Намерила е друг в чужбина и ще скъсаме май...
Ами типичната история за провалена връзка на разстояние. Аз съм на 20, приятелката ми е на 19, аз уча в СУ и живея в София, иначе съм от по-малък град, тя също е от моя град. Миналата година началото тръгнахме, бяхме заедно на бала й, всичко точно, но тя замина да работи в Англия с нейните, с уговорката, че иска да се върне после докато реши какво ще учи, че не искаше веднага, а аз вече бях 1-ви курс. Ако беше казала, щях да замина с нея и да мина на задочно, но тя дори ме увери, че няма нужда и ще се върне. Много ми липсваше, но всеки ден се чувахме, поддържахме връзка без да се задушаваме виртуално. Даже няколко пъти тя ме е ревнувала и се беше притеснила много да не я заменя, но доказах, че няма. Сляп съм за други жени, дори не ги запям, харесвам си само нея, поправка - обичам я! Поне аз съм такъв, като обичам си искам само един човек и не съм главозамаян от всяка красавица наоколо, рак съм и обичам истински. Пък и не излизам, уча и работя, нямам време за глупости, нямам и желание, домошар човек съм. Тя обаче има време явно да излиза и е срещнала някакъв унгарец, не англичанин. Тя сама ми сподели ей така от нищото. “Трябва да поговорим, ти си там, а аз тук, започнах да съм раздвоена заради едно момче, което ми е приятел и ми е като личен психолог... ” Споделяла му колко й е гадно понякога заради работата и най-вече заради делящото ни разстояние. И явно е видяла нещо повече в него. Иначе изобщо нямаше да се замисли, както аз не го правя. Иронията е, че винаги съм бил насреща й за споделяне и съвети, но тя искала жив контакт, а и да не ме натоварва. Аз влюбеният тъпак не се ядосах, а й казах, че след изпитите тази година веднага отивам при нея, а тя - “дано тогава не е късно”. Първо се бяхме разбрали тя да се върне, защото тя така искаше, после се отметна и явно ще стои още време там. Второ, много пъти сме си обещавали, че ако скъсаме ще е на живо и няма да се предадем докато сме далече един от друг. Явно тя само знае да дава дума. Ами тъпо ми е. Не стига, че аз се боря и правя всички компромиси, тя какво ми намеква? Че ще ми изневери с него, че ще ме зареже заради него? Тогава й се ядосах, тя веднага започна да се извинява, но вече доверието ми е наполовина. Ама много си я обичам. От тогава още повече мисля за нея. И преди съм имал приятелка и нея така обичах до смърт, но тя ми изневери и това ми е болна тема! Не съм от тези играчи да въртят няколко или със слаби ангели по всяка да се захласвам. Искам си нея. След първата връзка бях разбит и година и нещо се събирах. Сега втори път ли? И цялото изгубено време, от октомври е заминала и аз живея, за да я видя пак, а тя с лека ръка ме заменя? Какви хора сте? Как обичате до вчера един, днес друг? Любовта така ли минава? Говорил съм с нейните, те казаха, че не знаят и са мислили, че всичко е наред между нас и се ядосаха на нейните постъпки, но аз ги помолих да не я занимават и че всичко си е неин избор в крайна сметка. Интересно къде поставя моите чувства в картинката. Само се прави, че имат значение. Какво да правя? Краят ли е?

Коментари

1.   По-скоро да. Връзките от разстояние са обречени на провал. Тя е на 20 и се сещаш, че точно на тази възраст всеки млад човек има нужда от интимност. Лоялността е нещо, което е родено в човека и повечето от хората не са. Жалко, че я обичаш толкова и тя ти отвръща по такъв начин. Само на 20 години и на 2 пъти да ти разбиват сърцето не е добре. И аз съм на 20 и имам връзка от разстояние, и виждам, че нещата не вървят. Лошото е, че не мога да се концентрирам върху моите си начинания и ме е страх, че ще ударя дъното емоционално и ще рискувам образованието си, а дали си струва - може би не, но не се чувствам жив със сигурност. Разбирам те много добре, но мога само да ти съчувствам

2.   Ей такива честни и всеотдайни хора, като теб, в този живот винаги биват мамени и изоставяни. Което е жалко, наистина, но на жена вяра да нямаш. След време ще се озлобиш и ще почнеш да ги чукаш без чувства. Но за въпросната Дулцинея - тя още отначало не те е обичала кой знае колко, щом с лекота е приела да живеете разделени. А те е приела от зор заман, ей тъй - да си има някого за сигурност, да не кукува сама. И много безсрамно те държи до момента, когато ще разбере, дали ще стане нещо с новия, или не: както маймуната не пуска клона, преди да се е хванала за нов клон.
Ти гордост нямаш ли? Защо ѝ позволяваш да те води за носа, като балък? Ще чакаш, да види дали онзи ще ѝ се навие, а ако само я наебе и я изрита, ти пак ще си я приемеш обратно, щото си я обичкаш и си с добро сърце?? Ми тя пак ще почне да върти очи за нещо по-добро (за нея). Плюй ѝ отгоре - такава не заслужава любов.

3.   Ей такива честни и всеотдайни хора, като теб, в този живот винаги биват мамени и изоставяни. Което е жалко, наистина, но на жена вяра да нямаш. След време ще се озлобиш и ще почнеш да ги чукаш без чувства. Но за въпросната Дулцинея - тя още отначало не те е обичала кой знае колко, щом с лекота е приела да живеете разделени. А те е приела от зор заман, ей тъй - да си има някого за сигурност, да не кукува сама. И много безсрамно те държи до момента, когато ще разбере, дали ще стане нещо с новия, или не: както маймуната не пуска клона, преди да се е хванала за нов клон.
Ти гордост нямаш ли? Защо ѝ позволяваш да те води за носа, като балък? Ще чакаш, да види дали онзи ще ѝ се навие, а ако само я наебе и я изрита, ти пак ще си я приемеш обратно, щото си я обичкаш и си с добро сърце?? Ми тя пак ще почне да върти очи за нещо по-добро (за нея). Плюй ѝ отгоре - такава не заслужава любов.

4.   Прави й чест, че поне ти е споделила, а не да лъже и маже зад гърба ти. Иначе... май към раздяла отиват нещата. Тази нейна реплика "дано тогава не е късно" показва, че изобщо не оценява усилията, които полагаш за нея. Едва ли не ултиматум ти поставя.

Аз също на 20 и съм във връзка от разстояние, запознахме в Англия в началото на миналата есен, аз дойдох да уча тук първа година, той беше последна, лятото завърши и си намери хубава работа в България и се прибра, аз също си бях вкъщи за лятото, от есента пак в Англия, но си направихме екскурзия до Лондон есента, после си бях в България цял месец по Коледа, сега се върнах за месец и половина в Англия и другата седмица се прибирам в България до септември и ще си карам стажа у дома и ще сме си заедно. Много съм щастлива, и аз се притеснявах за разстоянието първоначално, но когато комуникацията между хората е добра, разстоянието не е пречка, също така когато държиш на човека до себе си, той ти влиза в сметките и плановете за бъдещето - образованието ми разбира се е важно, както и бъдещата кариера, но той също ми е важен и ме прави щастлива повече отколкото дипломи, работи и такива неща.

5.   Тази не знае какво иска. Няма смисъл да ходиш при нея. Да се връща тя, ако държи на теб. Направиш ли такъв компромис, значи ще те "рита в топките" всеки път като имате някакъв конфликт. Така че или да се връща, ако иска жив контакт или да си ходи по психолозите.