. Просто недей. Сваля я и това е явно. Остави ги да си гукат двамата.

2.   Кажи на тая торба с лъжи да се маха от живота ти, защото те прави на маймуна и ти слага рогца, ама ти продължаваш на себе си да се ядосваш. Успех!

Гаро

3.   Щом се крие, лъже и се чувства гузен, значи има за какво. Видяла си истината и реакцията му след като си го конфронтирала с истината, топкато е в твои ръце. От теб зависи да прецениш имате ли бъдеще заедно или не.

4.   ,,... Аз няма как да реагирам по друг начин, когато видя, че той се опитва да флиртува с друга жена…,,

Разбира се, че има и друг начин. Бихте могли да се изясните като възрастни и разумни хора. Питай го влюбил ли се е, има ли интерес към тази жена, в зависимост от отговорите му и твоите чувства вземаш решение да останеш с него или не. Нямаш право да му казваш какво да прави и какво да мисли. Ако не си ок с нещо, просто си тръгваш, явно това не е твоят човек. Просто е, няма нужда от драми, няма виновни, всеки търси най-доброто за себе си.

5.   Жената красива ли е? Ако не е, не се притеснявай. Ако е, остави го малко да пофлиртува да се почувства мъж. Знаеш, че хубост на сила не става, така, че не го притискай за да не се скарате, ако държиш на него. Но следи все пак да не те мами.

6.   Проблемът, на хора като теб е, че реагирате прекалено сдържано в такива ситуации.

За да държиш контрола в ръцете си - трябва да покажеш, че такива историйки не минават.

Виждаш чат - ставаш и се махаш на секундата. Ти си седиш, пък чак и ще го слушаш да изкарва теб виновна, че си навлизала в "личното пространство".

Пък и нагъл... щял да си говори с нея, щото работели заедно... Толкова много работи съм сменил, нито ЕДИН път не е било наложително някой колега да ми е приятел в социална мрежа...
КОЛЕГИТЕ си пишат мейли, когато има нещо да се свърши!

Тая твойта няма да свърши добре, да знаеш..>

Братан.

8.   "Толкова много работи съм сменил, нито ЕДИН път не е било наложително някой колега да ми е приятел в социална мрежа... "

Това е защото си антисоциален темерут, който много си обича патриархата, защото може да си налага, каквото му е кеф...
Кой ще иска, па на тебе да ти е приятел!

9.   Може до физическа раздяла да не се е стигало, но нещо крие от теб. Може би я харесва. Бъди наблюдателна, но не прави сцени. Рано или късно истината блесва.

12.   Толерирайки подобно нещо, само му показваш колко ти не се уважаваш сама. Защо? Нито е последния мъж, нито нищо. В неговите очи ти си жената, която приема подобни номера, която е прекалено наивна и влюбена в него, за да си тръгне. Жената, която ще покрещи, ще се посърди, но ще и мине, и пак ще остане. Не те смята за достатъчно силна, за да си тръгнеш. Демек може и още да прави глупости, и ти още ще търпиш.
Самият факт, че ще продължава да си пише с нея, напук на всичко и на тебе, не говори също добре. Пълна наглост. Като му е толкова скъпа, да си е с нея да си гукат.
Братан е прав. Пък и какво имат да си кажат мъж и жена колеги в извънработно време? Особено нормални мъж и жена? Ако е по работа, са достатъчни няколко реда, за да се разберат. Иначе е странно. За сериали ли си говорят, за манджи ли? Твоят просто я сваля, или има даже връзка с нея. Постъпи като нормална, уважаваща себе си жена и остави човека при колежката.

13.   Моят бивш така си пишеше по работа уж, а се оказа 2 годишна паралелна връзка. А колко беше нагъл само като се разбра.... аз го гоня, той не ще да си ходи. Много зле е реагирал твоя човек, отваряй си очите да не те прави на глупачка. Дано се окаже нещо безобидно.

14.   Щом няма нищо с тази защо лъже и си крие телефона и чата? Значи има нещо нередно и фалшиво. На всичко отгоре е и глупак - това, че си пишел, защото работели заедно е пълна тъпня. Не търси вината в себе си, той не те обича и не те уважава щом флиртува с друга, лъже те и има наглостта да те обвинява и да продължава с тази. Явно няма да спре, ще продължи да лъже и маже, може и с друга/и. Няма какво да се обясняваш повече с него, зарежи го и изхвърли боклука от живота си!

15.   наглото копеле те гледа в очите и те лъже, бий му шута и не се занимавай повече с идиоти и боклуци

16.   До номер 4,

...той пък като ще седне да и отговаря честно... Какъв е смисъла от разговор, като ще са само лъжи? Той щом си крие телефона и има задни мисли, значи си плете кошницата и никога няма да признае нищо. Истината излиза наяве винаги накрая. Тук въпросът е дали момичето ще прояви търпение да види той докъде ще стигне, или пък ще му бие шута без забавяне? Въпрос на психика, чувствителност и т.н.

17.   Благодаря, ви за съветите. Вечерта, в която се скарахме аз исках да си тръгна взех си чантата и тръгнах, но той не ме пусна.! Сега редовно проверявам телефонът му не знам дали е правилно... Няма нищо нередно.. от тогава са си писали 2-3 пъти по работа... но все пак се съмнявам да не е изтривал чатове. Също таса са се чували няколко пъти. Не искам да съм крайна... и да съм ревнива без причина, но все пак съм човек..

18.   Авторке, не те е пуснал, защото няма коя друга да го търпи това. Ако тази колежка е с акъла си, ще остави човека на мира. Няма лошо да проверяваш, поне ще си наясно. Имай си едно наум.