Асоциален и самотен
Заглавието казва всичко за мен. Немога да изляза от това положение. На 21 съм без приятели и приятелка, имам социална фобия и не мога да общувам с никого, вече съм и безработен. Постоянно мисля за самоубийство, но не го правя и живота минава вкъщи.

Коментари

1.   недей така, моля те,горе главата

2.   Писал съм и аз 2-3 теми така в момент на много яд, слабост и тн. и да ти кажа от личен опит нищо, което някой може да ти напише тук няма да те накара да се почувстваш по-добре.
Вземи се в ръце и си създай някакви цели. Ще учиш ли? Ще бачкаш ли? Ще тренираш ли? Твой си бизнес, но гледай да си зает с нещо. Самият факт че имаш компютър с нет да го напишеш това нещо е достатъчен.
А това че нямаш гадже не е фатално. Аз съм девствен и съм на 27, пък не съм умрял.

3.   И аз съм така, на 21 съм, но при мен проблема беше тормоз в семейството. При теб какво се е случило?

4.   При мен е абсолютно същото с разликата, че съм жена на 20.Това мисля, че е някаква нелечима болест. Изобщо на къде отива животът ни, не знам.

5.   Здрасти авторе, мой набор си, и аз съм така от тинейджърските ми години още. В момента се гърча ментално. Не издържам вече на тая самота и асоциалност, смятам, че правилното момиче би ни излекувала от мизерията в която се намираме в момента. В момента това ми е целта да си намеря сродната душа и да си върна щастието отново. Смятам, че и ти трябва да се стремиш към това за да се върнеш обратно към живота.

6.   Казваш 'Не мога да изляза от това положение' . Нали знаеш, че каквито са мислите ти , такава е и реалността която те заобикаля. В момнета в който си кажеж 'Аз мога да изляза от това състояние и да имам прекрасен и пълноценен живот', ще видиш как всичко ще се промени. И много важно да имаш кураж да правиш тези нещата, които съм убедена, ти сам знаеш че трябва да бъдат направени. Просто не отлагай.

7.   За асоциални хора партньорите често са други асоциални хора. Естествено проблема е да се намерите, но ако успеете, ще имате за първи път някой, който ви разбира. Потърси сбирки на хора като теб или нещо онлайн за запознанство, ориентирано към хора, които предпочитат от у тях да се запознават.

8.   Ей така седях и отлагах, ли отлагах промяната, действието и един ден просто ми писна от себе си и отидох на психолог. И животът ми се промени. Без лекарства, без години терапия с няколко малки промени в ежедневието и в начина на възприемане на себе си. Жалко, че чаках толкова да се погрижа за себе си, но предполагам, че за всичко си идва правилният момент, може би ти трябва още време със себе си, може да не е достатъчно осъзнаването колко голяма потребност от общуване имаме и какво удоволствие е то. А може и да е дошъл моментът, когато "комфортната зона" вече е станала непоносима и е време да излезеш от нея и да се провокираш да действаш.
Сега в дните на принудителна изолация, предполагам нещо ще се промени за теб. Сега все по-трудно ще разбираш избора си да се изолираш, когато имаш възможност за свобода. Използвай това време и това чувство, има толкова ресурси- статии, видеа в ютуб, книги. Проучи състоянието си и механизмите за справяне, направи си план за действие. Опитай различни начини, едно от нещата, който много ми помогнаха беше просто да ставам в един и същ час, в 6.00 сутринта. Супер просто, а дава чудесен резултат. И медитацията е такова просто нещо, даващо страхотен резултат. Може това да не са твоите начини, не е проблем, има други, но тествай ги. Трябва дейност, действие, не просто да събираш информация. Успех

9.   Брат вземи се стегни. Излизай навънка все едно къде стига да не си седиш у вас. С песимизъм няма да стане би трябвало да си го разбрал досега. Почни фитнес или домашни тренировки. Събери си пари и ходи на море сам по бунгала това онова и така. Стани шофьор и няма да комуникраш с хора.

10.   Ако тази тема и коментар2 бяха писани от жени, тук щеше да се изсипе тонове негативизъм, критика и подигравки.

Авторе, просто бъди малко по-смел. Опитвай нови неща и не се страхувай да правиш грешки.

11.   Никоя жена не е привлечена от безработни и безпарични мъже! Като за начало - намери си работа! Хем ще имаш някакви пари, хем може да срещнеш някоя колежка!

12.   Номер 2 до номер 10:
Можеш ли да се аргументираш защо мислиш така?
Забелязвам че постоянно, не само в този форум, а и в реалния свят, че постоянно се прави това разделение мъже-жени и в 99% от случайте то се прави от жени. Защо?