Не мога да го забравя от 3 години
Здравейте! Момиче та 20 години съм. Проблема ми е май често срещан и наистина не знам просто какво ни става.
Във сериозна връзка съм от 2 години и наистина обичам момчето до мен, изживели сме много за тези 2 години и наистина той значи много за мен.
Проблема ми е че, преди него имах нещо като връзка с друго момче... не беше връзка а просто и аз не знам какво. Той просто беше всичко, което исках в едно момче и бях започнала да се влюбвам. Но после стана нещо и той ме блокира от всякъде и прекъсна връзка с мен. После разбрах, че бившия ми му е наговорил всякакви лъжи за мен, че всяка вечер съм била с различни момчета и подобно, а аз тогава не се занимавах с никого освен с въпросното момче, когото не мога да забравя. Та както и да е... той е повярвал на всяка дума на бившия ми и затова и ме е блокирал. След известно време пак започнахме да общуваме, но той се държеше студено и се карахме за всякакви глупости, като той всеки път ме блокираше и после пак ми пишеше и такива. Всичко това продължи 6-7 месеца като накрая се скарахме много лошо и този път аз го блокирах и си казах, че ще го забравя. 1 месец след това научих, че е заминал за Франция да работи и всичко така приключи.
След време и аз тръгнах със сегашния ми приятел и вече сме заедно от почти 2 години.
Понякога се сещах за другия, чудех се какво прави как е. Постоянно си повтарях колко ме е обиждал, как не ми повярва, как само си поигра с мен, колко се карахме, как заради него постоянно бах под напрежение и останалите неща, които изтърпях заради него. Но просто не мога да го забравя. Особено сега... от 1 седмица постоянно ми е в главата, сънувах го няколко пъти, започнах да си фантазирам какво ще е да сме заедно, питам се дали ме е забравил, дали изобщо се сеща за мен.
Полудявам, не знам какво ми става. От фейк профил влизам да му гледам снимките и още такива глупости.
Чувствам се ужасно, че още не съм могла да го забравя. Отвръщам се от себе си, че един вид в мислите си изневерявам на приятеля си. Направо започнах да се питам дали да не поискам малко време от приятеля си, за да помисля на спокойствие, въпреки че знам че с другия нищо няма да стане.
Отчаяна съм, защо по дяволите вече 3 години не мога да превъзмогна онзи грубиян, който ми даде само мъничко щастие. Защо още си мисля за него и защо още го искам?
Обичам приятеля си и не искам по никакъв начин да го нараня, но не мога да забравя и предишния.
Моля ви, помогнете ми, вече не издържам.

Коментари

1.   А защо момичета вие все помните лошите мигове, които сте имали с някого? Защо не мислите за хубавите? Много тъпо мислене имаш! Мислиш си за него, защото още го обичаш и явно искаш да изживееш несподелената любов.

2.   От два стола, на земята. Това следва за теб.

3.   Никой не може да ти помогне. Ти трябва да преодолееш състоянието си.

4.   лапешка история, блокирали се 100 пъти и пак не се изяснили, сегашното поколение сте болни мозъци, ужас

5.   Тоя първият е разбрал, че си неграмотна и ти е бил шута. Предполагам и сегашният ти ще направи същото.

6.   Не можеш да го забравиш, защото не искаш да го забравиш. Не е ли лудост това? ! Защо продължаваш да се надяваш, въпреки, че той не заслужава? Сигурно и нещо в настоящата ти връзка куца, та затова се отдаваш на фантазии. Млада си, ще се научиш, споко.

8.   Еми нормално - на 20 си... почакай поне да станеш на 25 та да излезеш от детската градина, и тогава вече ще се занимаваш със сериозни неща...

9.   И аз имам сходно положение, само дето аз вече не мисля толкова за нея, защото съм прекалено зает с други неща. Има връзки, които никога не забравяме и до последният си дъх ще помним. Аз имах такава и вече едва след знам ли 5 години ако не и повече... не мисля толкова за нея. А си нямаш и на идея НИЕ какво преживяахме и какво чудо беше. Просто се чувстваш като птица... лятото... на морето... нощем, летиш... не знаеш къде си и какво става. Толкова леко се чувстваш, че чак не знаеш дали стъпваш на земята от радост. Всичко, което погледнеш е просто - ПРЕКРАСНО! *включително и кофа за боклук.

Но... уви тази приказка нямаше happy end. Но пък за това е връзка - ВЕДНЪЖ! И винаги ще я помня... даже последните ми думи, които ще изрека, когато умирам... ще е името и!

Боли, мислиш, чудиш се, представяш си какви ли не неща за в бъдеще, но повярвай ми... НЕДЕЙ! Малка ли си, голяма ли си - няма значение. Виждал съм хора на по 40 и отгоре да правят детски грешки и фатално се отразяват за тях. За съжаление няма лек, лекарство или нещо от този сорт. Мисли си за хубавите неща - не толкова за лошите, а и няма смисъл от тях. Просто се чувствай щастлива от това, което се преживели. Отдели една нощ да си на саме... напий се яко, пусни си музика в тъмна стая, някои песни, които ти напомнят за него, гледай звездите от прозореца ти (ако е възможно) и гледай местата, където сте били (от нета) - аз така правя. Обикаляли сме в няколко града и чрез google street's си гледам, радвам се, плача, но и съм щастлив. Не смея да поглеждам нейна снимка, защото направо ме застрелва в ляво и съм неадекватен 2 дни и я сънувам 3 нощи подред... просто е много навътре в мен.

Просто премини ПРЕЗ всичко отново... сякаш го изживяваш отново!
И така... може би няма да го преудолееш цял живот, но ще стане неразделна част от теб... от човека, който си станала сега, благодарение на него. Нещата, които си научила, видяла и разбрала. Чистата форма на любовта! Просто да я изпиташ и я приемеш такава, каквато е. Лоша, добра, караниците, сълзите, обидите... всичко! И едва след като помислиш за всичко лошо, което сте си причинили и колко пъти те е наранявал, колко сълзи си проляла и колкото те е боляло... когато преглътнеш всичко това... и ако почувстваш облекчение и се чувстваш сякаш ' you know... въпреки всичко това - прощавам му, прощавам си и на себе си... и когато се събудиш на следващия ден... всичко ще е минало. Ще се чувстваш добре, макар и всичко това. Трябва да го преудолееш сама по свой си начин (аз просто споделих моя какъв е). Massive всичко, което ми напоня за нея за една вечер... музика и алкохол... и да видиш как яко влизат градусите и музиката, всяка една дума... право в сърцето! Но така се прави, за да преодолееш някого или нещо. Не да бягаш от него, а напротив face to face. Веднъж и завинаги, в противен случай ще те преследва ЦЯЛ ЖИВОТ!

Успех, горе главата и... какво да ти кажа ЖИВОТ маму.... а :D случват се и такива неща, просто така е станало, че на теб се е случило. В крайна сметка всеки изтегля късата клечка някога. Е, някой хора по няколко пъти, но... това е друга тема.

Наздраве!

10.   Егото се привързва. Егото боли още повече, когато си привързан към човек, който не ти отвръща. Даже по-скоро си мислиш как да му го върнеш, за това че ти се еподихравал, отколкото да имаш връзка с него изобщо.
Овладей си емоциите. Гледай си човека до теб. Контролирай се. И всичко ще отшуми с времето.
Като минат 7години, без да си го виждала, ако случайно го видиш и двамата толкова ще се променили, че изобщо няма ти побере главата как си успяла да се вържеш на такъв тъпак.

11.   До номер 5

И от къде разбра, че е неграмотна? И щом няма да си полезен с коментара си по-добре изобщо не се мъчи да пишеш. Човешката злоба няма граници.