Как да постъпя във връзката НИ
Здравейте! Имам връзка с момиче вече около година. На 18г. Сме и двамата и имаме, или поне имахме активен полов живот и добра връзка, стабилна, но преди месец се премести със своето семейство на 100км от моя град и се виждаме на седмицата веднъж вече.. Усещам, че.... , не ми се вярва, но сякаш се държи малко по-студено към мен. Докато бяхме заедно всеки ден сме излизали, почти всеки ден спали на едно легло и тн, как ме е обичала много, как искала да прекара живота си с мен, а сега ми казва как се съмнявала в мен, да не би да я лъжа с някоя друга, а аз дори и повод не съм давал за такива размисли... Обичам я, вярвам че и тя, но как мога да си върна старата стабилна връзка... Не ми изневерява сигурен съм, но нещо ми няма доверие дали идва от това проблема не знам... Много я обичам и не бих искал да я загубя.. Идеи имате ли как да постъпя и защо става така??? Държа да отбележа че сме нямали никакви караници за 1г.

-146324 :)

Коментари

1.   Разстоянието в километри означава разлика в средата. Твоята приятелка е в нов град, животът ѝ бавно, но сигурно се променя и темповете ще се ускорят. Нормално е сега да е по-емоционална, защото няма възможност да е с теб всеки ден и да вижда от първо лице какво се случва в живота ти. Нито пък ти в обратен ред. Това поражда притеснения, те ескалират до ревност, а тя се превръща в съмнения. Съмненията "изяждат" стабилните връзки. Пък и вие сте на по 18 години, още не си го представяте точно така, но след 3 години ще сте съвсем различни хора. Пораствате, скоро няма да има училище, а работа/лекции. Не се знае това как ще се отрази.
За теб имам един много, много ценен съвет.
Говори с твоята приятелка за нещата, които си написал тук. Говори с нея за всичко. Ти задаваш въпрос за вашата връзка, но тя си е ваша и вие трябва да обсъждате и взимате решения съвместно. Комуникацията е нещо малко, но с особено голямо значение. Много е възможно и тя да усеща същите неща като теб. Проблемът няма да се разреши самичък, трябва да се говори.

3.   Просто сега вече не те вижда всеки ден и я е страх, че може да ти загуби вниманието. Убеди я, че още е единствена за теб и ако се стараете този един ден в седмицата да сте всеотдайни един към друг, защо ще гледаш и искаш други.