Просто възхищение или...
Здравейте, читатели.
Пише Ви едно момиче наскоро навършило 17 години. Забелязала съм от много време, че винаги женският пол е привличал повече вниманието ми. Например, ако гледам някакъв филм или срещна двойка по улицата, жената ще е първото нещо, на което ще обърна внимание. Във филми или книги, образът на интелигентна и властваща жена ми е любим, но съм забелязала, че по-скоро бих искала да БЪДА КАТО НЕЯ, отколкото С НЕЯ, затова реших, че може би не ме привличат по този начин. Хем искам да имам приятел, за усетя какво е да получаваш специално внимание от любим човек, но хем тази мисъл ме кара да се чувствам, че все едно ще бъда в клетка. Досега никога не ме е привличало момче, за да опитам, а и не искам да давам напразни надежди на човек, който не ме привлича. Занимавала съм се с момчета, като с няколко от тях дори излезнах. Единственото, което почувствах, обаче, беше приятелско чувство и след като се убедих в това, просто признах, че са ми ценни като приятели, но не искам нищо сериозно( измина една година от първото момче, преди да излезна с второто).
Получавам доста мъжко внимание и по домашни, и по дискотеки винаги има желаещи, но просто аз не го чувствам. От няколко месеца започвам сериозно да се чудя дали не съм би, въпреки че не обичам да се държа мъжки и определено не харесвам мъжкарани. Пускала съм си лесбиийско, но по скоро ме е гнус, отколкото приятно. Имам една приятелка, която попринцип харесва момчета, но усещам как постоянно ми прави някакви намеци, че явно харесва и момичета. Често, когато се обърна към нея, ме гледа или се опитва да седне по-близо до мен или пък случайно ръцете й попадат на кръста ми. Първоначално си мислех, че си въобразявам, но след като споделих на близки приятелки, разбрах, че и на тях им е направило впечатение. В такива моменти гледам да се отдръпна тактично или да кажа някаква шега относно, , ръцете й", но усещам че това започва все по-малко да ми пречи, даже сега, докато сме под карантина, винаги аз започвам с някакви намеци, докато си пишем, които разбира се, тя продължава. Дори не знам защо пиша всичко това, просто съм страшно объркана и ще се радвам да споделите мнение или опит.
Пазете се!

Коментари

1.   Всичко е индивидуално, не е задължително да си би, лесбийка или дори асексуална. Напълно възможно е да си хетеро, а просто сексуалния ти интерес да се събужда по-късно. А някои хора ги възбужда интелекта, вместо физическата страна, може да си от тях.
Това което казваш за властващите жени конкретно, може да е израз на желанието да бъдеш сексуално доминантна, затова да не намираш момчетата за привлекателни сами по себе си. Представи си такава ситуация например, прецени дали я намираш за възбуждаща и дали има значение пола на другата страна.
Важното в случая е да не бързаш да си лепнеш някой етикет ей така за спорта. Нито е задължително да правиш секс преди да навършиш 18, нито да определиш сексуалността си в някакъв срок. Може да се свържеш с мен на hidd3n във абв.бг, ако имаш нужда да поговориш с някой по-задълбочено по темата.

2.   "Пускала съм си лесбиийско, но по скоро ме е гнус, отколкото приятно." Не си лесбийка и хич не се напъвай в тази посока.

3.   На твоята възраст още не знаете кои сте като личности и си търсите на кой да подражавате.

4.   Съветвам те да гледаш сериала “Еуфория” (“Euphoria”). Има го с български субтитри в HBO GO, може би го има и в интернет. Ще те накара да преосмислиш някои неща. Аз бях като теб, когато го изгледах осъзнах, че съм бисексуална и е имало много знаци преди това, но някак не съм се замисляла дотолкова. Освен това видях, че да си извратен и различен не е нещо грешно и лошо, съответно и това нещо преоткрих в себе си. Кратък сериал е, от няколко епизода се състои. Гледай го и смятам, че ще откриеш отговорите на въпросите си. Другият ми съвет е да експериментираш. Докато не опиташ с жена, дали просто ласки или ще стигнеш до нещо повече, няма как да разбереш на 100% дали искаш да бъдеш с жена. Възможно е да те привличат чисто сексуално, или на чисто емоционално ниво. Както и да е, с годините ще разбереш така или иначе какво те привлича. Успех!

5.   Модератори, моля Ви, качете вече коментарите!
Лека работа!

6.   Не ми звучиш да си лесбийка. Но нали казват, че дори хетеро жените имали би наклонности. На мен например ми харесват женските гърди. Гнусно ми е да гледам лесбийско порно, но пък ми харесва как изглежда голото женско тяло. Би ми било гнусно да целуна жена.
Мисля, че описаното от теб е нормално. А за би приятелката ти - вероятно е от скука това покрай карантината.

7.   За да си бисексуална трябва да си се влюбвала в жени. Аз съм се влюбвала и съм се възбуждала при мисълта да ме доминират понеже съм пасивна. Но иначе харесвам и мъжете. И мъжкараните също така. Първото ми влюбване на 15 години беше в жена. Тъй че аз съм би. Ти по-скоро май си просто любопитна...