Обсебващият ми приятел
Здравейте!

Във връзка съм вече от 1 година. Всичко си вървеше идеално, но той започна да става все по-обсебващ.

Имам си групичка от приятели (само момичета) и с тях си излизахме редовно, познаваме се от шепа лапета и сме си супер близки. Да, излизахме, докато той не започна да ми прави проблеми. Сега с тях се виждам рядко и всеки път когато излезем той не спира да ми пише къде съм, иска да му пиша кога тръгвам за някъде и кога стигам и всяка минута иска да съм на телефона. Опитвам се да му обясня, че рядко се виждам с тях и не може да си седя само на телефона, но той не иска да ме разбере. Последния път като излязохме гаджето на една от тях се обади дали може да се видят набързо, защото ще си ходи на село. Отидохме да се видят. Приятелят ми пък като почна "нали бяхте само момичета", "пак ме лъжеш" и т. н. Той самия знае, че те двамата ходят. И всеки път като изляза все ще намери за кво да ми прави проблеми и да ми разваля настроенито, и накрая аз само си стоя настрана и гледам тъпо, защото знам, че по-късно като излезем той ще има да ми се кара и да ме изкарва виновна и, че заради мен и моите приятели връзката ни щяла да се развали.

Но проблема не е само там.. прави ми и проблеми какво обличам. Не се обличам курвенски. Той ми прави проблеми дори за дънките, че били тесни. При мен цикълът преминава доста тежко и ако не трябваше да излизам по работа из града щях цял ден да си лежа вкъщи с удобни дрехи. За това, ако излизам най-удобно ми е да си обуя един клин набързо, защото ми е по-свободно, а дънките стягат и ми причиняват още повече болки. Той това не го разбира и ме нарича курва, защото съм искала другите да ме заглеждат.

Повтаря ми, че всичко това е защото е загрижен, но според мен си е чиста ревност и недоверие. Точно той е този дето е изневерявал в минали връзки, а не аз. Понякога ме ядосва и ми се иска просто да го остася, но не мога. Прекалено съм привързана и все си мисля, че ще отмине, но не и не..

Кажете ми аз ли преувеличавам

Коментари

1.   Не преувеличаваш, напротив-търсиш му оправдания. Ако не дай-си боже се ожените или имате деца или просто се нанесете заедно, не те виждам. Побоите, обидите и униженията, които те очакват ще са всекидневни. Бягай с 200 , млада си, не ти трябва да си робиня на някой. Това, което той ти прилага в момента е психически тормоз. В момента, в който му станеш в кърпа вързана ще започне и физическия. Това, което прави не е нормално. Спомена , че е изневерявал в предишни връзки. Въпрос на време е да започне и на теб да ти изневерява, ако вече не го прави.

2.   Приятелят ти страда от болна ревност. И аз преди време бях с един такъв, но го изтърпях само 3 месеца. Просто каквото и да правиш, където и да ходиш, с каквото и с когото и да ходиш, все ще си виновна - за всичко! Обсебването му прави връзката токсична и може и да ти насади комплекси за цял живот.

4.   Значи, приятелят ти те нарича "к*рва"? Забранява ти да се виждаш с приятелки, иска да си все на телефона, да ходиш облечена с чували...
Това ли е връзката, която мислиш, че заслужаваш ?

5.   Момиче, не знам на колко години си и в какво положение сте, но бягай от този болен мозък, докато все още си млада и нямаш ангажименти ( от типа дете, кредит, общо жилище или нещо друго което да е вързано за теб като онези топки за краката на затворниците)! ОСЪЗНАЙ СЕ - това неговото не е нито любов, нито подкрепа. Ревността не е сладка! Ревността не е грижа! Неговото си е чист егоизъм, видиш ли, да си само негова, да си му изцяло на разположение и подчинена. Държал те на телефона постоянно - че ти въобще имаш ли си глътка въздух, време в което наистина да се чувстваш добре след приятелките си?
Привързана си, и какво? Минават два-три-пет дена, месец, в които боли след раздялата и после пак си си пълноценен човек. Носиш си клиновете, когато те кефи. Носиш каквито дънки искаш. Не се налага да се обясняваш, или да се оправдаваш, без дори да си виновна (с извинение към приятеля ти) на някакъв МАЛОУМЕН МАНИПУЛАТОР, който все ще те изкара виновна. В истински нормалната връзка, няма какво да се доказваш - или има доверие и уважение, или не се води връзка. Ми не, няма да ти разбере доводите, че тоя бил гадже на твоята приятелка. Него не го топли по никакъв начин. Той просто трябва да те натисне в ъгъла, където ще ти бъде и мястото, ако продължиш да си с него. Жени, ценете себе си. Ценете си шибаното лично пространство и свободата. Родителите ти не ти казват какво да правиш и как да се обличаш, а някакъв келеш ще го прави? Я моля? Играла съм я тази игра с ревността и "печеленето на доверието му" като му ходиш по свирката и от личен опит ти казвам, че това изхабява супер много нервите и подтиска. Много е трудно да си отвоюваш свободата от този човек. Заслужаваш нещо по-добро, заслужаваш любов и подкрепа а не да удовлетворяваш нечии болни очаквания. Съжалявам, ако съм била малко груба. Каквото и да решиш да правиш - успех! :)