Къде и как да се запозная с артистични жени?
Здравейте, в Тиндър и ФБ постоянно попадам на отчаяни от живота жени, постоянно ми се оплакват колко е тъпа и безсмислена работата им в поредния кол център или бек офиса на голяма фирма.

Искам да ви попитам къде човек може да се запознае с артистично момиче, което работи като актриса или певица? Или пък такава, която има страст към науките и иска да преподава в университет в бъдеще. Като че ли повече се разбирам с хора на изкуството и науката, от колкото със средностатистическия тип офис планктон (не, че нещо и аз съм от тях защото в Джобса само такива обяви има, и аз се оплаквам от посредствената ми работа, но реших да си търся докторантура, за 4 години обикаляне по фирми разбрах, че това не е живот, или поне е посредствен и нещастно изживян живот)!

И съответно не искам да имам нещастна отрудена пчеличка за гадже, защото взаимно ще си подхранваме негативността. За мен работата е призвание и не мога да изключа след като изляза от офиса, по цял ден мисля колко мразя офиси и как ми се иска да преподавам или да се занимавам с изкуство, а защо не и двете. Сега съм в кол център, добре плащат, но човек няма никаква автономия, следят те по строг график и въобще има микроменажиране, следене, интриги, много от колегите ми са някакви вчера завършили гимназия, шефовете са неуки и прости и т. н. Няма и накакви пътувания, движение. Един ден живот и здраве като се махне пандемията пак ще има представления, концерти и академични симпозиуми и конференции, та от сега се замислям за смяна на работата към по-научна или артистична и съответно искам човекът до мен да има същите виждания, а не да живее за уикенда като офис дроновете.

Коментари

1.   Пак казвам - превърнаха ни в кол центърът на запада.

2.   Много идеализираш хората, занимаващи се с изкуство. Реалното положение е като във всяка друга сфера - друсане, секс, изневери, интриги, мании за величие и оригиналност, посредственост, курволяк и скандали. Най-лошото е, че доволен процент от артистите оправдават факта, че са тотални мизерници, с идеята, че са свободни, възвишени и ексцентрични или просто, че това е бохемският живот и така е "куул, брат". Цялата ситуация е нещо като чалготека в Студентски, но с огромни претенции и превзетост. Няколко вечери в КЕВА, Tell Me, Фабрика 126, арт пространства и т.н. из центъра на София ще ти дадат ясна представа какво е масовото положение и бързо ще слезеш на земята. Както навсякъде, така и в тези среди, изключения има, но са малко. Срещала съм няколко такива - иновативни, готини, интелигентни, без крещяща нужда от внимание и признание. Вечно пияните и нашмъркани студенти от НАТФИЗ, които се търкалят около Народен и Кристал, дори няма да ги коментирам. Предложенията за секс в обществени кенефи от подобни и коментирането на отказа, като "оф, ти нищо не разбираш от живота" пък севсем.
По-нормални може да срещнеш на представяние на книги, откривани на изложби (имай си едно наум със съвременното изкуство) и, евентуално, на отворени лекции и срещи.

3.   Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто да го направиш, както е казал Хайтов. В коя точно наука и в кое изкуство си работил и колко си добър? Струва ми се, че никога не си се занимавал ни с едното, ни с другото и имаш погрешна представа. Не познаваш нещата от вътре, виждаш само външната страна. Мога от първа ръка да ти кажа, че отношенията и в науката и в изкуството са доста по-хард от тези в твоя офис, кариерата отнема години и е работа, а не кеф, пътувания и безделие. Аз работих в научен институт, съпругът ми е човек на изкуството на свободна практика, снаха ми свири в опера. В България големите пари и на двете места са за малцина. Заплатата на начинаещ учен е смешна, а в изкуството получаваш ако успееш да продадеш. Конкуренцията е голяма, трябва да си наистина добър, да имаш интересни и нови идеи, което се постига с много учене и много труд. Отделно хората в тези среди доста често контактуват и се събират със себеподобни, малко затворена среда са. В повечето ни приятелски двойки и двамата са колеги.
Нищо не пречи да опиташ, но се лъжеш ако очакваш бързи резултати и нещо много по-добро от офиса.

4.   Ние не влизаме в тези сайтове. Аз съм човек на изкуството - танцувам и рисувам реалистични портрети, работя в университет като преподавател по английска литература...
Обаче в бар не можеш да ме натикаш, кафене или сайт за запознанства.
Според мен опитай повече със срещи на живо!

5.   В някой бардак !

6.   Търсиш си артистично гадже, за да не ти мрънка тя за тъпия си офис, а пък ти да можеш да й мрънкаш за твоя? Хахаха, чудно си го измислил, ама дали на нея няма да са й тъпи бръщолевенията ти?
Иначе ходи по кафетата и градинките около НАТФИЗ, Художествената академия, Музикалната академия и тн и заговаряй момичетата там. След карантината, разбира се.

7.   За жените учени не знам, но те съветвам да избягваш "артистичните" момичета. Възпитаничките на училищата по изкуствата са предимно измет, има причина все пак изразът "art hoe" да съществува.

9.   3 ама и си вярваш. Алооо, какво изкуство бе, ти си човек на изкуството колкото Иво Аръков е актьор. За нищо не ставате родните певци, драскачи-писатели, поети, актьори и прочее лъжетворци. Само гледате да се напиете някъде.

10.   Артистичните жени са най-опасни. Имай в предвид, че те за да са "арт", играят повече "игрички" и от най-долните слътс.

11.   № 9 - Първо се научи да четеш, после осмисли прочетеното и след това бълвай, какъвто бълвоч си измислил. Къде в коментара ми прочете, че се занимавам с изкуство? Много ясно съм написала къде съм работила, сега имам частен бизнес.

12.   Авторе, авторееее... Внимавай какво си пожелаваш, че може да ти е случи. Аз съм, с извинение, човек на изкуството. Цял живот, отново с извинение, съм заобиколена от хора на изкуството. Ха, сега си задай въпроса защо се омъжих за електротехник?

13.   Номер 9, не е отправена към мен репликата ти, но само ще попитам. Ти кога за последно отиде на театър или концерт и си купи и прочете книга от съвременен български автор? Зная отговора, така че минавам на следващия въпрос. След като си илитерат, откъде знаеш, че бъргарските музиканти, белетристи, поети и актьори са некадърни?