Как да махна мазнините от корема?
Здравейте! Момиче съм на 18. Преди години бях пълничка, но от доста време насам вече не съм.
В момента имам хубаво тяло, освен корема. Висока съм 160 см и тежа 52 кг.
Коремът ми има излишни мазнини само в долната част, имам си талия и тялото ми е добре на другите места.
На ясно съм, че няма как да се свали само в една област. Знам, че трябва да изразходвам повече калории от колкото приемам.
Въпросите са ми:
Как и с какво да се храня?
Какви упражнения ще ми препоръчате?

Благодаря ви! <3

Коментари

1.   И аз имам проблем и с години съм така , с ражданията съвсем стана и зле и няма да се оправи , увисна дори , а всичко друго е наред , само корема излишен . Гледай да ядеш рано вечер .

3.   Купете си по един вибриращ колан. Помага много.

4.   Здравей, едва ли имаш много да сваляш. Може би ако си 49 кг на този ръст ще си перфектна.

Първа част.

За да сваляш най-важното е да правиш досатъчно кардио упражнения. Под достатъчно разбирай да се поизпотиш. Ако не се изпотиш значи не си направила кардиото. Кардиото включва тичане, спринтове, каране на колело, скачане на въже и всякакви такива интензивни дейности, които ти вдигат пулса и забързват метаболизма. Ситуацията, в която сме в момента бих ти препоръчал да си вземеш едно въже и да скачаш с него вкъщи, ако има къде. Чудесно кардио упражнение е. Започни с няколко части от по 1-2 минути и се опитай да увеличиш до 3-4-5.

Втората част е храненето:

- сутрин може да ядеш овесени ядки, кисело и прясно мляко, плодове, мюсли
- на обяд яж каквито искаш полезни храни: картофи, пилешко, боб, макарони, яйца, зеле
- вечер може да ядеш риба, салати, яйца

Другото предполагам си го знаеш - не прекалявай с мазното, газираното и вредните храни. Ако ядеш нещо вредно го яж по-рано през деня, за да може да го разгради организма ти през деня. Не яж дюнери, пици и всякакви тежки неща вечер, защото поне на мен така много ми се лепи.

Трета част: упражненията за корем. Може да намериш много и най-разнообразни в интернет. Напиши в ютуб women abs workout и си избери нещо. Успех!

5.   Упражнения за корем-има много в интернет.
Тичане.
Скачане на въже.
Фитнес.
Опциите за тренировки са много. С упоритост ще стегнеш тялото си.
Намали захарта(сладкиши), и тестените храни. Забрави за junk food и всякакви снаксове. Пий само вода(водата е много важна!) и прясно изцедени сокове, забрави за консервираните сокчета по магазините. Със сигурност ще стегнеш тялото си и ще се чувстваш по-жизнена и енергична!

6.   Избягвай десерти, бисквити, всякакви шарени опаковки.

Идеята е в едно хранене да имаш повече зеленчуци, някаква форма на протеин поне 10-15 грама на хранене и малко мазнина.
На едно от храненията през деня можеш да добавиш варено картофче или няколко лъжици ориз, но без да прекаляваш.

Мазнините могат да бъдат здравословни -краве масло (но в никакъв случай маргарин), авокадо, слънчогледови семки белени- можел да слагаш в салатата. Мазнините засищат и са необходими когато намаляваш въглехидратите с цел отслабване. Но пак трябва да си наясно колко калории приемаш под формата на мазнини.

Със спорта-важно е да имаш желание да се движиш, трябва да е нещо което да ти харесва.
Сега като има карантина нямаш много избор, но можеш ако имаш стълби да ги ползваш да слизаш и да се качваш с бързо ходене например или ако имаш собствена стая и гирички да правиш упражнения от YouTube.

7.   Пише ти мъж, който е бил 113кг. и вече от години поддържа между 82-85кг.
1. Калориен дефицит. Можеш да си изчислиш колко калории трябва да приемаш онлайн. В този онлайн калкулатор ще ти е написано и колко калории трябва да орежеш за да започнеш да отслабваш.
Например ако калорийният ти оптимум е 2000кал. можеш да изкараш едни 300-400кал. тоест да преминеш на 1700кал. дневно.
2. Към вече остановеният калориен дефицит, можеш да преминеш на НВД- ниско въглехидратна диета. Тоест намаляш храната съдържаща въглехидрати, за сметка на това увеличаваш храните богати на белтъчини и мазнини.
Ще усетиш как с намалянето на въглехидратите, първата седмица ще имаш доста по-малка водна задръжка. Просто първите 1-2 седмици тялото отделя излишната вода и гликоген.
Аз лично съм голям привърженик на Фастинга/цикличното хранене. За мен то работи най-добре. Комбинирам го с Кето режим, а след това с НВД и килограмите просто се стопяват, а дори и не гладувам.
Но като момиче, което е на 18г. по-добре не експериментирай с фастинга или с Кето.
Придържай се към лек калориен дефицит и НВД или РБД- равномерно балансирана диета.

8.   Не забравяй и за секса. Чудесен начин за горене на калории и стимулиране на хормоните и обмяната на веществата.

9.   Не мисля, че авторката пита как да отслабне. Аз, между другото, имам същия проблем и я разбирам. Висока съм 168 см. В момента тежа 52 кг и също имам коремче. Не личи под дрехите, освен ако не са много тесни, но определено изпъква от като цяло слабата ми фигура. Почти изчезна само един единствен път - когато в следствие от заболяване отслабнах до 47 кг. Беше страшна гледка - само кожа и кости! При това аз не съм на 18 години, а на 40. Години наред плувах по два километра абсолютно всеки ден. Коремът пак си стоеше. Вече съм се примирила, че такава ми е физиката. Приятелка ми спомена, че сок или чай от джинджифил топи мазнините точно на корема, но не съм опитвала. Ако някой има наблюдения, да каже!
Заинтригува ме предложението за вибриращ колан. Ще се поинтересувам.