Греземе съвестта! Как да постъпя?!
На 25г. Съм момиче, от 5г. имам връзка с едно прекрасно момче, което е всичко за мене..
Преди около 1г. и половина, допуснах ужасна грешка която много ми тежи.. Ще бъда кратка..
Аз уча в университет, но там имах един съоченик които ме сваляше от самото начало..
Станахме "уж" приятели, но нещата се развиха зле, той чакаше удобен момент за да ме докосне, ме съм излизала с него всичко е било това по време на учение.... не е имало нищо само ме е прегръщал и два пъти ме целуна.. Хора много съжалявам, дори гаджето ми беше дочул от други за нас, не можах да му кажа.. Той ми повярва на мене, а не на хората.. но това много ме измъчва.. Исках да спра, да ме го правя но неможех и накрая се преместих само за да спра.. Моля ви не ме нападайте, дай те ми съвет как да постъпя с него и с себе си.. Наистина много го обичам и немога да го загубя, след два три месеца е сватбата ни, мина 1г. половина от тогава но това Неми дава мира.. Благодаря ви на всички!!
Ужасно много ми тежи, от тогава нето казвам, нето се карам с приятеля си, ако направи нещо чувствам се гузна и това ме съсипва, НИКОГА НЕ СЪМ ПОСТЪПВАЛА ТАКА.. И НИКОГА НЯМА ДА ГО ПОВТОРЯ!! Кажете ми как да се съвзема как да продължа!! Благодаря на всички!!

Коментари

1.   Вие учите в университет? ! И как ви приеха с тази неграмотност?

3.   Да си си признала на времето, че сте се целували
щял е да ти прости твоят бъдещ мъж, сега ако кажеш ще се разминеш със сватбата и проблемът ще е не целувките, а това че той ти е вярвал а ти си го излъгала. Край на доверието, той няма да е сигурен в теб за всичко за в бъдеще, а такъв живот тежи и горчи. Нека си останат нещата така, а ти се научи да живееш с това

7.   Греземе съвестта! Там имах един съоченик... нето казвам, нето се карам с приятеля си, неможех, дай те... Това е писано от студентка в европейска България. Дано темата да е фейк, че иначе е позор за университета, приел такива неграмотници.
Ако не е, ето ти един съвет - запиши се на частни уроци по български език, че е срамно да не знаеш родния си език. Ето ти и още един - като ти е гузно и тежко, кажи на приятеля си какви си ги свършила със съОченика. Когато човек обича някого не се натиска с друг зад гърба му и не го лъже. Трябва да знае с какъв човек ще създава семейство и да реши дали да ти вярва на обещанията или не.
Аз на негово място няма да ти простя. За какво ми е жена, която дава на който поиска да я целува и натиска и след това ме лъже? Какъв семеен живот ще е този, който започва с измама?

14.   Започни да изучаваш правопис. Това ще ти отвлече мислите от големия грях.

15.   Като за начало, спри да лъжеш! Какъв университет с този правопис? !

21.   Случват се такива работи - това е част от живота. И в бъдеще ще ти се случват.
Погледни го от друга страна - устояла си на изкушението. Това е всичко - няма какво толкова да го преживяваш и да го правиш на въпрос, още по-малко пък да го обсъждаш с гаджето си.
Направи си изводите - друг път да знаеш, че такива "приятели" - понякога излизат солено, колкото и привлекателно да изглежда да си имаш някой, който да ти сваля звезди и да те следи като вярно пале.
И се научи да казваш "не". За една жена това умение е задължително.

22.   Било е отдавна и е минало, а вие сте щастливи и ще се жените, на твое мясти не бих споделила сега на този етап да го наранаявам и да си рискувам връзката заради стара грешка.. Опитай да я оставиш в миналото и просто не я повтаряй.

23.   Просто забрави тази дреболия и не си разваляй хубавите отношения в момента заради глупости. За да не изпадаш в подобни ситуации в бъдеще е добре да спазваш малко дистанция с останалите момчета и ТИ да определяш граници. Много лесно се усеща, когато няма такива и повечето хора са готови да се възползват - не само в интимен план.

Също е добре да поработиш върху пунктуация, правопис, граматика, лексика. Студентка си, младо момиче си, това ще ти помогне в работата, а и винаги грамотността прави добро впечатление извън чат средата. "Поддържаният вид, грамотната реч и възпитанието - винаги ще са на мода." С най-добри чувства го казвам.
Успех! :) М 21

24.   аз се чудя дали това си го писала от телефон през сълзи, че беше такова мъчение за четене, или можем спокойно да приемем, че не учиш българска филология, примерно :)

По темата - не е много трудно да се сетиш, че може би най добрия вариант в случая е просто да си откронвена с приятеля си. особено преди такава важна крачка. С малко повече късмет приятеля ти може и да реши, че все пак го уважаваш и цениш и заслужаваш неговото доверие и може би заслужаваш втори шанс. а и ако е наистина така както го описваш, не мисля, че "греха" ти е чак толкова голям :)

Само да ти обадя, че ако решиш да си замълчиш сега, и той разбере след време не от теб, а по друг начин (което в случая е много вероятно), че това всъщност е било факт, тогава гориш много повече. особено след като вече веднъж си го излъгава след директно запитване от негова страна. чисто мъжка гледна точка.

25.   Искам да те поздравя, че си напуснала умът ти е проговорил навреме. Според мен не му казвай, една целувка и прегръдка нищо не е. Хората какви неща правят и пак не съжаляват. Обаче си задай въпроса обичаш ли го този мъж, защото щом веднъж се е случило може да се случи пак.

..

26.   Трябваше в началото да му кажеш. Отиди при него и му кажи сега. Той трябва да знае. Може вече да ти няма доверие защото си го крила това нещо от него

28.   По-соикойно, една две целувки не е нищо. Справила си се със ситуацията.

Но "греземе" и "съоченик" са вече притеснителни понятия, особено за хора, учещи в университет.

30.   Нето е станало кой знае какво, нето нещо. Къде те е докоснал, че имаш такива угризения и кой е тоя университет в който успя да влезеш?

35.   Извинявайте за грешките, пиша от телефон!!
Благодаря на всички
Авторка!