Омръзнала съм му, а аз го обичам. Как да постъпя?
Здравейте,
Аз съм момиче на 20 години. Имам приятел който и той ще навърши 20 след месец. Пиша тук, в този сайт, защото имам нужда от помощ и от вашето лично мнение.
Връзката ни започна преди 8 месеца през лятото. Бяхме много щастливи и много се обичахме. Два месеца по-късно се наложи той да отиде в друг град и започнахме да се виждаме много по рядко - веднъж в седмицата дори и по-рядко. Но въпреки това се обичахме. Говорихме по телефона по цели дни и нощи.
Приятелят ми ме обеди, че е много верен, честен и че ще бъде с мен завинаги. Започнахме да мислим за бъдещето ни заедно. Но в последния един месец нещата се преобърнаха.
Забелязвам, като му звънна, че не му се говори, скучно му е, пуска си клипчета докато говорим, а това никога не го беше правил. Ако го питам защо, той отговаря че е уморен и не му се говори с никой.
Един път ми беше казал че не го задоволявам, защото ме няма за да правим секс, и че ще си намери друга. Беше издразнен. Аз му отговорих, че това е временно, но той каза "да, да още 5 години". Каза го защото мислим да следваме в различни градове. После казва, че това било шега.
Друг път ми беше казал, че след време може да му стане интересно да опита с друга (аз му бях първата), понеже аз съм била с друг, той не бил с друга.
Имаше и един път в който съжаляваше че не е бил с други преди мен, казваше че е имал много възможности но не го е направил. Каза, че аз съм била късметлийка че съм опитала с друг преди него.
Всичко това ме съкрушава. Аз го обичам и много ме боли от тази негова промяна.
Като повдигна темата, той казва че аз преувеличавам и казва че ме обича.
Но имам вътрешното чувство, че не ме обича толкова вече и че ще ми изневери. Сякаш съм му омръзнала.
Представях си бъдещето с него и не мога да приема, че неговата любов (ласки, целувки, отношение) може да бъде за друга. Идва ми да зарева.
Моля за съвет.
По-добре ли е да го оставя въпреки, че аз го искам и го обичам?

Коментари

1.   За да му омръзнеш е трябвало някога да е имал искрени чувства към теб. За съжаление не е имало такова нещо и е време да прекратиш докато не се обрали съвсем емоционално. Това момче е имало и продължава да има интерес към теб единствено като към сексуален обект. Личи си по нещата които ти говори.

2.   Един мъж , дето те обича би се радвал да бъде само с теб до края на живота си . Хрозни думи , все едно живота му свършил , с другата кое ще е по - различно , отново женско тяло , отново същите неща .

3.   далече от очите, далече от сърцето са казали хората
няма как да се поддържа връзка от ртазстояние особено на вашата възраст
ще имаш още много "любови", не се притеснявай

4.   Страшен тъпак. Като нищо се комплексира от факта, че си правила секс с друг/и преди него, и сега ще си вади оправдания от къде ли не, за да топне чушката. Нарочно и ти говори тия глупости - за да си избие несигурностите. Имал бил много възможности... ама, като се хвана с теб, тогава започна да съжалява, че ги е изпуснал. Опитва се да те удря по самочувствието, за да се почувства по-добре. Трудно е да преживееш, че половинката ти, е бил/а с повече от теб. За мъжете особено. Щом за 8 месеца е започнал да се държи така, не очаквам нищо по-добро занапред. С несигурни хора трудно ще се оправиш - или ще се самосъжаляват непрекъснато, или ще ти вменяват вина, оправдавайки бъдеща изневяра.

5.   Дечица, спрете да си играете на влюбени и гледайте себе си.

Ама трябва да изгорите два - три пъти, за да се осигурите.

Братан.

6.   ти нали си била с други и ти е било кеф, сега е негов ред да се позабавлява, ако се правиш на девица си го изгубила

7.   Разговори по цял ден и нощ. Простотия. То ясно, ме ще си гледа клипчета.

8.   От Авторката:
Благодаря на всички за отговорите!
Искам да ви споделя какво се случи днес. Видях се с него на четири очи и той ми каза: Нека да говорим честно - ти си ми първата и ми е интересно да опитам с други.
Също ми каза: В началото бях лудо влюбен в теб, но сега вече не е както преди.
Междувременно ми казва, че ме обича и че трябва да му имам доверие, защото съвестта му няма да му позволи да го направи.
Объркана съм... Какво да правя? Лошото за мен е че го обичам и много ме наранява с думите си. Тормозя се вътрешно и все плача. Знам че трябва да го забравя, но как като ми е много трудно?

9.   Зарежи го, няма смисъл да се измъчваш. И двамата сте много млади и животът е пред вас. Той има нужда да си поживее, като спи с други жени. Ако останете заедно, или ще ти изневери, или ще започне да се държи все по-гадно. И в крайна сметка резултатът ще е един и същ - раздяла. Спести си част от драмите и мъките и му дай свобода още сега. Знам, че е трудно, но с времето ще мине.

10.   Авторке зарежи тая работа. Първо ако те обичаше наистина, нямаше да му е интересно да пробва с тая и оная. Второ - такъв манталитет няма да му мине като преспи с 2-3 други девойки. Дори да се върне при теб след това, постоянно ще му бъде интересно да пробва с нови и нови. А доверието не се изисква а се извоюва с действия.
Оттук нататък следва да се замислиш дали наистина си заслужава да обичаш и да тъжиш по подобен човек. Не вярвай на думите че те обича, щом с делата си показва обратното. Може да е страхотен във всичко останало, но щом те наранява умишлено, хич не е стока.