Разочарование
Здравейте!
Пиша Ви, защото съм в позиция, в която не мога да разсъждавам трезво и имам нужда от мнение на безпристрастен човек.
Става дума за връзка, големи очаквания и разочарование. На 25год съм и до сега съм имала един приятел, с който бяхме 7год заедно. Беше човек ми най-добрият приятел. Разделихме се. Бях доста време сама, не допусках хора до себе си, докато не срещнах сегашния си приятел. Всичко тръгна много силно - бях честна с него (казах му, че много ме е страх да допусна човек до себе си и че искам сериозна връзка), от негова страна - силни думи, силни обещания - абе всичко, което исках той го притежаваше.
В един момент реши, че нещата се развиват бързо и се дръпна. Спря да ми показва какъвто и да е интерес и желание, когато опитам да говоря за това твърди, че го напрягам с глупости, заедно сме и Това е достатъчно, създавала съм излишни сценарии в главата си. Кара ме да се чувствам виновна, когато искам да говорим за проблемите си (твърди, че проблемите са само мои, а не наши).
Интересно ми е да знам дали представата от първата връзка е илюзия и реално мъжете са масово, като човекът от втората ми връзка?
Някак си не искам да се отказвам от идеята, че мога да срещна истински човек, уважение и разбирателство.
Искам да дам шанс, но съм толкова объркана и не знам какво се очаква от мен? Да говоря за проблема или да се отдръпна?

Коментари

1.   Мъжете са масово като този от втората, заради рекламираната във всички медии токсична мъжественост. Смята се че да се изразяват каквито и да е емоции е слабост и т.н. От друга страна съществуват изключения, така че би могла да попаднеш на такъв с който да се разбирате и взаимно да се уважавате. Ще го разпознаеш по това че няма да ти дава напразни обещания и да те притиска.
Настоящия чисто и просто те е прилъгал казвайки ти това което искаш да чуеш. Зарежи го и избягвай такива типове занапред. Всеки който обещава всичко и изглежда перфектен лъже. Чисто и просто няма такива хора, за каквито се представят те.

2.   Миличка, ако можеш да зарадваш някого- направи го. Не занимавай хората с проблемите си. Какво толкова има да обсъждаш с този? Гледаш как действа, правиш си изводи, ако не ти харесва- си тръгваш. Защо минаваш в обяснителен режим?! Така ще отблъснеш всички. Винаги се поставяй на мястото на другия. Ти как ще се чувстваш, ако някой настоява за обяснения, внимание, а ти нямаш интерес, примерно? Може и той да е разочарован? Липсва ти опит. Чети литература по въпроса. И никога за нищо не се обяснявай и не моли. Успех!

3.   Разбира се, че когато нещо ти тежи и не ти е ок, трябва да говориш с човека до теб! Нали точно заради това ти е "половинка", "спътник в живота" и всякакви други клишета?! Неговата работа е да те подкрепя, да те изслушва когато има нужда, да ти даде съвет, да разбере какво не е наред и да го подобри. Явно това не е твоят човек... щом те кара да се чувстваш виновна.

4.   Втория не е твоя човек. Има по-свестни. Намери ги.

5.   Има мъже, които учат за да осигурят най-доброто за бъдещото си семейство и има мъже, които по няколко часа тренират за да Е**т наред тъпите крави. Тоя твой любим към кои е ??