Самотата ме изяжда
Здравейте! Аз съм на 21 години и никога не съм имала сериозна връзка. Имам проблем с интимността, както емоционалната, така и физическата. Не искам да прозвуча самовлюбено, но съм привлекателна и се поддържам. Мъжете често проявяват интерес към мен, но дори и някой да ми харесва не мога да се отпусна. Никога не съм излизала на повече от 2-3 с някого и то не защото съм поискала, а защото не съм могла да си измисля оправдание за да не ходя. Срещите ме карат да се чувствам сякаш ще получа паническа атака, чак ми призлява от нерви и ми се иска да си тръгна възможно най-бързо.
Това неприятно чувство ме накара да започна а се изолирам и да избягвам възможностите за срещи, да не говорим за обвързване.
За момент почти се бях самозалъгала, че човек може да живее пълноценно и сам, но не е така. Понякога единственото нещо което искам и една топла прегръдка и близост до някого, но ми се струва, всичко е по-постижимо от това... и не знам какво да направя.
Никога не съм докосвала мъж в живота си с изключение на първата ми целувка която се случи насила и после не съм повтаряла.
Сигурно нещо ми е много сбъркано, но моля ви не ме съдете. Благодаря, че отделихте време да прочетете това.

Коментари

1.   Всичко идва от семейството, в което си израснала, особено от отношенията с майка ти. Трудно ще се справиш без професионална помощ от специалист- психолог, психотерапевт, а също и с много четене на литература по въпроса. Успех.

2.   Не го мисли , не се паникьосвай , няма да е все така .

3.   Страхуваш се да не те наранят и затова се страхуваш от обвързване. Трябва да приемеш факта, че може да си за няколко месеца с един мъж и след това връзката ви да се разпадне. Може да казваш, че си малко притеснителна, като имаш среща. Също, ако не ти харесва някой мъж няма смисъл да ходиш на среща с него, понеже няма да ти хареса да имаш и интимни отношения с него.

4.   По принцип не пиша тук, но текстът ми напомни на мен самата преди време и реших да споделя своя опит. Според мен трябва да бъдеш по-упорита, притеснението ще премине с течение на времето, не трябва да се отказваш толкова бързо. Знам, че е трудно, но това е единственият начин да не бъдеш сама. Знаеш, че няма логика да се паникьосваш, сама казваш че си привлекателна, а от текста, който прочетох разбирам, че си интелигентна. Мъжът, с когото излизаш трябва да е търпелив към теб, а ако е влюбен в теб ще бъде такъв. Аз също съм притеснителна и срамежлива, но открих човек, който не се отказа от мен след като видя недостатъците ми и сега съм щастлива, а преди се чувствах самотна като теб. Защо не пробваш да излезеш на среща с момче и да извикаш приятелка? Така ще се чувстваш по-спокойна. Късмет.

5.   За да искаш близост, трябва и ти да дадеш такава. Без общуване няма как да стане. Ако не положиш усилия да се промениш и да бъдеш по-отворена към хората няма да ти се получи. Потърси помощ от психолог.

6.   Аз пък ще ти кажа друга история. Мъж съм и излизах с едно момиче същото като теб, знаех че ме харесва, но се притесняваше... И така и нищо не стана. От цялата работа губим и двамата. Аз също съм много самотен. Вече дори изперкулясах. Притеснението е голям враг на любовта. Което за съжаление го има и в мен малко, въпреки че съм мъж. Просто трябва да го има привличането от двете страни, да се отпуснеш и да попаднеш на мъж, който ще се престраши да те целуне. След целувката, бариерите падат и всичко тръгва много лесно. Но трябва да знаеш, че мъжете също се притесняваме понякога и жените също трябва да ни предразполагат, както ние тях. Изобщо двустранен процес е..

7.   Чудесно, че го осъзнавате и разбирате. Срещнете се с психолог и поговорете. Често причината се крие в детството, възпитанието и родителите.

8.   Аз съм момче на 20 и нещата са подобни,но момиче като теб звучи перфектно за сериозна връзка!Много бих искал да ти помогна!

9.   Доста шантаво ми звучи историята ти, но те разбирам прекрасно в това цялото. Аз също съм изпитвала напрежение, срам, когато съм била на срещи с момчета и това е напълно нормално. Притеснение когато не харесвам дадения човек и виждам, че го привличам. Направо лошо ми е ставало. Но това е до опита предполагам. Сега вече не се напрягам така, щото дефакно и да ги привличам, щом те не ме кефят няма от какво се притеснявам хаха. Задава ли ли си въпроса, дали не си асексуална. Защото казваш достатъчно ми е една прегръдка и близост до някого и само това. Аз също съм имала такива моменти, на мислене, че само това ми трябва и нищо повече. Но със сигурност не съм асексуална, защото момчета ме привличат. А и често първите целувки са провал. Често те са много обрани и неопитни. И да нормално да имаш проблем с интимност с някой щото първо трябва да има доверие, харесване, влюбване и много неща. Преди физически да ти привлече. Не става само да се награбим с някой, вярно си е. Просто в днешно време трудно е да се намери качествено момче, дето не търсят само кръшкане. и не носи само панталон, а има и други качества. Може и просто да не попадаш на правилните хора. Или наистина имаш проблем и си асексуална и не го осъзнаваш. И за това всякаква интимност те кара да врътнеш. Буквално.
Ж 24

10.   какви са тея срамежливи момичета не разбирам!
Като отворя инстаграма, фейсбука, тубата и всички останали, съвсем друго нещо се вижда...
Да не говоря за задниците по градския транспорт
Пък даже и девственици били! Къде сте бе хораа? Покажете се да ви видиме! Всеки мъж иска жени като вас...

Как човек да не се усъмни в достоверността на темата!?

11.   Радина ти ли си? Повечето хубави сте така, освен бившите комплексирани грозотии, които го избиват на самочувствие, забравяйки какви са били преди операциите.

12.   Явно трудно излизаш от зоната си на комфорт. Ще намериш някой, който да те предразположи добре и тогава ще се чувстваш спокойна.

Или другото, което съветвам е...просто да си пишете, говорите с някого възможно най-дълго време, преди да се видите. Така вътрешно ти ще искаш да го видиш толкова силно, че няма да имаш търпение (естествено ако ти допада човека и вече сте си говорили за какви ли не теми късно нощем). Тогава пак ще има притеснения и странно чувство в стомаха, но след 1-2 срещи ще оттихне и ще се чувстваш много добре в неговата компания.

Друго няма!!! На сила не става. Лека по-лека с малки крачки.

13.   Сериозната връзка с мъж не е гаранция , че ще се чувстваш по-добре . Казвам ти го от личен опит. :) Въпрос на късмет е , а и днес може да си самотна и резервирана , но утре може да си имаш някой . И аз бях като теб наплашена от самотата , но после осъзнах , че може да бъдеш щастлива и сама ако знаеш как да контролираш емоциите си .

14.   Подкрепям номер 1 - мисля че психотерапевт би ти помогнал много.

15.   Щом те притеснява да ходиш на повече от 2-3 срещи дай да отидем на 2-3 срещи и който откъдето е! Сериозен съм - ще е по-приятно, отколкото да си стоиш сама. А и имам опит с паническите атаки, та ако се наложи, ще помогна.