Какъв е партньорът ви? Такъв, какъвто търсихте или противоположност на това?
Здравейте! Наскоро си говорих с приятелките ми и подхванахме една интересна за мен тема, затова реших да се допитам и до вас.
На 28 съм, те също.
Случайно засякохме преминаваща двойка. Позволих си да изкоментирам, че страшно много ме дразни обръщението, което те използваха един към друг, а именно "бебе". От там тръгна темата, че никога не бих тръгнала с толкова лигав мъж, че не си представям някога да се обръщаме един към друг с тези умалителни. Та започнах да говоря и какви други неща не харесвам в мъжете, кое ме отблъсва. Двете се засмяха и споделиха, че настоящите им партньори са пълна противополжност на това, което са търсили. Едната, например, каза, че винаги е твърдяла, че не би тръгнала с полицай, същото така и с по-едър мъж, но сегашният и партньор е точно това. Другата, сподели, че още от гимназията я отблъсквали мъже с дълга коса, но познайте какво...приятелят ѝ е с дълга коса. Като заключение, ми казаха да внимавам какво говоря, защото в крайна сметка накрая се събираме с такъв, какъвто най-малко сме очаквали.
Затова, ще се радвам, ако споделите вашата гледна точка.

Коментари

1.   Той е нищо общо с това, което имах за критерии и много си го обичам. Понякога трябва да видиш дали човекът ти дава от каквото имаш нужда, а не каквото искаш.

2.   И аз търсех мъж да не пуши, но той отказа вече цигарите. Един мъж или ти харесва или не, независимо някой неща, който не търсиш в един мъж. Няма идеални.

3.   Така е то в живота, ако не си на върха на пирамидата и да взимаш това което искаш, трябва да се задоволиш с това което е останало. Случая с твоите приятелки е точно такъв. И те са искали богат, умен и красив, но им се налага да се задоволят със сегашните.
Затова човек трябва да се развива, т. е да вдига "стойността си". Тогава по-хубавото става по-достъпно, следователно качеството на живот се подобрява и си по щастлив. Но мнозинството са слаби по природа и предпочитат да роптаят колко е несправедлив света, вместо да вложат енергия и воля и да се усъвършенстват.

4.   Същата работа и при мен. Винаги съм мечтала приятеля ми да е висок, чернокос с тъмни очи, строен, а колкото до характер - избухлив, студен :D някак си такива ме привличат, но... познай. Човекът, който обичам повече от всичко в момента е противоположното на това. Нисък, леко пълничък, светлокос със изкрящо зелени очи. А колкото до характер - спокоен, добричък, абее голяма душичка. :D Но го обичам изключително много и това, че е противоположност на “характеристиките ми за идеален мъж” грам не ме интересува.
Междодругото и мен преди много ме дразнеха двойките, които се обръщат един към друг с прякорите “бебе”, ”миличко” и т. н., но в последствие и аз започнах да ги използвам от време на време и то не от “лигавня”, а защото човекът срещу мен ми е изключително миличък и нещо от вътре ме кара да се обръщам така към него, хаха.

5.   Партньора винаги се оказва това,което най-малко сме търсили и от което най-много сме се страхували.Вселенски закон-от каквото бягаш на такова налиташ.И колкото повече се стремиш към нещо,толкова то повече бяга от теб.

6.   И аз си мислех, че никога няма да ползвам думички като "слънце, бебе" и т.н., ама ей ме на...
И друго - винаги съм казвала, че няма да тръгна с човек, който гледа футбол, но и това се случи. Честно някои наши критерии са твърде повърхностни и глупави и правим компромиси с тях :)

7.   Моята гледна точка е, че след 5-6 години, вместо да анализираш избора си на партньор, ще си съсредоточена върху избора си на котка.

8.   Щом хората ги кефи, нека се наричат както искат, това си е тяхна работа. Не са длъжни да се съобразяват с авторката, нито с някой друг. По-добре така, отколкото идиот, простак и пр. За мен не е лигаво, ако е казано с любов. Когато човек има връзка , не оценява само външността, а приема човека като цяло. Аз харесвам сини очи, но мъжът ми е с тъмни и това не би ме накарало да го сменя с някой рус. Не съм имала кой знае какви очаквания и претенции, той е първият, с когото имах сериозна и дълга връзка, срещнахме се като студенти и до сега сме заедно и в лоши и в хубави моменти.
Мога да кажа само от мои наблюдения, че тези жени, които имаха най-високи критерии, накрая останаха сами.

9.   И аз мечтаех за негър... а ми се падна албинос.

10.   Любвата е сляпа понякога. Влюбиш ли се няма значение дали отговаря на всичките ти критерии. Аз лично не бих тръгнала с мъж,който визуално не ми харесва или не си допадаме по характер.За някои неща бих направила компромис, но ако е пълна противоположност на това, което харесвам -НЕ.

11.   Той е точно такъв, какъвто съм го искала и от какъвто имам нужда.
Не вярвах, че ще срещна такава любов, но ето, случи се и съм много щастлива!

12.   Никога не съм мислил как точно искам да изглежда половинката ми. Само знаех, че искам да получавам любов и да давам любов. С първия ми брак нещата не се получиха, но аз продължих да вярвам в любовта и ТЯ дойде, за да ме направи най-щастливия мъж на света!
И така вече 14 години...

13.   3, ако си достатъчно зрял, трябва да си разбрал, че въпросната стойност не винаги е рационална. Даже според психолозите 80-90% от поведението ни се определя от несъзнателни модели. Има хора, които нито са супер красиви, нито богати, нито супер умни, нито са работили върху каквото и да било, обаче имат някаква вродена харизма или нюх за омайване, не знам и пак си лягат с най-яките мацки. Даже в университета имах такъв колега. Така и за 4 г. не разбрах с какво ги омайва, а си лягаше всяка вечер с различна и то красива. Техните му пращаха пари, колкото да изкара седмицата на филии, зъбите му бяха криви и беше нисък е пълничък.

А и да работи тази теория и дори и да станеш богат, красив и не знам си какъв, много е вероятно да привлечеш някоя меркантилна готованка, която знае как да те омая. Ако ти не ги разпознаваш цялата ти красота, богатство и не знам си какво можеш да ги хвърлиш в коша, защотоще ти донесат повече главоболия отколкото ползи.

14.   Винаги съм си мечтала мъжът ми да е с тъмно кестенява коса, тъмнокафяви очи и много бяла кожа. Вчера видях един такъв касиер в Лидъл и се влюбих. Това е...

15.   Мъжът (партньорът ми) трябва само да е умен...
Маги

16.   От 3 до 13,

струва ти се, че стойността не е рационална, защото не намираш логично обяснение. Оценката за човек е комплексна, а не само по 1-2 критерия. Относно твоя колега с невзрачния външен вид обяснението е доста елементарно на чисто психологическо ниво. При жените също съществува йерархия, и както сам се досещаш, в голяма част от случаите се определя от външния им вид. Най-красивите са най-желани, а надолу са останалите. Когато си легнеш с алфа женската на дадена група, автоматично ставаш атрактивен за останалите женски, които са под нея в "пирамидата". Трудната част е докато завъртиш главата на такава жена, защото конкуренцията е жестока. Особено, ако си грозноват и без финанси, трябва да има някваква свръхкомпенсация -дали ще е, че си надарен, дали с умели манипулации, но трябва да е качество с което силно да се открояваш от останалите.

Сега да се върна и на теорията за работата. Писах развитие, но то не винаги е под материална форма - пари или външен вид. Изграждането на силен характер, умението за комуникация и езика на тялото са все неща, с които хората си мислят, че се справят отлично, докато "не се видят отстрани" на видео. Тогава се усещат, че има много върху какво да работят. А тези качества определят голяма част от статуса на индивида/мъж/ в дадена група. Но тук вече навлизаме в много дълбока тема.

18.   16, всеки човек има нещо, в което е добър и нещо, в което не е. Ако някоя не те оцени, защото за нея е важно това, в което не си добър, ще те оцени друга, без дори да осъзнава защо. Отделно зависи от ситуацията и от много неща. Нещата не са някакви йерархии и алгоритми, както ти ги описваш - ако си грозен, но умееш да общуваш, не означава, че непременно трябва да направиш компромис и да вземеш едва ли не някоя, която никой не иска. Просто всичко е много по-спонтанно, неосъзнато и емоционално отколкото си мислиш. Никой не сяда с листа и химикала и да си мисли "искам умен, искам богат, този е умен и богат, но не ме иска, онзи е само умен, но пък ме иска". Това са глупости. Всичко става на емоьионално и неосъзнато ниво и често на момента. А колкото до работенето, е най-малкото спорно дали ако ти идва от вътре, ще задобрееш. Има си неща, които или ги можеш, или не. Ако не - колкото и да работиш все тая, най-много да изглеждаш нелепо и неестествено. Много хора си мислят, че като гледали няколко видеа и са прочели 5 книжки и са хванали Господ за шлифера, но изглеждат супер изкуствени, просто защото не са такива хора и не ми идва естествено от вътре.

19.   Ся, пак съм аз, с албиноса. Виждам, че не ме харесвате и сте ми цъкнали ниска звездичка, но това особено не ме притеснява, той и моят албинос принципно не ме харесва, както и аз него, но и двамата не обичаме котки (единственото общо помежду ни), та си рекохме - ми, да са вземем, па ще се обичаме и няма да сме сами, поне докато разберем как действа Вселената. Та, въпросът ми е - трябва ли да си поискаме това, което искаме или точно обратното??? Защото, аз какво исках, то какво се случи... пък и никога не съм си се представяла с милионер, а и туй нещо не се случи... Питам и за двама ни, ще си помогнем един на друг, ако уцелим схемата.

20.   Пак от 3 към 18 (ще взема да си сложа един подпис накрая, да не се повтарям),

разбирам гледната ти точка, но аргументите които изтъкваш по-скоро потвръждават тезата ми, отколкото да я оборват. Казваш, че ако една жена не те оцени, то друга ще го направи. Ами, ако си влюбен точно в тази, която не те е оценила? Ще се задоволиш с другата, само защото са ти наговорили, че нещата се случват на късмет и емоционално? Тук пак ще те питам - този на върха на йерархията ще остави ли нещата, както ти ги описваш или ще се бори? Ще покаже ли, че критериите на жената са много "разтегливо" понятие, ще обърне ли вътрешния й свят за да й демонстрира силата си, и да се разбере защо точно той е най-отгоре? Това е чистата, истинска природа на мъжа - да е борец, да е праволинеен в действията си, и да постига това което си поставя за цел. И емоциите в жените се създават именно от тези му действия.

22.   20, сам го каза - "влюби". Тук нещата са до усещане, не до алгоритми, логики, сили и не знам си какво. И не е необходимо да те харесват много жени, че да трябва да си високо в йерархията. Достатъчно е да те хареса една, ама правилната. Ако те е харесала правилната, голям праз дали останалите 3 млрд жени те или не те харесали. Изпитано.

А онзи, който не са го харесали, колкото и да се бори все тая. Една жена или харесва един мъж, или не. Ако не - и на челна стойка да ѝ застанат, пак няма да го захареса. До сега не съм видял жена, която грам да не е харесала мъж и после да го е захаресала, щото онзи "демонстрирал сила". Все пак жената не е боксов промотър. Това не е бокс.

23.   Ами и на мен ми се виждаха преди години лигави такива обръщения и не можех да си представя да си обърна устата да наричам някого "бебе" или "коте", но познай - като се появи точния изведнъж почва да ти харесва и да ти идва отвъте да се наричате така.

24.   Ж67 Очаквах висок, чернокос, черноок, умен, успешен мъж, спокоен, разсъдлив, обсъждащ, добронамерен. Непушач и непиещ.
Имам бонус 20 см в повече и пухкав. 20 години в повече също. Влюбих се в ума, чувството за справедливост (юристи сме), умението да дебатира, разказва, изслушва. Умее да печели спорове, привърженици, пари също, всички деца го обожават, за внуците и правнуците е върха.

25.   Прочетох ти темата и започнах да се смея от сърце в един момент. Искрено ти благодаря, зарадва ме и то по особено приятен начин.

Дълги години обяснявах, че най-ужасните обръщения за мен са "бебе" и "коте". После се запознах с един мъж, нищо общо с това което ме привлича. Той стърчи една глава над мене, има много сини очи, косата му е светла. Всеки харесва различни неща, не ме съдете жестоко, ама при друга ситуация, този нямаше да го загледам. Запознахме се и, о, ужас, така хлътнах, че света ми се обърна. След седмица бяхме двойка. Ама, той говори с мен. Има нещо в него. Кара ме да се смея дори тогава, когато съм му страшно ядосана. На този етап го поглеждам и се чувствам толкова привлечена, че не е за приказване. Минаха четири години, за мен няма по-секси мъж, пък изобщо не беше това, което ме привлича, да... Ходихме от кратко и той ми каза, че според него милото обръщение "коте" е много сладко, но щом не ми харесва, нямало да ме нарича така. Познай, вече четири години си говорим на коте, котенце, писе... гадост, вече ми харесва.

Наскоро с мой близък приятел от детските години обсъждахме тема, която е подобна на твоята. С него стигнахме до извода, че има "минуси", които много лесно приемаме в другия, защото не са голяма работа- какво обръщение използва, колко странно име има, че косата му е еди-каква си, че има няколко килограма отгоре или пък ужасен смях. Дреболии, преглъщат се и без вода. Едно е да се примириш със сини очи, съвсем друго е да се примириш с характер, който не понасяш и с отношение, което те сравнява с тревата. Т

26.   Жена ми лично ми е разказвала, че твърдо е вярвала допреди да се срещнем, че един мъж ако не е с поне 5-6 години по-голям - не е никакъв мъж, а сополанко, келеш и недорасляк. Изразът е неин. Не отричам, че статистиката клони към нейните разсъждения. Гласно е заявявала неведнъж тази позиция с колежките си от университета, с които и днес са близки. Дори си е позволявала да се шегува с друга нейна колежка, чийто приятел - тогава, сега - съпруг, е по-малък.

Тя от своя страна е от типа жени, които винаги дотогава съм презирал и общо взето съм определял като “кифли”.

Аз съм с две години по-малък от нея, сега на 30, а тя ма 32, слушам метъл и като цяло, харесвам неща, които тя старателно е отбягвала. Заедно сме от 10 години, сега сме женени и имаме две ( засега ;) ) деца. Днес аз ходя вчесан, мога сам да си гладя ризите... както мога - така! , а тя е идвала на около 8-9 концерта... от моите

Не казвам, че съзнателно трябва да търсиш противоположното на очакванията си, защото това и ще получиш, просто не става така. Но ако си оставиш вратичка за актуализация на възгледите си, човек все пак израства и се променя, нерядко се оказва, че действителността може да ти предложи нещо по-интересно и красиво от най-смелите ти предположения. Търсете си идеалите, те са красиво нещо, но оставете възможност и на реалността да си каже думата. В края на краищата всички имаме нужда от своя урок, за да се развиваме ;)

27.   Факт е, че говорим едно, а правим друго. Ще добавя още един: влезте в сайт за запознанства и вижте онези, които наистина са сами /не скучаещи семейни, проститутките и гейовете, а наистина необвързаните хетеро/ и са там отдавна. Те са онези хора, които не искат да направят дори един компромис с изискванията си. Те имат критерии и целият свят е длъжен да ги покрива и "пирамидата на номер 3" не ги вълнува. Те не страдат от липса на варианти, а от нежелание да приемат нищо под хипотетично полагащото им се. Можеш да ги видиш да стоят пред 20-на жени или мъже и да разправят, че нямало жени или мъже /според пола им/.

Няма такова нещо като "полага ми се това или онова"! Има определена група, с които бихме могли да се съберем. Можем да бъдем с всеки от тази група - от най-неугледния до най-готиния, всичките биха ни избрали. Останалите не ни искат, пък дори да се подмокряме от кеф при вида им. Та или избираме някой от групата, или е по-добре да отидем другаде и да оставим място за онези, които наистина търсят нещо. Фантазиите са хубаво нещо, но нямат място в света на възрастните! Чак ми е жал за тези мъже и жени - това е като да седиш на брега на океана и да роптаеш, че няма вода. Или ще победят себе си, или ще си кукуват сами. Изборът си е техен, дано изберат правилния за тях вариант! Но без обяснения, че са жертви на някого - жертвата трябва да е прецакана от друг човек, не от нея самата! Нали така се получава противопоставянето жертва/насилник? Няма как ти да си добрия, ако вече си и лошия!