Любов или гейминг - това е въпросът !
Здравейте!
Реших и аз да споделя нещо, което ме тормози напоследък.
Имам си гадже от друг град. Той е супер запален по игрите, все играе на нещо. Аз също играя в свободното си време, но не чак колкото него. В момента е студент. Заради извънредното положение не можем да се виждаме. Последно се видяхме в края на месец януари. Няколко дена след това той се промени. Все по-рядко казва и показва, че ме обича. Не си говорим толкова често по телефона, както преди. Обикновено е зает да играе разни игри. Ако все пак се чуем, то ще говори за игри.
Единственото, което продължава да прави, е всяка сутрин да ми пише щом стане и да пита как съм. Не казвам, че е малко, но не е и много (сравнявам преди и сега). Попитах го няколко пъти какво не е наред, дали нещо съм направила, а той винаги казва, че всичко е нормално. Аз не мисля така. Не знам какво да правя. Искам да ми обръща повече внимание и да си говорим нашите неща, да се гледаме по камерите, да се смеем и да общуваме до късно (както правехме преди това). Многократно е казвал, че иска да бъдем семейство и да си имаме деца.
Обичам го. Понякога се отчайвам и се чудя какво да правя. Не искам да го наранявам, но и не искам да се чувствам зле заради него. Чувствителна съм и сълзите не са ми чужди.
И още инфо - имал е връзки и преди, но сериозна като тази не е имал. Правили сме секс и аз му бях първата.

Накратко е това историята.
Бихте ли дали мнение/съвет как да постъпя?
Благодаря на всеки, който ще прочете моята писаница.

Коментари

1.   Внимавай с такива , искаш ли семейство с такъв , ще гледа ли децата или ще разцъкеа ?

2.   Обясни му, че нямаш нищо против, ако играе понякога, но ако спре да ти обръща внимание, просто ще прекратиш връзката си и това е.
Ще се шашне и или ще ти каже, да си ходиш или ще започне с обещанията. Ако продължите да сте заедно и до месец, пак се налага, да воидте този разговри, направо режи и точка.

3.   Игрите разбирасе,любовта е временна,игрите завинаги.

4.   Поговори с него. Кажи му най-спокойно и без драма, че преди сте говорили повече и на различни теми, а сега се чувате рядко и той говори само за игри. Просто му сподели наблюденията си и му кажи, че имаш чувството, че връзката ви е на заден план и се притесняваш. Помоли го да измислите час, в който да се чувате задължително всеки ден или нещо такова.

5.   Айде стига обръщахте всичко на "игрите или аз"! Това, че с тях си запълва времето не значи, че ЗАРАДИ тях не общува с теб. Замисляш ли се, че може да му е голяма липса всъщност да се виждате и това висене по камери само да му дразни нуждата да те види и да е с теб? А може би просто като няма избор освен да си стои вкъщи, е решил да се отдаде малко на игрите, които се извършват само вкъщи, с други думи сега им е времето, когато няма работа и излизане за учене. А може би просто сте излезли от началния период в който двойките прекарват по часове на камера и не спират да си пишат, а после се успокоява това малко. Момичетата все свиквате с него и после се сърдите, че няма да е завинаги така. Ами няма да е, да! Той пак показва грижа за теб и че те обича, просто ти искаш да е постоянно. Хората си имат периоди - сега се е отдал малко на игри, нали е карантина. Уж го обичаш, а не го приемаш. Какво искаш от нас? Щом игрите са му страст, от време на време в живота си ще им отдава значение и време повече от иначе, на прилив-отлив, сега е карантина и е прилив. Ти всеки път ли ще мрънкаш по форумите за това, че човека, който си избрала е такъв, какъвто е? Струва ми се, че в тая карантина ти е скучно, както на много други хора и ти се иска и на него да му е скучно и да си висите на камера по цял ден и да си казвате по 300 пъти, че се обичате, и се сърдиш, че той си е намерил с какво да си запълва времето, което е принуден да прекарва у тях. Момчето достатъчно красноречиво си е казало, че има планове за бъдеще с теб, че те обича и все още всяка сутрин се старае да полага грижа, просто ти не го обичаш както е, а искаш да мрънкаш на непознати за някои от чертите и хобитата му. Чухте, че нашумя да се мрънка, че на някой хобито е виртуално и се впуснахте да играете "мъченица" по форумите. Научете се да приемате партньорите си. На един хобито коли и по цял ден е под или в тях и може да се убие всеки един ден, на друг хобито спорт и не му виждаш очите от фитнеси и игрища, на трети игри онлайн. Такъв е човека и това го влече, понякога ще играе малко, понякога - много. Сега е карантина и много ясно, че е период с много. Просто ти не си се научила да го приемаш. Откажи се от женската си болна амбиция, че той ще окупира цялото или повечето си време с теб. Научи се да приемаш човека, който "обичаш" или го остави на по-зряла и разбрана.

6.   Какви спомени ме навяха от историята ти... имах такова гадже преди 5 години. Този по цял ден на компа седеше лепнат, и сега все още го прави, дори е задълбочил положението... срамота! Това е заболяване...

7.   Явно авторката не желае да се включи в дискусията, а само да чете. Нека разкаже на колко са години, работят ли, учат ли , на какъв етап са в това свое развитие, за да си направим сметка за ситуацията. И още нещо. Как знаеш, че си му първата? по негови думи?

8.   3-така си е!
Игрите са много по-интересни от някакви общи приказки и обяснения в любов.
Playstation е най-добрия приятел на човека.
Игрите и порното ще спасят света от вируса, не любовта и висенето по пейки и паркове!

9.   Като бивш пристрастен, казвам ти го прямо: не си прави труда.

Тази зависимост не се лекува бързо и ти няма нужда да чакаш с години (може би десетилетия), за да му дойде акълът. Думите са евтини. И аз мога да твърдя, че съм самотна майка на три деца, и трите момиченца, и трите кръстени на чичо Гошо. Дори мога да го изпиша в прав текст и да го кача в коментар, за да го прочете всеки желаещ. Словото не е истина, гледай изборите му. Следи действията.

Не е готов за семейни отношения и ако зареже сегашното си "хоби" (наркотик) заради теб, после само теб ще обвинява. Няма връзка тук, само паразитно съжителство.

10.   Изобщо не трябва да вземаш под внимание мнението на номер 9. Макар да съществува такова нещо като зависимост от игри, то случая изобщо не изглежда да е такъв. Ти твърдиш че прави това в момента, докато не сте заедно. Което е нормално. Дори да играе, когато сте заедно, не вярвам да е толкова често. Просто има нужда да разпусне по някакъв начин или просто да запълни времето си. Най-добрия отговор до момента е на номер 5, поне от това, което си ни дала като информация.

11.   Подкрепям номер 5. Всеки има право на хоби и интереси. Не може по цял ден само писане, камери.
Сегашната ситуация е такава,че някой и да иска ,няма къде да отиде. Затова хората си намират отдушник. Дали ще е спорт, книги, филми, сериали, рисуване, или като твоят приятел-игрите. Няма нищо трагично в цялата работа.Просто момчето си запълва времето и се разсейва. Може разговорите с теб, за вас да го натоварват. Не заради друго, а защото не можете да отидете някъде, да се съберете с приятели и това да му тежи.
Не знам на колко си години, но мъжете трябва да имат свободно време. Както и ти не би харесала прилепчиво гадже, така и те не харесват.

12.   Пробвай да го вкараш в правия път, но да знаеш, излезне ли GTA 6 - всичко е загубено. ;) :D

-усмихнете се на живота

13.   Остави момчето да играе.Под карантина сме и е по - трудно сега да се виждате.Липсва ти това да се виждате и съответно - повече внимание.Това те навява на мисълта ,че прекалява с игричките,но дори и така да е не значи ,че не те обича ?!?
Какво да прави ? Цял ден да кисне пред телефона и да ти пише ли? Разбирам те ,като жена ,че би ти било хубаво и аз съм в твоето положение ,но седнах и поговорих с него и му казах ,че искам малко повече внимание ,за да не ми нахлуват такива налудничеви мисли в главата ,че не искам да ми лази в краката и да пише 24/7,а просто да комуникираме повече,защото и без това не можем да се виждаме кой знае колко често.Стига сте нападали така момчетата заради игрите.На повечето им е хоби и не можем да ги откажем и нямаме правото да го изискваме.Просто говори с него ,като нормален човек и ако е пич ще те разбере.