Деца без брак.
Искам да имам деца, но без да се женя. Брака за мен е нещо останало в историята и му е минало времето. Защо да се женя като знам, че ще се разведа? Защо ми е този цирк с ходене по съдилища, подписване на документи, делене на имущество, само нерви и ядове за едно нищо. Като сте били деца това ли ви беше мечтата - да се ожените? Не, но родителите ви го набиват в главата защото и на тях това са им набивали в главата техните родители. Защо хората са приели, че задължително трябва да се ожениш и тогава деца. Това са остарели разбирания които не работят в 21 век и днешния динамичен свят.

Коментари

1.   Демек на нас ни е набито, пък на теб не. Аз те разбирам идеално, защото много хора днес наистина не стават за брак и е трудно да се намери правилния човек, дори и ти самия да си читав.

Но като не вярваш в брака, не се жени, не разбирам защо един вид убеждаваш или критикуваш тези, които искат, че им било набито и подобни. Аз пък съм женен от 15 г. и това е най-хубавото нещо, което ми се е случвало, като изключим ражаднето на детето ми.

Това, че не си случил на правилния човек или че те е страх да не се минеш, не означава, че никой не трябва да се жени или че му е набито. Уважавам решението ти да не се жениш, но не уважавам такива думи, че на някой му било или разбиранията му са били стари. Хората имат различна душевност, различни разбирания, различен опит и различни неща ги правят щастливи и са важни за тях.

Аз пък съм сигурен, че ако откриеш точния за теб човек и го усетиш, ще забравиш всичките тези неща, които си написал. Потребността да обичаш и да бъдеш обичан е една от най-фундаменталните човешки потребности. Но много хора се разочароват от партньори и започват да потискат тази си потребност.

Ето самият факт, че въобще мислиш дали искаш или не брак, говори, че ти имаш тази потребност, но не искаш, за да не се разочароваш. Дори тонът ти е такъв, сякаш си разочарован от масовото напоследък посредставено ниво, може би и родителите ти не са се разбирали или са разведени. И тук пак стигаме до "набиването" от родители. Ако изобщо нямаше такава потребност, нямаше и през ум да ти минава аджеба искаш ли, не искаш ли брак, а просто нямаше и да се замисляш по темата.

Ето примерно аз нямам потребността да отида на Марс и затова и не мисля за това и не влизам по форумите да се оплаквам, че няма смисъл да ходя на Марс, след като така или иначе няма да успея или че на някои им е набито от родителите, че трябва да отидат.

2.   Защо да се женя като знам, че ще се разведа?
Ако тръгваш с такава нагласа по-добре въобще не прави деца. Поработи със специалист, защо имаш такава нагласа.

3.   То по тая логика, защо ти е да правиш деца, след като ще се разделиш с майката и ще ги направиш нещастни?

4.   Разбирам, че простотията ви е завладяла тотално някои, но защо трябва тази помия да ни я представяте и на нас. Тук става въпрос за елементарни ценности и морал, на мен никой не ми е набивал в главата нищо, но пак смятам това за нещо страхотно. Това е един важен съюз, без който един народ обикновено изчезва. Съответно бъди спокоен/спокойна, очевидно е, че на много са им набили както на теб безценностите на западните изчезващи/умиращи народи. Честно казано подобни излияния са напълно излишни и винаги ми е чудно защо се пускат в сайта. Но говори достатъчно, че няма тема в която женени да търсят едва ли не отговорност от неженени защо не са в брак.

5.   Много дъвкана тема. Ако искаш се жени, ако не искаш, не се жени.

6.   Щом си сигурен/сигурна, че ще се разведеш верно не ти трябва брак. Един подпис наистина не е гаранция за добър семеен живот. Да живееш с някого без брак на практика с същото обаче. Но ако си мислиш за раздяла още преди да се събереш с някого, защо ще го правиш? Че да имаш и деца? Тоест да причиниш всичките неприятности не само на себе си, партньора, а и на тях. Безотговорно и егоистично е. От написаното си мисля, че не си готов/а ни за съжителство, ни за деца.

7.   Едни познати с 2 деца не бяха женени, но преди година се разделиха и сега жената го съди за издръжка. Така, че може къщата да си остане за тебе, но от издръжка няма да се измъкнеш. Бъди с човек, който обичаш и няма да има никакво значение дали сте женени или не?

8.   Това си е лично твое решеие. Брат ми също има две деца, вече на 2 и 5 години, без да е подписвал брак, именно от съображени като твоите. Приятелката му първоначално го натискаше за сватба, но после се примири. И засега, а дано и занапред, си живеят спокойно заедно, без тази формалност.

9.   Защото ако не можеш да се обвържеш с майката на децата си, как тя да очаква,че можеш да се обвържеш с гледането на деца. Защото нека сме честни, освен хубавите моменти, има и задължения към тези деца (паричните ги изключвам напълно), както и трудности. Та да се върнем на въпроса, ако не можеш да се обвържеш с възрастен индивид, който може да се грижи за себе си, как може да се очаква, че можеш да се обвържеш в отглеждането на деца.

Решението в крайна сметка е твое, и както ти казаха вече, ако тръгваш с нагласата, че ще се разделите, по-добре не се занимавай.

Лола

10.   Аз вече 12г. живея с жена ми на семеини начела без брак и живота ни е напълно нормален. Всички мои познати които подписаха се изпоразведоха и сега се дърлят като идиоти. Брака не е гаранция за щастлив живот, а гаранция за материално облагодетелстване.
М. 44г.

11.   Аз съм ЗА брака.Защото иначе така всеки може да живее с доста партнъори и да има деца от всеки един от тях. Все едно отиваш да живееш с някой мъж/ жена и си живеете 2-3-5 години. Имате деца, но се разделяте. След това срещаш друг и така откарвате 1-2 години в съвместен живот и си имате дете. Респективно всеки може да преживява с няколко партъори и да има деца от тях. Но съпругът/ съпругата ще е само един човек, най-много двама.

12.   Разбирам възрастните хора защо не ме одобряват. Все пак вие самите сте женени от дълги години, да си признаете, че е по-зле, значи да си кажете, че цял живот сте били в заблуда.

13.   Сега, авторе, като не щеш да се жениш - не се жени. Намери някоя жена с твоето мнение по въпроса и си живейте щастливо, докато някое ново съжителство не ви раздели. Ноу проблем. Само не разбирам защо си налагаш възгледите като най-правилни?! Стана като с веганите - целия свят да ги признава и да пасе трева. Ами няма да стане.

14.   Брковете са отживелица.

15.   Ти май искаш деца, ама не искаш жена. Сигурно си авторът на "Жена под наем" в което някакъв си търси жена на която да и плати да спи с нея и тя да му дори дете. Хора разберете, че животът е създаване на семейство с човек, който обичате, а не правене на деца, защото родителите ви така искат.

16.   Дете съм наразделени родители, не са имали брак. Еми не боли по-малко, че баща ти си е бил камшика. Недейте да правите деца, като няма да ги отглеждате с другия родител!!!!! Бракът няма общо тука. Хора, които си мислят за 10-15 години съвместен живот и после кой откъде е, по-добре да не създават деца.

17.   Не искат брак тея, 'дето никога не са обичали истински.

Не може да искаш да се вградиш в острещния толкова силно, че да искаш да засвидетелстваш на всичко и всички, дори на измисления Бог, че сте едно и в същото време да не искаш брак.

Та ти си помпай децата, разделяй се с всички преходни жени/мъже (майки/бащи) на децата ти и да не ти дреме.

Иначе те и комуналните деца растат, ама това ли е начина?

Братан.

18.   Номер 3 то автора може да им намери друга майка, не го мисли

19.   Материално облагодетелстване номер 10, а после гледат да се разведат и да вземат квото може, за да търсят следващия/ата и да облекат отново бялата рокля...Е това е брака

20.   Номер 13 то и някоя нова жена/мъж може да ти прекъсне хубавия брак

21.   До 7

Издръжката е 160 до 250 маааакс, месец. Скапания къща струва 400 000 лева. Мисля, че ще преживея ...

22.   Това е твоето мнение и аз го приемам, но смятам че всеки трябва сам да прецени дали иска да има бракосъчетание или не. Има жени, които от деца си представят и мечтаят за този ден, щом това им дава нещо трябва да го изживеят.

23.   Предпочитам парите за един ден тържество да отидат за детето ми. Заради едното его да се видя в сватбената рокля и т. н. излишно дадени пари за един ден. Сватбата няма да промени чувствата ми към човека до мен.

24.   Защо на никой не му прави впечатление, че препирните от подобен характер са напълно безсмислени? Защо подобни дилеми изобщо не са стояли на дневен ред пред има и няма 100 г. Не се ли усещате, че Някой или Нещо майсторски, без да се усетим е извъртял нещата и докато ние тук с пяна на уста се избиваме Той или Това нещо си умира от смях? И не само се превива от смях, ами и сехрани от енергията, породена от тези спорове. Храни се също така с негативната енергия от сълзите, разделите, ревността, изневерите, сметкаджийството и мъката в очите на децата? Хора, нека се осъзнаем, нека излезем от Матрицата, доколкото можем, поне малко от малко да опитаме. Дори частично да успеем пак ще е голяма победа за мас, нека спрем да храним този октопод.
М 42

25.   8, браво на брат ти, че се е уредил, ама аз на мястото на приятелката му сериозно щях да си помисля дали да родя деца на човек, който не ме възприема достатъчно сериозно, щом не иска да се обвърже с мен и формално. Или с други думи, да не звучи като ултиматум, ама щом сватбата може да почака, значи и децата могат да почакат.

С две ръце съм за, когато и двамата са на еднакво мнение, че е излишна формалност, да си съжителстват и да си имат деца и без брак, но когато за единия е било потребност и накрая е бил принуден да се "примири"... Не звучи много добре работата.

26.   Авторе, проблеми нямаш. Живей без брак и толкоз. Нас не ни мисли. Кой какво ни втълпявал, и дали ще се женим, е наша работа. Не ни налагай своите възгледи.

27.   Добре, де, чакай малко, значи искаш деца, но не и брак. Казваш, че защо ти е щом ще се разведеш ? Ти изобщо обичаш ли човека до себе си или не ? Какви са тези разсъждения...

28.   27, а всички дето после се оплаквате, че нямате пари, а правите пищни сватби, обикновено с парите на родителите си пенсионери, обичате ли децата си или бъдещите си деца? Щото ако ги обичате - внесете ги тия пари за бъдещето им образование например. Жена, на която мечтата на живота й е "да се видя в бяла рокля" - това е инфантилна жена. Човек разсъждава по друг начин когато има дете или деца. Понякога без брак хората повече се обичат. И няма логика в твърдението, че ако човек не иска брак не обичал човека до себе си. Не мислете плитко!