Кажете какво мислите за това.
Добър вечер, читатели. Искам да споделя нещо с вас и да дадете съвет и мнение какво мислите за това, което ще споделя. Извинявам се на първа инстанция, ако имам правописни грешки, но това е заради автокоректора на телефона ми. Та аз съм от не чак толкова голям град, но живея в едно селце, на 24 години съм. Там има една жена, която като излезна към центъра и постоянно когато съм някъде близо и търси зрителен контакт. Не съм я заговарял, защото съм доста срамежлив човек и не съм се осмелявал да го направя. Тя е на около 30 и всеки път като иде да пие кафе и седне в магазина и аз съм отвън, ме споглежда наистина често. Давам пример: Аз съм на стол отвън и пием кафе с другите хора, тя е вътре на дивана и сяда точно накрая и се обляга настрани в от страната, на която съм аз и ме споглежда доста често докато си приказва с другите. Поздравяваме се само, когато идва към магазина и ние сме отвън. Доста често ме споглежда, но не идва да ме заговори, просто ми хвърля погледи и аз също отвреме на време я гледам. Според вас какво значи това? Благодаря ви за мненията.

Коментари

1.   Е, не мога да си вадя мнение от разни погледи, защото всеки ги тълкува по различен начин. Има хора, които просто така си гледат останалите по навик и не влагат никакви умисли, а има и други, които се заглеждат само когато чувстват любопитство или физическо привличане. Напълно е възможно ти да представляваш някакъв интерес за тази жена, но можем само да гадаем какъв. Може да не те познава и затова да те гледа, защото се чуди ти какъв си, с какво се занимаваш и така нататък. Опитай да я заговориш следващия път, когато се поздравите и да видим какво ще се случи нататък.

2.   означава че иска секс от теб без предпазни средства!

3.   - Гледа те, защото не те познава, а обикновено в селата (поне в моите) всички се познават и знаят всичко за всеки. Клюкарникът трябва да е на макс и тя се нуждае от това да знае всичко за теб.

- Гледа те, защото проявява интерес и симпатии към теб. Иска да я заговориш.

- Гледа те, защото си й странен или забавен, има нещо, което привлича вниманието й.

Във всички случаи, най-добре се запознай с нея. Какво означава "срамежлив съм"? Ти цял живот ако си срамежлив, никога няма да докоснеш жена. Бъди мъж, черпи я едно кафе ако трябва.

4.   На 24 си, а все едно си на 15. Отиди и се запознай с момичето, голяма работа, като деца сте част от днешните "мъже".

5.   В селата е традиция да се взираш в хората, които не познаваш, без да знаеш, че е невъзпитано. Ако взиращият се е възрастен, обикновено взирането е придружено с непринудения въпрос "аба ти на кога си унука", ама зададен с цялото спокойствие на света, сякаш нищо неучтиво не прави.

6.   Харесва те, отиди и се запознай с нея. Вземи и телефона и й звънни да пиете по кафе. Мъж си, прояви инициатива !

7.   5, поне хората там не са фейсбук зомбита.

8.   От автора до номер 3: Познава ме, не е като да кажеш, че не ме знае .

9.   Срампитка не яде и срам путка не ебе разбрали мъж съм на 60г

10.   Автора до номер 9: Сори, бай Ганьо, ама има и хора, които не мислят с долните си глави, както ти правиш! Не я вземам като сексуален обект, въпреки че е наистина хубава жена.

11.   Преди всичко, не би трябвало да си срамежлив вече на тази възраст - това не се харесва на дамите.
Второ, тия погледи може да означават, че флиртува. Ако тръгнеш да я сваляш открито, тя ще се постарае да те охлади, демек - уж погрешно си я разбрал. Защото иначе излиза, че ти се е предложила, а това ѝ сваля цената.
Тъй че, бъди сигурен, че ако предприемеш явни крачки на сближение, тя ще почне да прави стойки, да се дърпа, да изкара нещата, че инициативата е ИЗЦЯЛО твоя, че точно ти си я харесал, а не тя теб, че ти си едва ли не натрапник... Това е редовният им номер.
Затова, ако тя ти допада визуално, можеш да се запознаеш с нея, но не бива да показваш, че си забелязал нейните погледи. Потърсѝ някакъв неутрален, незначителен, неангажиращ повод за това. Каквото и да е - времето, разписанието на автобусите, корона вирусът... - бе, всичко, което ти дойде на ум. И оттам нататък, лека полека... - ти знаеш. Още по-добре е, ако ти ѝ дадеш възможност тя сама да се запознае с теб - така вече няма да има никакъв шанс да те третира като натрапник. Флиртът, свалката са една тънка игра на надхитряне.

13.   Може да си зяпа просто от скука, а може и наистина да си ѝ симпатичен. Щом ти харесва опитай да контактуваш с нея, нищо не губиш.

14.   Че тя може да гледа и други хора. И аз като съм някъде виждам, че някой мъж ме гледа, кръстосват ни се погледите, но това не значи нищо за мени не води до нищо. Явно ти я гледаш постоянно, иначе нямаше да видиш, че те гледа. Какво всъщност искаш самият ти, наясно ли си? Вместо се питаш и да питаш нас какво ли иска тя, защо те гледа, запитай себе си. Иначе да се гледате само е детинско и смешно за големи хора. А мъж да чака жената да му дойде на масата показва, че е неуверен и плах. Такъв няма успех с жените.

15.   Номер 11, точно това се опитвам, но има и хора, които ни познават и е невъзможно да я заговоря, иначе искам да си говорим с нея, но просто няма как.

Автора.

16.   Ами, какво да мислим- Спогледница...

17.   И аз така като тебе бях срамежлив и една кака ме чака,чака да се накумя и накрая дойде при мен и директно ме попита "...абе ние с тебе ще правим ли нещо или не?"

18.   Като си засичате погледите ти не се ли усмихваш поне? Едно намигане с усмивка тук съвсем не е излишно, камо ли невъзпитано. При поздравяването би могъл да отрониш поне едно "как си?" ("как е ...").
Би могъл нарочно да седнеш предварително там, където сяда тя. Ако не сещаш за никаква тема, с която да подхванеш разговор - "вечната за времето ...", за "работата", за скуката/еднообразието ... споделяне на намерение за нещо - отиване до някъде, купуване на нещо, някакъв ремонт ...
Би могъл и да проучиш нещо за нея предварително за да не подхванеш грешна тема ...

19.   Като си забелязал, че те гледа, защо не я попиташ защо го прави? По принцим човек може да си гледа навсякъде, тебе какво те бъркат нейните погледи, а и от къде знаеш, че постоянно те наблюдава, значи и ти правиш същото. Казваш живеете в малко селце, което значи, че момата(ако е такава)често е на сухо, а това е трудно търпимо, козата си сака пръч, и като такъв може да те вижда. Нищо няма да загубиш, дискретно я попитай, без други да разберат, може и да те огрее мерака. Но бъди дискретен!

20.   Какво ти пречат хората да я заговориш, не мога да разбера? Какво като ви познават? То с това мислене ти докато се чудиш, друг отдавна ще я е заговорил...

21.   20, просто е срамежлив човека. НЕща, които за едни изглеждат естествени и лесни, други си измислят "причини" да не го правят. И аз не виждам какво толкова ще му стане, ако няколко пъти и каже "здрасти" и на 5-тия път примерно я заговори непринудено дори за някакви общи неща и то ще си покаже дали тя го харесва или не. АКо го харесва, няма да е никакъв проблем да я покани да излязат и от там нататък вече ако се харесат да се залюбят, както се казва. Но явно хората сме различни. Може като малък родителите му да са му набили някакви комплекси или стари разбирания, не знам. Или по характер да си е срамежлив.

23.   Никой не гледа другиго просто така, освен ако съвсем не се е отчаял от живота и просто съзерцава каквото му падне. Дамата те намира за привлекателен или с нещо друго си й станал интересен - поведение например, или пък е чула нещо за теб и се чуди дали е истина, или пък обратното - не знае почти нищо и се чуди що за човек си. Варианти много, но със сигурност не е безразлична. Това смятам аз. :) Така че действай, ако смяташ, че и ти не си безразличен, че току-виж си е обърнала погледа към някой друг, докато се наканиш.