Относно онлайн запознанствата и защо не трябва да се доверявате лесно
Здравейте. Същото нещо пибликувах като коментар преди малко в една тема, но ми се иска да достигне до повече хора, затова ще го изнеса в отделна тема. Искам да ви разкажа защо не трябва да приемате напълно непознати във фейсбук, дори и най-готината мацка да е.

Всичко започна, когато бях малка и пубертета тепърва беше във вихъра си. Бях много пъпчива и... абе бях си грозна :) Понеже бях от малък град, не бях от харесваните и популярните, и всички се познаваме, ме беше срам да споделям... всички онези постове, които исках, беше ме срам да бъда себе си, пък ми беше и скучно.

И така, едно лято, мисля че в 6 клас (2012г. ), се роди идеята да си направя фалшив профил, където да бъда готина, харесвана, където да мога да отстоявам себе си, да правя каквото си искам. Изнамерих стара моя регистрация (2010), в която играех игри - така профила беше стар и не беше толкова подозрително. Харесах си някакво момиче от Америка и понеже съм добра с Фотошоп й промених до толкова снимките, че Гугъл, или друга търсачка изобщо да не може да ги разпознае като сродни изображения - смених й цвета на косата, на някои променях изцяло фона, променях й дрехите. Бях измислила ВСИЧКО - да живее в друга държава, в непопулярен, но голям град, за да "няма как" да излизам с потенциалните "свалячи". Измислих й снимки с уж брат й, майка й, кучетата й.
За нула време профила се разви до толкова, че бях администратор на няколко големи страници и имах над 3500 приятели във фейсбук, с някои от които си станахме доста близки онлайн дружки, че даже сме си и говорили, но без камера. Това нещо продължи бих казала твърде дълго - до 2018г. и никой не ме разкри. Не ги и виня - кой би предположил, че активен, 8 годишен профил ще бъде фейк?

Нещата излязоха извън контрол и осъзнах, че е време да спра с тази си дейност, когато през 2018 попаднах на един доста сладък батко (около 30г. ), който направо си се влюби и беше готов... не знам, да отиде до тази чужда страна и град, за да се види с нея/мен(? ). Той беше чудесен човек, беше мъжката моя версия. Характери, интереси, чувство за хумор, дори сексуални фантазии - всичко ни съвпадаше на 100%. Караше ме да му пращам по-така снимки и понеже нямах време да ги редактирам, му пращах оригинала - директно от Гугъл изображения. Очаквах да ме хване, да ме блокира, но не го направи.... и тогава си казах "Какво правя, защо го обърквам така, той заслужава нещо истинско". И му обясних, че виждам, че се влюбва, че има мокри сънища с нея и това излиза извън контрол, че не искам да го нараня и това трябва да спре, че е чудесен човек и че съжалявам. Не му разкрих истината, но може би трябваше, за да знае да се пази занапред. Блокирах го и от тогава не влизам в този профил. Просто нещата излязоха наистина много извън контрол с тази така да я наречем невъзможна любов и това трябваше да спре. Аз разбира се нямах чувства, аз просто се забавлявах, но от негова страна това не беше така.

Междувременно се разхубавих и в реалния живот, пъпките се махнаха, лицето и тялото ми се оформиха и истинското ми аз също е доста харесвано. Осъзнавам, че допуснах голяма грешка с този фалшив профил, че може би нараних уж зрял човек и че не трябваше да се стига до там. Че това нещо трябваше да спре много преди това... и ако чете това и се припознае - искрено се извинявам. Дано да си намерил любовта.

Та мисълта ми е - недейте да приемате всички, или поне настоявайте за видео чат :) Защото в този случай зад красивата мацка седеше друга красива мацка която нямаше за цел да ви навреди и никога не би се възползвала от всички онези "по-така" снимки, но в много случаи това не е така. Много хора правят същото нещо, но с цел набавяне на снимков материал/чат, с които след това да изнудват вас или близките ви, така че... пазете се и умната ♥️

Коментари

1.   Дано да усъзнаеш колко много време си загубила .
В чужбина това е подсъдимо, а ти може би си имала проблем, на който не си обърнала внимание.

2.   Тънка лайсна си минала,аз преди година преживях нещо подобно,но тя си получи заслуженото.С доста връзки и рушвети я издирих и така я разкрасих зад едни кофи за смет,че стана още по-красива без фотошоп.
Краските на войната при индианците бледнеят.Така че не си правете бъзик в мрежата,защото нали знаете,че и по-сериозни неща се случват.

3.   Абе я не се коркай, той си е барал оная работа на тия снимки, ти се притесняваш, че нещо си му наранила чувствата. Поредния чекиджия. Той е писал и на други жени, да не мислиш, че си била само ти.

4.   Авторке надявам се да ми видиш коментара, защото аз искам да направя абсолютно същото!Пише ти жена на 24, която е съвсем обикновено изглеждаща и не е сексапилна.И на която никога не ѝ е вървяло с момчетата!Която нито веднъж не е изпитала какво е да си харесваш едно момче и да осъзнаеш, че то също те е харесвало тайно.Аз съм много дебела първото което е.И не при мен никакви диети и фитнеси не помагат, защото е наследствено и следствие на преживяно заболяване, то това е друга тема.Въпросът е че не изглеждам така както ми се иска.Аз искам да изглеждам много сексапилно и горещо.Сещаш ли се, искам да изглеждам по такъв начин че всяко момче което ме види да ахне и да си каже "ауууу егати мацката".Искам да съм стройна, 30 кг, с тънки и дълги крачета с убийствени и мега възбуждащи дрехи, с горещо тяло абе изобщо с невероятно провокиращ външен вид.Ще ме попиташ защо ми е притрябвало.За да най после когато си харесвам някоя момче да ме харесва и то, затова!Защото ми омръзна всеки път като се влюбя в някого и въпреки усилията ми да го впечатля със сексапилни скъпи маркови дрехи които стават за дебели, с гримове, с игриви прически и какво ли не накрая покрай приятели и познати да разбирам, че е говорил за мен, че ме уважава като приятел но дотам , защото цитирам " не ме привлича външния ѝ вид".Време е да сложа край на това!Сега си харесвам едно момче с което лично не сме се запознали.То няма и как да стане това, защото доколкото знам от хората, които го познават, понеже постоянно ги разпитвам, той е заядлив и не е общителен. Наживо абсурд да прояви интерес към мен.Не и с този мой външен вид на една обикновена жена.И точно по тази причина наживо не го заговарям, само си го гледам.Веднъж опитах, не ми се получи, директно ме отразя...но това беше отдавна той е забравил, през ушите му е минало, защото дори и в лицето не ме погледна.Та аз съм решила да му пиша във фейсбук, но с преправени снимки с Фотошоп, но аз не искам да крада снимки от чужди момичета.Друго искам.Да са мои снимки с моето си реално лице.Но да се разкрасят по мой вкус.Тялото да се преправи на възможно най - сексапилното, което е възможно да съществува.И дрехи и всичко да се преправи.И лицето също да се поразкраси на убийствено красиво.Сигурна съм, че с Фотошоп това е възможно стига само да разбираш как се работи както на теб ти се е получило.Момчето, което харесвам е много стиснато и преживява много лични драми в семейния му живот.Даже знам, че е женен, но изобщо не му върви.Това е, което знам за него.Тайничко си го заглеждам и покрай хора, които го познават и са му колеги разучавам за него и ги разпитвам каквото знаят за него.Имам му Фейсбука и му гледам постоянно снимките и си мечтая да ме забележи и харесва.Но никога не съм посмявала да му пиша.Не и в естествения си вид.А и той е много стиснат.Всички са ми казвали изобщо да не си правя опити да му пиша и да не се и надявам да ми отговори ,защото само семейните проблеми са му в главата и най малко му е до запознанства още повече до онлайн запознанства.Изобщо не бил общителен.Да, но аз съм убедена, че няма как ако в профила ми си кача мои снимки преправени с Фотошоп по мой вкус така че да изглеждам като едно мега горещо сексапилно и възбуждащо момиче, то няма как да не се изкуши да ми пише.Тъкмо това може да го разсее от всичко, което преживява.

А това какво ще правя когато поиска да ме види наживо (ако потръгнат нещата казани дотук) ще го мисля после.Винаги има какво да се измисли.Че съм прекарала диабет или нещо от сорта.Въпроса е първото му впечатление от външния ми вид да го има!Първото впечатление е най - важното!

5.   Шести клас, ПРЕЗ 2012, ама с такива умения по фотошоп, че може да прави всяка корекция реална... ХА - ХА- ХА! Хората години прекарват с програмата и пак не могат да се изгладят така, че да не личи...
Измислени история бол тука, ама тая обира награди :D

Какъв видео чат, бе, брат ми. В днешно време може да се разбере всичко от социалните мрежи и трябва да си умствено изостанал да си мислиш, че фалшив профил е реален.

Братан.

6.   "един доста сладък батко (около 30г. )"

Тук се издаде, девствено тролче. Този текстов бълвоч е толква фейк, колкото профила ти. Само за акнето ти вярвам, разхубавяването е блен.

7.   "Аз разбира се нямах чувства, аз просто се забавлявах, но от негова страна това не беше така."

"Междувременно се разхубавих и в реалния живот, пъпките се махнаха, лицето и тялото ми се оформиха ?????и истинското ми аз????? също е доста харесвано."

Тези две изречения описват огромна част от женското съсловие. Мъча се да не напиша цялото.....

8.   Не знам дали е фейк, но е станала някаква тенденция мъжете да се представят за нещо, което не са - снима се около скъпа кола, казва, че е негова, после се оказва, че е помолил някой на паркинга да се снима до неговата, но жената е меркантилна, че пита; казва, че е IT, после излиза, че всъщност настройвал камери за видеонаблюдение; бил инвеститор в строителния бизнес, всъщност ремонтирал апартамента на баба си, който на по-късен етап щял да продаде с брат си; бил филолог, всъщност следвал един семестър философия и прекъснал; бил фитнесинструктор, оказва се, че карал двуседмичен курс по фитнес; изнасяли сме компютри, най са били буркани и сме ги внасяли.
А този щом ти е искал разкрепостени снимки, хич не е бил ок, мастурбирал е върху тях, не само докато си пишете.

9.   Братане, възможно е. Аз също съм го правила този номер през тийнейджърските си години. Взех снимки в цял ръст и ги преправих. Няма да казвам точно как, за да не давам излишни идеи. За мен това беше просто игра за убиване на време и никого не съм заблуждавала. Малко чат с непознати хора и това беше. Бързо осъзнах че е тъпо, защото внимание и без това си получавам.
Авторке, важното е, че си осъзнала грешката си. Аз познавам много хора, които са си правили фалшив профил от любопитство, повечето пубери са минали през това. Не се притеснявай, сигурно онзи те е забравил вече.

10.   Някак изкуствено ми лъха,че то само тинейджърите ли си правят фейк профили?!
А и това с фотошопа е лъжа,защото дори и да сложиш своето лице или да смениш интериора като направиш едно Гугъл търсене и ВОАЛА.
Друг е въпросът,че на повечето хора не им се занимава да ровичкат кой е фейк и кой реален,за това има не малко мъже и жени които се подвеждат.
Не ми се вярва онзи 30 годишния да е хлътнал,а ти хлапето да не си,всеки отделя от времето си и се свиква с комуникацията.
А ти си от онези,които като им отделиш малко време и хлътват,точно защото си търсила внимание,комплименти,комуникация с на вид хубави.
Не може да ме убедиш,че сега се имаш за красива мацка,начинът на писането ти издава ОТКАЧАЛКА,която иска да се успокои в анонимен сайт,че нищо не е така както изглежда.
Ако знаеш на колко фалшиви профили съм гледала статусите и снимките,не ми го побира умът каква огромна фантазия имат. :)
И точно се изразяват както ти в темата,един вид да повлияят на аудиторията четящи,също съм убедена,че зад фалшивото ти самочувствие в момента е благодарение на фалшив профил/и които имаш.

11.   Авторке , за съжаление не си единствена. И това не се случва само във фейса , ами се случва и в реалния живот. Две години спах с едно момиче в едно легло и ядох с нея на една маса , когато накрая се оказа, че тя флиртувала с хиляди зад гърба ми, защото имала нужда от внимание и защото не се харесвала. Да не кажа, че после ме замени с друг, който да се върже по-добре на изкуственото й държание , че на мене вече ми беше писнало.

Вече незнам кое с жените е истина и кое лъжа. Като почнеш от изкуствените мигли , минеш през циците и стигнеш до фалшивите фейс профили.

12.   10, много си далече от истината.

И аз в тийн годините правих подобни неща, само че при мен целта беше през фейка да добавям колкото се може повече хора в приятели и след това да ги каня да харесват страницата ми, отделно от това също като авторката си упражнявах Фотошоп уменията. Не е много трудно да смениш цвета на косата и тениската например и след това да завъртиш снимката.... до тук с Гугъл търсенето. Защо съм го правила не мога да ви кажа, по-скоро от любопитство и скука, а не липса на внимание в реалния живот.

Иначе посланието на авторката е хубаво, замислете се върху това, а не кой какви умения имал на 15. Както винаги в този сайт вместо да потърсите някаква поука (дори и в измислените приказки има поука), вие се хващате за някакви маловажни неща.

13.   "ХА - ХА- ХА! Хората години прекарват с програмата и пак не могат да се изгладят така, че да не личи..."

Още 2012-а ... не, още 2009-а нета бъкае с видеа и мнгочасови курсове, как и защо се правят тея работи. Ако ти трябва години, да се научиш да работиш е тези неща, то не е за теб.
Колкото до функционалността - ами при PhotoShop-a тя си е е там от поне 2004-а година.

14.   До 8 - Това е много хубаво, че скъпата кола и IT са измислици.
Не е загуба за една жена, която иска мъж и стойностен баща на децата й, който може да ги научи на занаяти и да им разказва вълнуващи неща от живота, не pc zombie stories. :) Който настройва или поправя камари е къде-къде по-перспективен човек.

15.   До 14

Какви вълнуващи истории ще им разказва лъжльото? Сигурно всякакви фантасмагории и децата,един ден ще разберат, що за стока е бащата и няма да им е приетно. И определено предпочитам баща, който не го е срам, че кара Хонда, отколкото баща, който ще се снима до Ферари, а всъщност карал "само BMW". Виж, няма да се ядосам, ако бащата има Ролс Ройс и личен шофьор, но определено го предпочитам истински, а не някой който просто не може да се приеме и/или лъже хората, за негови си цели.

16.   Всичко е само за забавление в нета, истината е в реалните отношения. Освен това, мацките лафят само с някакви смешници с имитация на богат статус. То и свестните мъже са им скучни, ясно е какво търсят.

17.   Всичко е само за забавление в нета, истината е в реалните отношения. Освен това, мацките лафят само с някакви смешници с имитация на богат статус. То и свестните мъже са им скучни, ясно е какво търсят.