“Аз или приятелите му...”
Момиче на 19 години съм. От 2 години имам връзка с човека, който обичам повече от всичко на тази планета и съм много щастлива. Но за жалост тук идват и проблемите. Бяхме се разделили за малък период от време и тогава тръгнаха слухове, че съм му била изневерявала и следователно тези слухове достигнаха до приятелите му и те му поставиха нещо, като ултиматум ако се събере с мен да забрави за тях. Разбира се такова нещо, като изневяра от моя страна няма и моето момче ми вярва. Поговорихме с него, оправихме се, но сега се налага докато решим какво да правим с “приятелите му” да крием връзката си, защото и аз съм на мнение, че никой не трябва да остава без приятели. Ясно е, че го правят за негово добро, но не мислите ли, че е прекалено?
Той няма много приятели, само около трима - четирима и ако ги загуби остава без абсолютно никаква мъжка компания (и попринцип той трудно се сприятелява), което не е добре, защото само с мен да виси не става, има нужда да се забавлява с момчетата все пак, както всеки мъж. Моля ви да ме посъветвате как да постъпя. Всъщност ситуацията е доста по - сложна и има друго подробности, но ви обяснявам накратко, за да не ставам изчерпателна. Налага ни се всеки ден да се виждаме с тея въпросните момчета, което влошава положението още повече. Наистина не знаем какво да правим, а на мен много ми тежи така. Хем ми е гадно, че не мога в момента да имам пълноценна връзка и хем ми е кофти, че приятеля ми се разкъсва между двете страни.
Единственото нещо, което ми идва на ум в този момент е да опитам да създам по - добро впечатление за мен пред неговите приятели, което предполагам ще подпомогне малко или много да спрът да ме мислят за к*рва. Попринцип винаги съм се държала на ниво, но сигурно има какво да се пипне най вероятно
Ще се радвам да чуя вашите съвети. Надявам се всяко зло е за добро да важи и за нашата ситуация...

Коментари

1.   По-скоро отиди директно при приятелите му и говори решително с тях. Кажи, че чисто и просто си му вярна и не си правила нищо с никой друг. Недей да звучиш молещо разбиране, а твърдо и честно. Кажи им, че приятеля им и ти си вярвате и той знае, че нищо не си правила и го поставят в много неудобна ситуация, уж за негово добро. Напомни им, че цитират слухове и само хора, които са присъствали знаят какво се е случвало и какво не, а ти между другото си единствената такава от тях. Кажи, че с приятеля ти се обичате и никой не е правил нищо грешно спрямо това и опитвайки се да го разделят от теб, му костват жена, която го обича и която му е вярна и иска да е с него, все неща добри за приятеля им. Не им искай мненията, не спори с тях. Кажи им как е и че не оценяш високо, че папагалстват слухове и се опитват да са причината приятеля им да е нещастен и разделен от човека който обича и който обича него.

2.   Аз не разбирам какво им влиза в работата на приятелите му с коя има връзка, че да се налага да избира??? На мен никой досега не е дошъл да ми поставя ултиматуми. Откъде-накъде ще разнасят някакви слухове и ще му казват коя да му е гадже?? Наистина не схващам в качеството си на какви дават мнение

3.   Противно на първия коментар ще те посъветвам изобщо да не се обясняваш с тези глупаци. Обясни на твоя човек, че тези изобщо не са му никакви приятели! Ако той е мъж на място няма да крие връзката ви. И няма да го интересува мнението на другите. Нови приятели ще си намери, какво си тръгнала да мислиш за неговия комфорт. Гледай си твоя. Таман сега ще разбереш това твоят човек ли е или не. Ако избере тях- махай го веднага и си намери свестен. Успех!

4.   Е, що за ПРИЯТЕЛИ са тия? Да се маха от тях докато е време. Тия хора му желаят лошото.
С някои хора сме приятели от над 30години вече, никога не биха казали такова нещо за жена ми, освен ако нямат доказателства и аз не се съмнявам. Т. е. ако аз не съм повдигнал въпроса те няма да ми се месят в личния живот. Тук е малко на кантар кое е по-правилно, дали да ми кажат или да ме оставят да живея в лъжа, но без доказателства, си е грубо.

5.   Какви са тия приятели, които се бъркат грубо в личния ти живот и поставят ултиматуми? Вършила съм глупости в личен план, и приятелите ми не винаги са одобрявали, и са си казвали мнението директно, но никога не са си позволявали да ми поставят условия. Нито пък аз съм се мешала по такъв груб начин в техните отношения и в живота им като цяло. Приятелят ти има глава на раменете, може да прецени ти дали си му важна и дали е щастлив с теб. Както и дали си заслужава да пази такива приятелства. Приятелите също може да са токсични, егоистични и вредни.

6.   От авторката;
Благодаря на всички за изказаните мнения. Наясно съм, че това не са истински приятели и той е наивен, но няма какво да направя. Той спря да ми пише изведнъж, спря да звъни... но все още се интересува от мен (защо и как няма да изпадам в подробности). Явно не знае какво иска и това ме съсипва. Не искам да съм в това състояние, но уви - стигнах до болница. Стресът ми дойде в повече. Имам чувството, че всичко се срина.