Той не ми пише
Звучи тийнеджърско, но съм далеч от тази възраст. Той не иска да ми пише защото... брат му има карцином. Научил е скоро новината и от както знае това не иска да разговаря с мен. Живеем на разстояние и общуваме само по интернет. Мисля че просто не ме обича... Казва, че трябва да зачитам личното му пространство и ако аз упорствам и пиша, той се дразни.
Не знам какво да мисля. Дайте ми съвет.

Коментари

1.   Как те обича като само си пишете?! Живейте в реалността!

2.   По принцип когато имаш трудности търсиш подкрепа от близките вместо да се изолираш. За това хората създават семейства, за да се подкрепят. Вие още сте във връзка, не сте семейство. Но от такива ситуации може да научиш много.
Не разказваш много за връзката, но аз вярвам, че това не е първата ситуация в което се изолира или не общува с теб. Това е може би драстичната разлика в отношението му и понеже знаеш, че има причина се опитваш да го оправдаеш. Еми не, не му пиши. Виж кога сам ще се сети. И ако не е до седмица по-добре изобщо да не те търси .

3.   Не съм описала връзката в подробности.Виждам се с този човек не е само писане.Но той работи в чужбина.Да не пиша една седмица за мен е много,но ще опитам.Мисля че не изолираш приятелите си когато имаш проблем

4.   Да бе, номер 2! Що да не му даде ултиматум с опция да загуби още един човек от живота си точно сега, когато болезнено ясно осъзнава, че може да губи брат си, човека с който е израснал и е познавал цял живот. Да ви имам съветите в тоя сайт! Всеки втори "Зарязвай го! " "не се занимавай" "поставяй ултиматума и вирвай брадичката"... Никога "разбери го" "постави се на негово място" Показателно за всеки какъв човек е каква му е автоматичната реакция, в ситуации когато не е сигурен. Ако мислиш за себе си и поставяш ултиматуми винаги, когато нещо се промени настрани от твоите желания и почваш да заплашваш, че ще си тръгнеш - значи си надут егоцентрик, който и без друго не заслужава хората в живота си, защото не би се борил за тях в трудните моменти, а директно бърза да се изниже "с достойнство". Пазете си го достойнството. Дано ви стопли, когато останете сами.

5.   Където му е ежедневието на даден човек, там му е живота и дома. Ти не фигурираш в това ежедневие, затова не ти и пише.