Работа след затвора?
Здравейте, от доста време съм в този сайт и предимно чета. Искам да попитам хората тук за съвет. Бях и все още съм в затвор извън България в бяла страна и съм под лек режим, както виждате имам си и телефон. Лежа заради съучастничество в обир. Но това е почти минало от минал за мен живот. Тази година към края излизам и трябва да си търся работа да преживявам. Преди затвора работих главно като шофьор на коли, микробуси, камиони и тирове. Това обаче не ми се работи повече. А преди като двадесет годишен бях плувец и морски спасител. Нямам висше и някакви квалификации други освен тези които са нищо всъщност. Не мисля да уча а и няма за кога на 32 години съм. След тези няколко години в затвора се запалих страшно много по спорта аз и преди си го харесвах, но сега още повече. Какво мога да работя свързано със спорт според вас? Мога да изкарам курсове за воден инструктор примерно това няма да е проблем. Би ми харесало да тренирам деца, юноши примерно. Не говорим за България да подчертая нямам намерение да се връщам в България въобще някога. След като 5 години съм затворен не искам да работя повече в кабина или офис. Искам работа в която да съм между хора и особено много свързана със спортна дейност. Всякакви идеи ще са от полза. Благодаря

Коментари

1.   Четейки други теми, забелязах че ти си с най- ясна представа какво искаш. Явно наистина затвора освобождава време за размисли. Пък и отделно поне не ти се налага да лежиш на дивана и да гледаш телевизия.
Просто исках това да кажа иначе ти си решаваш. Идеята ти ми хареса.

2.   Ами най-добре попитай в някой форум, който се посещава от хората, които живеят в държавата, в която си.

3.   Дано в страната в която си да няма значение това, че си лежал. Доста работодатели отказват на бивши затворници. Иначе всичко зависи от твоето желание.

4.   Личен треньор

5.   Не знам законите в тази страна, където си, но за работа все пак ще ти искат някакво СV и /или препоръки. Не знам дали биха допуснали бивш затворник да работи с деца, може би самите родители ще са против. Можеш да си спасител, да работиш в някое яхтено пристанище или клуб.

6.   Много хубаво, че знаеш какво искаш. Треньор по плуване на деца, треньор на кучета, ако ти учи и искаш да помагаш на хората медицинска сестра, в случая брат са много търсени. Помощник фармацевт в аптека. Защо не искаш да учиш, какво ти е на 32те години? По-добре сега отколкото като станеш на 50.

7.   Подкрепям те и аз, но прсто искам да кажа, че ако такава тема беше пусната от жена, със сигурност нямаше да получи толкова подкрепа. Дори допускам, че щеше да събере някакви критики и обиди.