Объркана съм...
Здравейте, запознах се с едно момче преди 2-3 седмици в едно приложение за запознанства. Проблемът е, че излиза от скорошна 3-годишна връзка и не иска нищо сериозно(иска само приятели с привилегии). Обясних му, че аз съм сериозна и няма как да му дам, това което търси. Не го търся аз, само ако пише отговарям... а той пише всеки ден и каза, че е започнал да ме харесва, прави ми комплименти и т. н., иска да излезем, иска да ме чуе.
1)Въпросът ми е защо, въпреки че съм му казала, че не мога да му дам това което иска продължава да пише(мисли, че съм си променила желанието ли) и възможно ли е това да е тест и да ме пробва колко сериозен човек съм всъщност?
2)Има ли смисъл да излизам с него(след пандемията), защото аз искам връзка и няма да си променя желанието?
3) Как да спра да му пиша-да му обясня ли защо спирам или просто да спра да отговарям изобщо (станали сме си много близки, а и малко го харесвам и аз)? Той не вярвам да си промени мнението, защото обича да става на неговото, но пък имам надежда!!!!

Коментари

1.   Може и да го промени откъде знаеш.

2.   1) Пише ти защото се надява се че ще успее да те "убеди" да му дадеш това което той иска от теб. Обикновено чрез бавно уроване на съпротивлението, тип манипулация. Може да са намесени приказки как "по принцип е така, но ти го караш да се чувства иначе", част от целия театър. Не те тества, той няма причини да го прави. Мъжете не си правят такива ескперименти - това което ти е казал е това което иска. Ти си преценявай оттам нататък.
2) Той също няма да си промени желанието, ако е искал да ти даде шанс за връзка е нямало да ти говори за приятелство с привилегии, а е щял да подходи по различен начин. Също така е силно вероятно да не е имало никаква сериозна връзка преди това, просто да му е изготвеното оправдание, когато предложи "приятелство с привилегии" на поредната жена.
3) Етичния начин да отржеш някого е тактично, но директно. Казваш му че нямаш интерес към неговото предложение и предпочиташ да прекратите контакт. Не приемай всякакви доводи как е започнал да се чувства различно, да продължите още малко и т.н. Това са капани за шарани, чиято цел е да те ангажира емоционално до такава степен че ти да промениш решението си. Както виждаш вече те е обработил в тази насока. Сама казваш че обича да става неговото, така че се приготви за отпор. НО, щом веднъж му кажеш в пряк текст че искаш да прекратите контакт, след това просто спри да му отговаряш, а ако продължава да е настоятелен - блокирай. Точка.

3.   Надежди говежди...Филмирай се хубаво, хлътни по него здраво като се видите и те изч-ка и после плачи и пускай тема "Обичам го, а той ме ползва само за секс". Ако това ти харесва- давай, пиши му!

4.   По-скоро бих те посъветвал да не се занимаваш с този пич. Ако приемем, че ти си сериозна, следва, че очакваш сериозна връзка, която най-вероятно няма да получиш от този човек. Самият му подход към теб - че си търси връзка за секс би трябвало да ти говори достатъчно! В най-добрия случай, истинска и стабилна връзка би имала с него след като мине време и той самият търси сериозна връзка.

5.   Защо не излезнете от този Интернет и не създавате реални отношения.

7.   Блокирай го директно и въобще не се занимавай с обяснения. Очевидно не сте на една вълна.

9.   Блокирваш го и толкоз. Пише ти с цел да те навие за секс. Това е манипулация. Ти си мислиш едно, то е съвсем друго и много по-просто. Няма никакви тестове от негова страна, просто с приказки гледа да те навие.

10.   Пуска тънки манипулациики, с цел да си начеше украшението между краката. Не му се връзвай на курвенските номера. Сигурно ти харесва на външен вид, затова толкова си хлътнала... Намери си друг хубавец, има и свестни, макар трагично малко.

Жените сме емоционални същества, а мъжете яко курвеят на наш гръб. После жените били курви, да, бе, да. Мъжете са курви, ама и в червата даже. Само дето имат идиотския навик да ни приписват своите качества.

11.   Ти пък сега, разтвори си краката да те поебе малко да му отмине и да те захвърли като парцал, кво толкова?

12.   Да,заради външния вид го харесах и имаше моменти,в които се интересуваше от мен или поне така изглеждаше,но често споменаваше бившата си и предполагам,че или още я обича или има много наранено его!
Благодаря на всички,успях да се спра да му пиша!