Той не ме уважава
Здравейте!
Запознах се с него преди година (на живо). Направи ми добро впечатление в началото. Не след дълго хлътнах здраво. Той беше мил, внимателен, кавалер. Флиртувахме известно време, но така и нищо не се случи. Общо взето, аз показвам желание, но той се отдръпва. Аз пасувам, той се приближава.
Накрая се скарахме и спряхме всякакъв контакт.
Минаха няколко месеца. Покрай коледните празници се чухме отново по моя инициатива. Продължихме да общуваме онлайн. Отново беше мил и внимателен в началото. Много се зарадвах. Разбрахме се да се видим през март (от различни градове сме, аз имам командировка в неговия).
Притеснителното е, че стария цикъл се повтаря. Както беше мил, постепенно сякаш загуби желание и започна да ми се дразни. Случва се следното. Старая се да съм внимателна, да го предразположа, влагам от себе си, говоря мили думи и правя жестове. В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап). Не издържах и му го поставих на въпрос. Това, с грубото и неуважително отношение и това, с липсата на достатъчен интерес. Не е много добър вариант, но не издържах. Каза, че не му пука, с две думи.
Оставам с впечатление, че в началото на нашето познанство, този мъж в действителност бе привлечен от мен, но в последствие трайно загуби желание, интерес и категорично спря да ме уважава!
Не ме разбирайте погрешно. Знам какво трябва да направя - да затворя тази страница и да се усмихна отново, независимо какво ще или няма да последва от другата страна.
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.

Коментари

1.   Защо се тормозиш излишно? Що за връзка би била, ако още в зародиш нещата се случват трудно, насила едва ли не.
Имала съм подобни отношения и не доведоха до никъде.
Знаеш какво да правиш.

2.   Този твой приятел ми напомня на мен, когато бях млад. Имах хиляди комплекси. От една страна се мразех, от друга, малкото достойнство, което ми беше останало, ме караше да бъда груб, да претендирам, че съм много умен и т. н. Като се замисля, точно това ме е спасило от депресия. Вероятно е някакъв защитен механизъм.

Имаше едно момиче тогава, тя ме обичаше, заради това, което съм. Вярвам, че не е било, заради външен вид, тъй като съм по-скоро от нелицеприятните. И аз също я обикнах,
но вярвах, че нямам какво да и предложа. Като добавим към всичко това и бедността, в която живеех, накратко казано, чувствах се на дъното.

И с времето започнах да я обиждам. Не с директни вербални излияния, а някак тънко и скрито. Когато го правех, се чувствах по-добре. Не знам защо. Предполагам, когато нямаш нищо, ти помага да си го изкараш на някого. Поне докато не дойдеше вечерта. Тогава се мразех и съжалявах за всичко. Освен това, никога не я търсех, не отговарях на обаждания и открито я игнорирах. И аз като твоя приятел казвах, че не ми пука. Тя никога не повдигна въпроса, но и да беше, вероятно щях да отвърна с нещо грубо. Малкото останало достойнство нямаше да ми позволи да призная, че е права, макар и вътрешно да го осъзнавах.

С времето тя се отдалечи, започна да губи уважението си спрямо мен и да забелязва недостатъците ми. Аз я разбирах и постоянно и повтарях да ме остави и да намери някой свестен. Така и направи и аз се радвах за нея. Но и нещо в мен умря.

Причината да напиша това е, за да дам една различна перспектива. Може би твоят случай няма нищо общо, но кой знае, ако някак успея да помогна, някой прочете, открие себе си и впоследствие се поправи. Тогава си е струвало.

3.   „ Тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят. “ Ами не се раздавай, научи се да бъдеш по-резервирана и да подхождаш по-разумно, не само с емоции. Във всичко трябва да има мярка. И някаква взаимност, какво уважение чакаш от някой, който не се интересува много от теб, макар, че ти му се натискаш? Уважавай себе си, за да те уважават другите.

4.   Не виждат ли, че е емоционално нестабилет с чести смени на настроенията? Нищо хубаво не те чака с такива...

5.   Нали разбираш, че не е нормално някой да е груб с теб и това да те мотивира да бъдеш по-добра към него? Потърси и прочети какво означава емоционалната зависимост.

6.   Не разбирам хората, които се натискат да спечелят вниманието на някого при положение, че е ОЧЕИЗВАДНО, че човека не си заслужава. Добре, да кажем, че един ден успееш. Накараш го да види хубавите неща в теб и...? Той ще е по-малко идиот ли?

7.   А дали ти е хрумвало, че наистина имаш някакви трески за дялкане по характера си които за него са неприемливи?

Кво ся, дай да забравим тези твои дразнещи черти щото от време на време "използваш мили думи"?

За твое добро е хубаво да се замислиш какво ти казва той за тези негативни черти от характера ти, явно не го чуваш за първи път по свой адрес. Може би има зрънце истина, не мислиш ли?