Луда ли съм ?
Здравейте, ще се опитам максимално на кратко да напиша историята си. Всичко започна преди 2 години когато започнах да излизам със сегашният ми приятел. Като цяло връзката ни започна странно, защото и той си имаше приятелка и аз си имах приятел, когото не обичах вече и нещата бяха приключили много преди това.... та както и да е... Луда съм по приятелят ми, обожавам го, като цяло такава любов никога не съм изпитвала. И точно това ме кара да си мисля всякакви глупости, които реално нямат почва и го знам, но не мога да го осъзная. Много го ревнувам, за всяко нещо, понякога със злоба започвам да се карам с него от сорта на " защо я погледна тая" или " защо още пазиш тази в приятели след като сме се карали заради нея " или пък " защо още пазиш майката на бившата ти в приятели във фейсбук" все неща, които вероятно не са правилни, но мен ме изкарват извън равновесие... Заложила съм в него целият си живот, толкова го обичам, че не мога да си представя нищо повече с никого никога. Запълва всичко в живота ми, отделно прави винаги така, че да се усмихна, но тая пуста ревност луда ще ме побърка. Отделно имам комплекси много, не зная защо, още от малка. И постоянно имам чувството, че не съм достатъчно добра за него, че ще намери по-хубава, а и знаете днешно време е много трудно да запазиш връзката си и семейството си, а аз съм от хората, които мислят много за напред и тези мисли ми пречат, все мисля на-лошото, което ми пречи да се радвам на връзката си, защото постоянно се карам с него за каквото се сетя и то минали неща.... Имам нужда от много съвети и Ви моля да ми дадете такива - за ревността ми, за това какво да правя, за да не го отблъсна, как да спра да си мисля глупости за бившата му например ( защото са били заедно 3 години и имам чувството, че първата любов не се забравя и ме е страх от това да няма скрити чувства към нея ) и като цяло съвети свързани с любовта, дори и да е нещо от сорта на как да се отдръпна малко, защото съм болна от любов..

Коментари

1.   Ти си чисто Хахо...

2.   Споко, и аз бях така. Даже направих фейк профил на бившата му и му писах от него. След втората година минава, поне при мен така стана.

3.   Ти сама си отговаряш на въпросите: не се чувстваш достатъчно добра за него. Тоест, липса на самочувствие. Съветвам те да посетиш психолог, един специалист най-добре ще те упъти и ще ти каже кой е източника на твоите неуверености, комплекси и т.н. и ще разработи начин за преодоляване на тези черти от характера ти. Направи го най-вече за себе си.

4.   Моме с ревност мъж не се държи..... вместо да влагаш "всичко" във връзката ти и да залагаш на него все едно си емоционален удавник...наблегни над характера си и поговори с психолог ( но гледай да е добър). Сама си виждаш част от причините или излагаш само тези, които мислиш, че трябва да прочетат хората тук. Но да ревнуваш, че някой има отношения или контакти с хора от миналото си е незряло. Започни да обичаш себе си повече. Ревността и чувството за собственост (емоционална и физическа към партньорът ти) не е любов....това е някакво нездраво его (поне така го виждам аз от мъжка гледна точка). Не че мъжете не гледаме чужди жени...няма как да не гледа, ако не гледа не е мъж....важно е къде се прибира ( а дали ще кривне за едното.... ако е пич на място си има мозък и няма да го направи). Но пак подчертавам с такива дребнавости, може само да отблъснеш човек от себе си. Не казвам сега ( правете тройки и тн.) станете "широко скроена връзка"... просто вземи мерки за самата себе си... Дай на себе си първо (духовно здраве) и после на другия любов

5.   Моят съвет към теб е по-скоро да поработиш над ниското си самочувствие и комплекси, понеже от там ти идват всички проблеми. Запиши се на някакъв спорт, гласи се повече, направи си хубав маникюр. И знай, че щом приятеля ти е избрал теб, значи другите не го интересуват! Той иска теб и от тези грозни сцени, които му правиш няма никакъв смисъл, най-много да го отблъснеш!

Ж.25г.

6.   Аз съм аторката на поста . Благодаря на някои от вас на други ще кажа само , че не е правилно с този груб тон да се пише , хаховците са тези дето го казват . Наистина имам нужда от помощ и съвети не от хейтване , всички можем да съдим , но не е редно. Ще се радвам , ако някой сподели , ако е бил в подобна ситуация как се е справил .

7.   И докато го правите си мислиш как и какво е правил на предишните, ето това те побърква най-вече и няма такава болка която те изяжда и унищожава отвътре. Няма оправия...