РЕВНОСТ -Как да постъпя с жена ми!?
Здравейте имам следния проблем и вече не знам какво да направя и как да подходя. Срещнах я преди 3 години, в началото всичко беше страхотно с изключение на едно - РЕВНОСТ от всичко!!!
Т. к. аз не и давам абсолютно никакви поводи се стигаше до там да ме ревнува от миналото ми ( предишни връзки), от това че съм спрял на пешеходна пътека с автомобила за да пресече жена, за това че според нея непрекъснато съм заглеждал други жени, дори и да гледам в земята!!! Реших, че има проблем от миналото и за това има страх от това, опитвах се да и обяснявам, че няма смисъл от това, че да ревнува за минали неща е безмислено. Другият проблем е че според нея всяко нещо което на нея не и се струва логично е лъжа - и каквото и да кажа и да направя, дори да го застъпя с доказателства отново е лъжа. Пробвах различни похвати и подходи към нея за да разбере, че трябва да се отпусне и да се чувства комфортно.... не след дълго и предложих брак и се уженихме, мислвх си, че с времето тя ще улегне и ще започнем да живеем нормално и щастливо... да ама не! ... Ревността и доверието към мен продължават да са в свръх дози, мени си настроението за секунди, изрича тежки думи, убиди та чак заплахи за раздяла... обичаме се... през останалото време когато не е в такава фаза, всичко е наред и много приятно, но реши ли, че ще се заяде с мен дори без да очаквам, връхлита като буря в летен ден и от там всичко отива подяволите.. Много я обичам искам да градим бъдещето си заедно, но тя с тези свой постъпки руши това което градиме... Най-лесно е да кажа Край.... до тук бяхме и да избягам от проблема... да... но аз не искам да бягам а да го реша! Искам тя да се чувства добре и да заживеем най-накрая щастливо без излишни кавги и недоверие! Искам да поясня нещо много важно! НЕ СЪМ Я ЛЪГАЛ, НЕ ИЗЛИЗАМ С ДРУГИ ЖЕНИ, НЕ ДАВАМ ПОВОДИ ЗА РЕВНОСТ, ОБИЧАМ Я И ВИНАГИ СЕ ВТАРАЯ ТЯ ДА Е ДОБРЕ! Просто искам съвет, защото почвам психически да не издържам а искам да спася връзката и брака си!
Благодаря Ви!

Коментари

1.   Приятелката ти да посрщава психотерапрвт или заедно да го посетите. Не виждам друг изход. Ревността е нелечима ма. Успех

2.   Уженили сте се,това е вЕжно хаха

3.   Оженихме, Обиди! Неграмотни ли сте или какво?!

4.   Аз съм така с годеникът ми. В положението на жена ти съм... не е приятно и със сигурност не й е лесно и тя не го иска, но то надделява просто. Аз от толкова ужасни мисли стигам до плач, а не го искам. Прояви разбиране и търпение....

Разликата е, че той ме лъжеше доста и го хващах явно. Както и всичко женско де мърда иска да е*е... за него всички са е*бати путките, а аз съм гърчотината.... затова избухвам и стават скандали. Съвсем не ми е лесно, повярвай. На жена ти сигурно й се е случило същото и затова е така.

Прави й комплименти, подари й цвете, обърни внимание на новите й гащички или нещо ново и й кажи че ти харесва как й стои и т.н.

5.   Както го описваш, нещата са доста сериозни с тези изблици. Най притеснителното за мене е че тя явно обича да игнорира фактите. От опит ти казвам, че това е повратна точка която би следвало да ти светне голема червена лампа в главата, че повече нищо не можеш да градиш с такава жена. Защото никога няма да имаш диалог с нея. Тя е от този тип човек който твърдо и окончателно си изгражда мнението по даден въпрос и започва да натяква до безкрай докато не се съгласиш с нея, игнорирайки всички доводи без значение колко са логични и непоклатими те.

Иначе казано, все едно да си говориш със стената.

Хубавичко си помисли какво бъдеще те чака.

6.   За съжаление ситуацията, която описваш е хронично състояние и няма да се справите сами с проблема. Съпругата ти има сериозен проблем и той не е само с ревността, но с личната си самооценката и нервите. От разказа ти личи, че отдавна е загубила границите. Ще изпада в ремисии, но винаги ще повтаря епизодите, които ще растат и ескалират с времето. Колкото и да се стараеш няма да има промяна, защото проблемът не е в теб или в отношението ти към нея, а в нея самата или по точно тя има проблем със себе си и най-вече със самооценката си. Състоянието и е за специалист психотерапевт и ще отнеме много време, работа и самодисциплина. Почти убедена съм, че тя ще възрази и няма да иска да отиде. Подкрепи я и поговори с нея откровено, че искаш да работиш за връзката ви, за бъдещето ви и най-вече да се погрижиш за нея, за да е щастлива. Пожелавам ти успех!

7.   Пращай я на психиатър веднага или се спасявай самият себе си.

8.   Проблемът е в края на историята ти.Написал си си го сам-с главни букви.
А жена ти може да има някаква форма на лека шизофрения.Аз имам един съсед с подобно поведение към жена си.По нищо не му личи,но сам е споделял.Поддържа се с хапчета.
По-добре сега да разбереш проблема,че ако се появи едно бебе истериите ще станат постоянни.

9.   Ти сигурен ли си, че сте се Уженили ? Тази част от историята ми звучи измислено допълнение

10.   #9 На мен цялата история ми се струва измислена, даже и грешките тролът ги прави нарочно, не е ли странно, че знае например къде се пише двойно Т (ревността), а греши по-прости неща? И в другите си теми прави така, допуска по 1-2 грешки „за автентичност“.
Но ревността не се лекува. Както и загубено веднъж доверие не се връща. Психотерапиите в това отношение са загубено време и пари.

11.   Жена ти може да има психическо заболяване с такава рязка смяна на настроенията и липсата на правилна оценка на фактите. Може да опитате лечение или психотерапия.
Не съм оптимист обаче за брака ви. Щом за 3 години не сте успяли да решите проблема, не виждам как ще стане занапред. Какво очакваш, жена ти изведнъж да стане нормална, любяща и разбираща? А ако имате дете? Как виждаш то да живее сред непрекъснати скандали? Какво се опитваш да спасиш? Има ли изобщо нормален живот при вас?

12.   Потресаваща неграмотност...

14.   Аз съм автора! Много се извинявам за правописните грешки!! Писах от телефона в изблик на емоции от поредния безмислен скандал. Историята не е измислица и съм в много затруднено положение с това как да постъпя. Благодаря Ви за отговорите.
Днес отново влиза в поредния филм, отново намръщена, недоволна.... направо имам чувството че се чуди как да се заяде за нещо от миналото ми. Психически вече не издържам а имаме планове за Бебе и нов дом. Обичам я, но с това си държание не знам как ще го караме за напред, ако не реша този проблем.