Той ме тормози и заплашва. Какво да правя?
Здравейте,

Миналата седмица излизах с едно момче 2 пъти. Първият път бяхме в обща компания, после сами. На по 22 години сме и двамата. Той постоянно ми звъни, пише ми в скайп. Ако не вдигам или не отговарям по някаква причина, ме обвинява, че го лъжа и го правя на глупак. Звъни ми посред нощ и ме залива със смс-и.

Разговарях с него, казах му че по този начин ме отблъсква от себе си. Обеща, че няма повече, но след няколко часа, пак същото. Вчера му казах директно, че няма да се получи и че предпочитам да бъдем приятели. Той побесня, каза че това не може да се случи. Да не му говоря така, защото ще съжалявам, ще ми направи живота черен и т.н. Наричаше ме с обидни думи и се държа изкключително гадно особено снощи.

Преди малко ми се обади и каза, че идва към нас, а аз отново директно че няма да излизам повече с него. Отново се разбесня. Каза, че ще дойде в нас ще пита съседите кой точно е апартамента ми и ще разбие вратата. Аз живея сама и много ме е страх. Не съм попадала до сега на такъв.
Моля ви, кажете какво да направя, за да се оттърва от него?

Искам също да кажа, че не съм му давала напразни надежди. Когато ме попита директно в началото дали искам да сме заедно, му казах че за сега ще се виждаме. Не сме се и целували дори.
Кажете какво да правя?

Коментари

1.   Този нещо не го слуша главата. Кажи му, че те стряска с поведението си и ще предприемеш съответни мерки (с помощта на брат/баща/приятели). Не го оставяй да си мисли, че си беззащитна. Блъфирай.

2.   Абсолютно! Не му показвай, обаче, че се страхуваш! Той на това се надява. Дръж се спокойно, и просто му кажи, че ако продължава той ще си има проблеми, и че не е намерил правилния човек! Бъди силна!
Успех!

3.   Подай жалба в полицията.

4.   Подай жалба срещу него. Баси смешника прост, вратата щял да разбива, за много велик се мисли. Като ти звъни изобщо не му вдигай, игнорирай го!

5.   прекъсни всякаква връзка с него, дори си смени телефона, блокирай го във фейса и скайп.
Ако дойде да ти тропа на вратата, ти се обади на полицията

6.   И на мен ми се е случвало. :( Не можех да разбера как се вкарах в такъв филм. Аз се оплаках на едни яки приятелчета и те нещо са му говорили (или били) - не знам. Показах му, че имам солиден гръб зад себе си. Не се оставяй на този да те тормози така. Ако трябва в полицията подай жалба - това си е тормоз.

7.   И аз имах подобен случай. Е, онзи не беше толкова агресивен, а по-скоро нахален. Звънеше ми по 100 пъти на ден, причакваше ме от работа. Следеше ме с колата, но никога не се е държал нападателно и не ме е заплашвал. Но на мен ми беше неприятно да ме преследва и тормози по телефона. Като не вдигна след 100-те позвънявания пише СМС-и, пак звъни, идва до нас и т.н. И аз всеки път тактично казвах, че не мога да му предложа нищо друго, освен приятелство. Но веднъж ми кипна и му се развиках, казах му, че ако още веднъж ми позвъни или ме проследи или изобщо ме доближи ще отида в полицията. Май се стресна и се спря. В последствие ми пишеше по празниците или само се поздравявахме като се видим някъде. И така.

Опитай с полиция. В смисъл кажи му, че ти е неприятно така да те преследва и че не желаеш да общуваш с него, след като се държи така. Ако не разбере му кажи, че ще предприемеш други мерки, защото това не може да продължи така. Успех!

8.   Здрасти! Блокирай го в скайп, фейсбук и каквото си имате! Сподели с някои приятел да го посплашат малко. Ако не помогне, се обърни към полицията, дано го посплашат те! Хубаво е, че не знае къде точно живееш. Можеш да си смениш и номера! Даже най-добре! Вземи всички възможни мерки, защото е трудничко. И аз съм минавала през това. Аман от психопати!

9.   Положението тотално излезе от контрол и утре ще ходя в полицията да подавам жалба. Някак си разбра къде живея, как се казват родителите ми и всякакви други подробности. Не му вдигам. Изключвам телефона. Не се занимава с нищо друго освен да звъни нон стоп. Ще полудея хора!

10.   Дтивай в полицията и пиши жалба. Ако пак продължава отивай при прокурора с жалба.

11.   Това не е нормално поведение на човек! Кажи на някой да го стресне, но яката, освен на полоцията, наистина кажи и на някой друг, който би те защитил! Това повече помага! Нека разбере, че и по два начина си защитена! Не стой с вързани ръце, никой няма право да те стряска по подобен начин! Ако той има някакви проблеми, има си клиники и хора към които да се обърне!

12.   Сестра ми имаше едно такова гадже, живеехме на квартира сами и той идваше забираше я, но тя си прецени че той не е за нея, отряза го и се почна тормоза. То не бяха смс, то не бяха посреднощ тропане по вратата на апартамента седмици на ред, но сестра ми нито му отговаряше, нито му обръщаше внимание. изглежда му омръзна и си седна на гъза. Не му отговаряй, игнорирай го напълно, каквото и да ти говори не му се хващай на думите. Ще лае и ще му омръзне да лае

13.   Няма ли приятели да помогнат с нещо?

14.   Яяяя директно в полицията - жалба и някаква ограничителна заповед. И си намери някой по-якичък френд за няколко дни у вас. Просто го помоли или ти се премести при някого- приятел, приятелка. Късмет!

15.   Абе вие сте много наивни, полиция прокурори и т. н. Какво ще кажеш на прокурора-чичко прокурор има един лош батко, дет много ми досажда, вкарай го в затвора, ако обичаш, ха ха ха! Полицията може да го привикат, той разбира се ще отрича всичко, най-много да го накарат да подпише някаква декларация и толкова, после пак ще продължи да те притеснява!
Тъй, че, авторката е време да си хване гадже някой як батко, който наистина ще може да вземе страха на нахалника и да го разкара завинаги. Недей си стиска толкова краката и се прави на много принципна, ти си млада още, ще разбереш, че в живота има много ситуации където просто се избира по-малкото зло, има много филми без положителни герои и т. н. Ти в момента си в такова положение, пък ако искаш вярвай си, че полицията ще ти помогне!

16.   Ахх, като почнете да се изказвате неподготвени.
Полицията може да направи МНОГО, особено ако имаш познат някой полицай..
И аз имах съвсем пресен случай с такъв, който идваше - звънеше, тормозеше комшиите и ми запали телефона.. Говорих, говорих - файда никаква. Даже се опита да ме отвлече. Пуснах жалба за тормоз, а познати полицаи го сплашиха доста добре. Сега няма и следа от него, а и на мен ми ги говореше тея, че ще ми направи живота черен. Аман от паляци. Ии не е нужно да познаваш някой полицаи, за такива случаи винаги помагат!

17.   Проблемът ти е сериозен. .очевидно доста сериозен..т рябва ти помощ. Всъщност повечето хора са те посъветвали доста добре. Смени си номера, блокирай го в скайпа, фейсбука и другите места където може да те тревожи. Това са мерките, които трябва да предприемеш. Бъди смела, не му се давай..а ко започне да ти разбива вратата обаче не знам какво да правиш.. надали ще свърши работа криенето в гардероба с фенерче и книжчица, а полицията докато пристигнат.. наистина вземи си намери някой мускулест тип да му види сметката (не да го убие,а да го сплаши..вие какво си помисихте :D). Успех и ни пиши за развитието на нещата.

18.   Аха, ясно имала си познати полицаи и са го "сплашили". А те какво искаха от теб за отплата, или си мислиш, че ченгетата не са сладострастници и не им се чука млади момиченца. Такава услуга може да ти направи някой МНОГО близък семеен приятел или роднина, щото не е безопасна тази работа, не те знам колко си голяма дали помниш случая с разстреляните цивилни ченгета в Белите Брези преди много години-и те бяха отишли да помагат на някаква роднина на единия да си реши някакъв проблем с разни криминално проявени и резултата бе, че намазаха и четиримата куршумите от Калашника. Не се шегувам, това е действителен случай! Ако нямаш такива близки приятели ченгета и по някакъв начин се свържеш с други ченгета, дето не са ти близки, бъди подготвена да дадеш нещо за услугата, било то пари или п... а!

В противен случай не очаквай чудеса, особенно ако натрапника е криминално проявен и е бил задържан много пъти, такива са най-опасни-знаят си и правата и бой са яли достатъчно в арестите, с една дума, претръпнали са и лесно не можеш да ги уплашиш с ченгета, жалби и т. н.
А не дай си боже да попаднеш на такива ченгета дето гледаха и пушеха цигари в Созопол, докато горкото дете се давеше пред очите им-спукана ти е работата!

19.   Що за глупости? Как ще си давам оная работа или пари да ме защитят хора, които са задължени да го правят? Не знам какво е обкръжението ти, но познавам доста по-големи мъже от мен, които не мислят само с онази си работа и за да ми помогнат с нещо не искат нищо от мен. Такъв е случая и с двамата полицаи. Изобщо не се страхувам от такива криминално проявени, всеки му е скъп живота и пред куршумите всички са равни. А тези сладострастни служители на реда най-много обичат такива психари и чикиджии, които притесняват млади момичета. Мисълта ми е, че си има правила има си и хора, които да ни защитават и не трябва да се страхуваме тоолкова много. А такива мъже, които плашат и тормозят момичетата заслужават да ги гърмят в краката и да им режат членовете.

Относно масата ченгета, за които говориш - живея в града на псевдо-мутрите и съм се нагледала на криминално проявени, на наръгани, стреляни, мелета, корумпирани и издребнели куки. ;)

20.   Авторката съм. Само да отбележа, че се обадих в полицията и пуснах жалба, защото ми счупи прозореца на балкона и заради едно писмо в пощата, в което ме заплашваше, че ще ме залее с киселина.

21.   Браво, добре си постъпила. И сега какво? Притеснява ли те, какво стана?

22.   Бейби.. кажи от къде си? Ако си от варна, ще ти помогна! Сериозен съм.

24.   15, 18 за 19
Я пак, че нещо не ми стана ясно какви са задълженията на тия, дето трябва уж да ни пазят. Значи полицията не трябва да опазва правата на гражданите като общество и правовия ред, а Иванчо, Петканчо или Драганчо поотделно, така ли? И като пуснеш жалба те са длъжни да ти зачислят едно ченге охрана, а на нахалника да му пратят направо баретите да го респектират малко, тъй излиза от поста ти.
За съжаление не всички сме като тебе да имаме такива познати и приятели, дето от едното чисто рицарско благородство ще се изправят срещу опасността вместо нас и ако трябва и куршуми ще раздават, нали така написа, щом знаеш, че всички били равни пред куршумите, значи си сигурна, че ако се наложи твоите хора и ще разстрелят нахалника уау!! Или може би ти ще ги раздаваш, предполагам за да тръбиш наляво и надясно как не ти пука от криминално проявени имаш желязна психика, калена в безброй битки и житейски несгоди и дори и страховития двуметров Любо Чука да ти застане насреща ще го пратиш на майната си без да се замислиш, нали, ха ха!
И не те ли е страх да дърпаш дявола за опашката с тия изцепки как не те е страх от нищо. Аз съм на 36 години от морско градче съм и съм се нагледал всяко лято на такива големи играчи, на приказки имат дебели връзки, работят за големи хора и никой не може копче да им каже и накрая като ги видя с подута от бой глава казват"Бре, да му е. а м... а, защо ме биха, аз нищо не им бях направил" а от големите връзки няма и следа.
Към авторката-миличка, извинявам се за офтопика. Твоята работа вече е сериозна, защото това вече не е тормоз, а закана за извършване на тежко престъпление, което е наказуемо по НК. Особенно по такава чувствителна тема, заливането с киселина, нещо, което се е случвало многократно наистина и много жени жестоко пострадаха. Недей чака, ако трябва всеки ден ходи до полицията, ако може някак да се докаже, че той е писал писмото, той разбира се ще отрича всичко, но трябва да вземеш всички мерки, за да види, че нещата могат да станат дебели. В същото време мисли и по неофициален начин ако може да му се вземе страха, дано да е само някой пишлигар, не закоравял престъпник и да не е трудно да му се вземе страха.
Пиши какво е станало!

25.   24 какво толкова те подразни само не разбрах? Много злоба в изказването ти към мен. Ако това, че не треперя пред Сулю Камата и Георги Страшния и не ме е страх от разни психарски заплахти те дразни, еми дразни си се. За мен страхът е само и единствено отрицателна емоция и нищо друго. Всъщност с какво ти помага страха, Велики Учителю? И следващият път, когато тръгнеш да ме коментираш, не чети между редовете, моля. Това за куршумите го казах в съвсем друг смисъл.

Мисля, че не е редно да коментираш човек, когото не познаваш, както аз не си позволявам да го правя. И, да и пред Киро Чука и много други съм се защитавала и не съм се страхувала и не защото познавам някого, и не защото съм свръх-героиня, а защото страхът те прави още по-слаб и същевременно кара противника още повече да си позволява и да те тормози. И, за да ти проясня картинката, защото много ирония хвърли върху образа ми - стреляли са ме два пъти, преследвали са ме точно такива, какъвто е мъжът от историята на момичето, и дори това лято една жена плати, за да ме залеят с киселина. Така, че по-добре наистина не говори, при положение, че не познаваш дадения човек.

И да, когато пусне жалба, полицаите са длъжни да го предупредят и ако ситуацията е по-сериозна и има доводи за това ( като заплахи с писма, смс и прочие ) да я наблюдават. За това не се изисква да познаваш някого.
Но кофтито в случая е, че в Бг е хубаво да имаш, за да ти обърнат някакво внимание..

27.   Здравей, преди 2 седмици посред нощ ми звънеше телефона беше непознат номер и аз два пъти вдигах вдигах и нищо не казаха в смисъл мълчаха, това продължи няколко дни и то през нощта между 2 и 3 часа аз си изключвах телефона и на сутринта като го включа имам смс че ми е звънял няколко пъти. Обаче на следващата нощ пак ми звъня същия номер и този път ми вика че ако продължавам да не му вдигам ще види какво щяло да ми се случи аз затворих. Слава богу че мъжът ми знае как да ги оправя и като позвъня следващия път мъжът ми му вдигна и го предопреди ако още един път тормози семейството ни ще подаде жалба на прокурор и в полицията и този се изплаши и повече не позвъня.

28.   Игнорирай го. Като звъни не му отваряй, кажи му, че не искаш вече да се чувате и така. С добро да се разделите. Той ако продължава... просто тотален игнор. Но кажи на всичките си добри приятели.... колкото се може повече хора да знаят за този човек... Да го имат в предвид. Не знаеш до къде може да стигне... И ако продължавай... пускай жалба. Но те съветвам да те изпращат до вас и да си при всеки удобен случай със някого.

29.   Какво може да стане ако някой подаде жалба в полицията за тормоз по телефон?

31.   Е това се казва истински мъж. Трябва да си щастлива че такъв ти е обърнал внимание.

32.   Да дойде да я разбие на мен. Аз ще му направя живота черен, то те такива идиотарчета се мислят за голямата работа ама са на една плюнка живот.

34.   Здравей мила,
Прекъсни всякаква връзка с него, смени си телефона, блокирай го в facebook, скайп и другите места където може да те тревожи. Бъди смела. Като ти звъни не му отговаряй. ИГНОРИРАЙ ГО.

Ако дойде да ти тропа обади се на полицията. И ако продължава стигни до прокуратура.

УСПЕХ!

35.   Ще те посъветвам с номер 34. Това са предпазните мерки, които трябва да направиш. Успех мила.