Щедростта на мъжа
Здравейте, много често наблюдавам, как жени, които имат афинитет към богати мъже и действително са със такива, в крайна сметка пак нищо не получават. И обратно, аз съм била с човек с по-ограничени възможности, но колкото и малко да е имал винаги се е раздавал за мен и е бил щедър. Мъже, какво ви предразполага да бъдете по щедри с една жена, както се казва от вътре да ви дойде нещо да и подарите, да я зарадвате? Винаги съм се чудела това спрямо жената ли е или който си е такъв, си е такъв. Ще се радвам да чуя мнения както от жени, така и мъже по темата.

Коментари

1.   Както сама си установила, щедростта няма нищо общо с материалната осигуреност. Моето мнение е че ако приемем 5% от богаташите за щедри, това съотношение би било 10% при хората с по-скромни възможности. В крайна сметка преобладаващото мнозинство са стиснати, като за по-близки хора е нормално да се прави изключение.
Относно жените с определени афинитети - въпросните мъже рядко се заблуждават че жената има реален интерес към тях. Резултата който наблюдаваш е следствие на тази реализация.
Колкото до конкретния въпрос - лично съм склонен да подарявам неща на хората, на които държа силно. Полът няма значение. От друга страна не изпитвам желание да зарадвам всяка жена която намирам за визуално привлекателна.

2.   Това е много... да не казвам какво разсъждение!
За каква "щедрост" и за какви мъже изобщо говориш?
Защото ако имаш предвид човека, с когото живеете, ужким се обичате, който съвсем буквално и физически прониква вътре във вас, и с когото евентуално имате или поне бихте имали деца, това би звучало много жалко! Та вие не сте ли едно семейство, едно домакинство, не сте ли ЕДНО цяло? Нямате ли ОБЩ бюджет? За каква "щедрост" става въпрос изобщо?
Или имаш предвид щедростта на случайни мъже, забърсани на улицата, към жената, която им е посвирила на флейта?

3.   Моето мнение е че жените са себични същества и не заслужават щедрост, на първо време ми се струва съмнително че жената очаква някой да бъде щедър към нея без да ми причина за това. Същото се отнася и за уважението(респект). Всички жени говорят колко трябвало мъжете да ги уважат без да са показали с абсолютно нищо че заслужават уважение(респект). Но такава женската природа лъжа до лъжа, измама до измама.

4.   Всичко е до характер и разбира се до това колко държи на теб въпросния мъж.
Ако е стиснат или от дете е научен, че няма смисъл да харчи пари за жена, не очаквай да ти прави скъпи подаръци, дори и да има милиони.
Ако обаче те обича и само с 5 лв в джоба да е пак ще ги даде за теб.
Така, че не е до размера на банковата сметка.

5.   Лошото и тъжното е, когато даденият мъж се скара или раздели с тази жена, и започва да я плюе и да се чуди защо е давал пари за нея и купувал.

6.   От авторката до Номер 2: За моето разсъждение не знам, но твоето е направо смешно. И какво като са едно домакинство и имат общ бюджет, мъжа не може ли да поглези жена си, да я зарадва? Едното не изключва другото. Жалко ще е имено, ако човекът който ти казваш е толкова близо до теб, и по никакъв начин не показва , че си специална за него. А това си има и материално измерение наред с всичко друго.

7.   Ами аз бях с шиоки пръсти, винаги всичко съм купувал на всяка жена с която съм бил, просто защото подхождам към всяка без никакви резерви, дрехи, телефони, автомобил дори една получи. Обаче после започнах да виждам как са използвачки, за това от няколко години не купувам абсолютно нищо материално, но ги водя на екскурзии по всички възможни места, които поискат. Един вид да им е гадно след като сбъркат - материалните неща могат да изхвърлят или продадат и да ме "забравят", но спомените никога не могат да бъдат изтрити и винаги ще помнят как са сбъркали (понеже почти винаги те са виновни).
Просто съм по-хитър от тях ;) И когато се "наиграят" винаги ще си спомнят и съжаляват как са се прецакали и вече никой не ги води на малдивите :D Планът ми работи перфектно, няколко жени след някакво време ми писаха как хубаво било с мен, а сега..

8.   Кои мъже? Кои жени? Пак някой се мъчи да прави генерални обобщения, така го разбирам аз. Лично мен не ме интересува щедри ли са мъжете изобщо. Интересува ме един конкретен мъж - моят. И да отговоря все пак -да, щедър е към мен. Не е богат, но не ме е лишил от жестове, от подаръци (според възможностите си), но по-важното- от топлота и внимание ежедневно.

9.   Номер 3, без да искам да наранявам чувството ти за егалитет между половете, най-вероятно претърпяло крах след експанзията на модерните неофеминистични движения, човечността и старанието в междуличностните отношения не изискват допълнителна причинно-следствена връзка, освен тази, която предполагат.

10.   Щом е заможен и богат мъжа се предполага,че има малко акъл в главата си и няма да бъде касичка за всяка совалка.

11.   Личен характер и предразположеност към нея.

Не съм беден, не съм и богат. Навремето изкарвах буквално по 230 лева като касиер, не ме спираше да подарявам на жената до мен. В момента изкарвам и пестя повече, пак го правя.

Въпросът е колко цениш другия. Букет цветя от буквално нищо няма да те лиши.

12.   Ако жената ме кефи, ако е стойностна тоест да има морални и други ценности, ако има добро отношение към мен - нямам никакви спирачки да съм щедър към нея, както в материален аспект така и в духовен. Ако знае как да се държи с мен, тоест коректно, честно само може да спечели от мен и да черпи с пълни шепи. Дори да не са ни интимни взаимоотношенията.

13.   Аз съм стиснат и се гордея с това. Взимам над средната заплата и имам нелоши спестявания, но смятам проявата на "щедрост" за вид корупция на човешките взаимоотношения. Никой на никого не е длъжен. Ами, ако се случи да остана без пари за месец-два? Каква подкрепа мога да очаквам от жена, която е с мен заради "щедростта".

Виж, ако си милиардер, тогава няма проблем. И без това всичките ти отношения с хората са купени.

14.   Повечето мъже не обичат да се харчат , ако може ти да го издържаш ще му е най- добре . Ми и ние живеем заедно , но не мога да кажа , че ни е общ бюджета , аз имам право да си купя каквото реша и се издържам сама , вече за другото се включваме и двамата . Според мъжете пари се харчат по любовницата , не по жената , пък тиму пери чорапите .

15.   6, А, викаш, всичко да ви е общо, евентуално дори ти самата да управляваш общия бюджет, но освен това допълнително да получаваш подаръци, може би от тайните далавери или от втората работа на мъжа ти? Или от спестяванията на родителите му?
Е..ати и инфантилното мислене!
И да - за да те накара един мъж да се почувстваш специална, не е необходимо да ти прави материални подаръци, опирайки до понятия като "щедрост" или "стиснатост". Може да ти напише стихотворение примерно (кой друг би го направил за тебе?!).
Но не.. важното за нас е да сме меркантилни имбецили, очакващи материална "щедрост" от другите, нали?

16.   Някой наистина не е харесал коментара ми, в който казвам как дори букет цветя не са пагубни за портфейла. Какво тъжно, мъничко, импотентно прошляче се е засегнало от факта, че някои хора са по-качествена стока от него? Тъжничко.

17.   Лично познавам такива щедри, дето след раздялата с "принцесите" си прибраха подаръците, колата и т.н., оставиха им само парцалака на задниците и насочиха щедростта към нови обекти.
Така поставен въпросът някак на сделка и търговия, да не кажа проституция мирише- аз на тебе любов, ти на мен - подаръци, екскурзии и глезотии. Иначе се дрънка за голямата и безусловна любов. Безусловна, ама да е подплатена с финикийски знаци.
И да питам на свой ред тези жени щедри ли са? Те правят ли мили жестове с материално изражение или минават само с Обичам те, мечо и ах и ох?

18.   За мен истината е друга, богатия е богат, защото е стиснат, а щедрия е беден, защото е щедър не само към жената до себе си, а към всички хора. Тоест човек си е такъв /щедър или не/ по принцип и на това му качество се дължи забогатяването или бедността.

19.   15, ама вие го изкарахте много щедър българския мъж. Как пък не виждам такава щедрост, а познавам много хора от различни прослойки. Повечето жени във връзки, които познавам сами си плащат екскурзиите, дрехи, козметика. Всичко. За 8-ми март получават една розичка. Разходите се делят, от време на време ги черпят по заведения, но те си взимат по-евтиното за пиене, докато мъжа до тях примерно си яде... Българката е много наивна. А, и пари някои са давали на мъжете си, когато те са в затруднение. Когато жената е в затруднение, мъжа пари или не и дава, или лъже, че няма, не е получил заплата. Редовно мъжете лъжат, че нямат пари за нищо, а жената като има нужда вади парите. Къде ги видяхте тия алтруистични мъже, говоря за много случаи, един няма да се държи нормално с жената до себе си.

20.   номер 9 , този сайт не е място в което се правят съчинения за литературния класицизъм и все пак ако успееш да запазиш идеалната си визия за човешките взаимоотношения , която е напълно противоречива на женското мислене, както и на системата в която още 10 години от своя живот , аз лично бих те признал за достоен наследник на доктор Панглос.

21.   Когато един човек е добър , той е добър към всички. Това важи и за мъже и за жени.
Другите , които са добри към точно определен човек , " защото заслужавал" се преструват и преструвките са им до време.

22.   19 Много си права и моят мъж ме води на екскурзия с моите пари . Подаръци веднъж годишно . Няма случаен подарък , дори розичка , ама иска да му е чистичко като се прибере . Дори се опитва да ме контролира в покупките ми , но аз не подлежа на контрол и сама се издържам , не че той плаща . Но при ниски доходи у нас .

23.   и едно камъче е достатъчно, ако е от сърце

24.   Номер 9 към 20. Ако искаш и статуя ми издигни.

25.   Хайде бе а аз какви стиснати жени съм виждал.
Ще изхарчат сумати пари за глупост, но за нещо по-важно си броят стотинчиците като мишчици.
Възпитаните и поне средно интелигентни жени успешно прикриват материалистичните си влечения, на все пак за мен са като отдавна прочетени и захвърлени диплянки.
Хората нематериалисти имат особен вид енергия и излъчване.
Бих казал обаче последно време мъжете са станали много стиснати и свидливи.
Създадоха се едни времена ужасни, където всеки тегли чергата към него.
19 и 22 никой не ви е накарал насила да сте с мъже.
Разделете се като не ви устройва сегашното положените или не се оплаквайте.

26.   Колкото по-заможен е мъжът, толкова е по-стиснат.
Колкото е по-добродушен, толкова е по-смачкан от всички.
Друго нямам какво да добавя.