Пуснаха песен, която слушах като малък, но не знам как се казва
Здравейте! Става въпрос за една моя любима песен, или поне беше такава, когато бях малък. Онзи ден я пуснаха в Техномаркет и така ми се искаше да попитам някой от персонала как се казва, но не допусках, че някой от тях ще знае и сега съжалявам адски много. Със сигурност са я чували, защото става въпрос за известна класическа песен от 70-те, 80-те или 90-те, но просто направих грешна преценка в този миг на вълнение. Знам английски горе-долу, но просто беше пусната тихо. Мога да кажа, че песента започва със съпровод на китара и рефренът започва с нещо от рода, поне аз така го чух - Be be be I why... И завършва със "so so so" или "saw, saw, saw" и "slowly, slowly, slowly", поне аз така чух. Та, ако някой се сеща евентуално коя може да е, моля, нека да даде предложения. Съжалявам, че ви давам толкова оскъдна информация, но това мога да предложа.

Коментари

1.   Нищо не ми говори, но следващия път използвай приложението Shazam. Може да пробрав да я тананикаш на запис в сайта midomi.com, но не винаги познава.

3.   Изтегли си Shazam и няма да попадаш в такива ситуации

5.   Освен да потърсиш тук: https://findmusicbylyrics.com . Напиши каквото помниш и си пусни всички песни, които ти даде. Аз поне така бих направила. Дано да успееш да намериш песента.

Black Sabbath

7.   Можеш да си изтеглиш приложение Shazam на телефона, което разпознава песни. Също така, ако знаеш на кое радио е, веднага влизаш на официалния им сайт в нета и обикновено там пише коя песен звучи в момента. На някои като Енерджи пише даже коя е била преди нея и след това коя ще е. Ако изпуснеш момента можеш да се разровиш в сайта на радиото в различните класации и може да я има там. Друг вариант е да запомниш какво се пее и да го напишеш на Google и някой път излиза. Също така, ако не разбираш английски просто я запиши на телефона си на видео или просто диктофон и после я качи в някой форум или профил ти в социалните мрежи и все някой ще я знае... ☺

8.   Даже, аз не се сещам. Пък съм подвижен шезам. Ти нищо не каза мъж ли пее, жена, група? Бърза, или бавна е песента? Първо ми дойде на Майкъл Джексън и Пол Маккартни say, say, say.

9.   Слушай някое радио, ще я чуеш пак. И аз доста време се чудех за една песен на френски, но не можех да разбера и дума, защото не говоря френски език. Веднъж случайно я чух като фон в едно любителско видео и използвах сайт за разпознаване на песни онлайн.

10.   В припева пее ли се .….. " Танцувай рунтава кокошко с ритъма на песента " ?

11.   Няма телефон със сензорен екран, за съжаление :(

12.   Мисля ,че песента ,която търсиш Zombie на The cranberries

13.   Мисля, че е "С ритъма Шакадъм".

14.   Най-вероятно е "Изкарвай Гано говеда" в изпълнение на Борис Машалов.

15.   Мисля че е Kylie Mole - So Excelent

17.   :O Zombie на The cranberries - сериозно, поздравления за комбинативната логика, евала, много добро!

19.   Madonna - Hung Up