Ще стане ли по-лесно?
Моята история е типична "тийнейджърска", най-вероятно досадна, драма, която обаче не ми дава мира. Преди 3 години (бях на 15) срещнах момче, напълно случайно покрай наши общи познати. Не ми направи голямо впечатление в началото, което е нещо нормално за мен. Същата вечер ми писа, аз отговорих и така започнахме разговор, който продължи до сутринта... Излизахме извесно време и след приблизително седмица се събрахме. Да знам, изключително прибързано и аз така мислих... но нещата просто се случиха, обикнахме се, бяхме заедно навсякъде, всичко с него ми беше за първи път, той беше първата ми любов. Но беше... Бяхме заедно 2 години, разделихме се по взимно съгласие, тъй като бяхме "изчерпали" всико от връзката си. Да ама не, беше ми изключително тежко в началото, чувствах се ужасно, сякаш съм изгубила част от мен. Мина известно време засичахме се из Силистра (града ни), имаше доста случаи, в които се виждахме за една вечер.. След тези вечери обаче ставаше все по тежко и си давах все повече напразни надежди. Вече една година не мога да го забравя, опитвайки се да го заменя с други се чувствам още по-зле... Ще мине ли някога тая ужасна болка?

Коментари

1.   Ще мине, разбира се. Сега си на 17, да не мислиш, че ще страдаш до 87? Постъпила си изключително незряло, лекомислено и безотговорно към себе си, не към него. Момъкът го блъскал хормона и му се е-ало, бутнала си му и айде съдбоносната любов и сериозната връзка. Че и вече се изчерпала, защото му се приискало да пробва и друга слива.
Сега плащаш , житейските уроци се заплащат доста скъпо. Ако не научиш нищо, до към 30тата си година ще натрупаш доста разочарования.

2.   Болката ще отмине, ако спреш да бъркаш в раната.
Срещите ви за по една вечер очевидно те нараняват и ти пречат, затова е по-добре да спреш с тях. Разбирам, че е трудно. Всички все някога се сблъскваме с първата любов, аз вече съм го преживяла, но помня, че е като наркотик. Искаш още малко, било и за кратко и не ти пука, че после ще се сринеш. Тази схема е саморазрушителна. Ако си порежеш ръката, ще изчистиш раната, ще я превържеш и ще гледаш да я пазиш. Ако сърцето ти беше тази рана на ръката, ти на практика я заливаш с оцет, слагаш малко сол, допираш я до печката, обличаш бодлива блуза. Няма да ти се получи така. Не опитвай да го замениш, не излизай с него за по една вечер, не го прави топ мисъл, когато сте избрали да не сте в животите си. Този човек ще има специално място в сърцето ти, никой никога няма да ти отнеме това, което сте имали. Никой няма да го замени. Ти ще го обичаш дълго, но в даден момент ще осъзнаеш, че не го искаш в живота си и тогава ще си свободна да обичаш отново и да приемеш друга любов. Тази втората любов също ще има място в сърцето ти, но друго място.

3.   Повечето от нас са преживели същото в същата възраст. Много добре знам какво е, за съжаление.
Според мен сега мислиш така, но твоя живот те първа започва. Едва сега ще започнеш да се срещаш с нови хора и да завързваш нови приятелства. Може би проблема е това, че често се засичате и за това не можеш да го забравиш.
Според мен не трябва да се опитваш да го “заменяш с други”, а да си дадеш време на себе си. Да разбереш какво искаш и да подредиш мислите в главата си.
Успех!