Любов по време на Пандемия
Беше пролетта на 2020 година.. Пандемия от нов смъртоносен вирус обхвана целия свят. Беше наложена самоизолация, за да се запази здравето на човечеството.. Всеки ден нови и нови хора се бориха със заразата, някой за нещастие не успяха.. Живеем в технологично време и хората контакту Хуват чрез социални мрежи. Което до някъде спасява тежкото положение на населението, заради наложената им карантина. Карантина наложена през пролетта..
Беше вечер.. тя е омъжена, има и дете и дом и всичко, за което може да мечтае една съвременна жена. Липсваше и само любовта, онази истинската, която те изгаря, изпепелява и те кара да живеееш в свой собствен свят.. без нищо материално.. а духовно, топло и разтърсващо!
Телефона беше част от ежедневието понеже се разсейваше с приятели, чрез интернет разговори. Погледна, че има нов абонат, който иска да се свърже с нея, прие бе да се замисли.. необяснимо до днес. Започнаха разговори изцяло в хумористичен стил, обсъждане на ситуацията по света и нищо сериозно. Дни наред разговорите в интернет пространството зачестиха.. станаха по- лични, по- съкровени и истински!
Човека, който седеше пред нея я разбираше наистина, оценяваше хумора и красотата и.. в последствие на дни започнаха и разговори по телефона.
Всичко беше изумително.. те имаха техният свят.. този, за който са мечтали, жадуваха един за друг без дори все още да се бяха срещнали.. мечтаеха за това! За това когато се видят за пръв път, за първия поглед очи в очи, за първата прегръдка.. за целувката и за любовта, която беше пламнала с пълна мощ.. Пред нея седеше страха от бъдещето.. та тя е семейна и не можеше да преглътне предателството, което отправя към собственият си съпруг.. Но любовта беше заседнала като буца в гърлото и не можеше да се откаже от човека, който сякаш е нейната истинска втора половина.. мисълта за онзи, който я кара да се усмихва я задушаваше.. той бе нейния въздух, светлина и вода! Не можеха да спрат, не искаха, а и не биваше. Вече беше късно, душите им живееха една за друга и не виждаха път, по който да вървят един без друг. Жаждата за любовта, която имаха им даваше куража, въпреки измяната да продължат и да вярват, че макар и грешно да е те ще изживеят всяка секунда заедно. Чувствата ги заливаха, на повече приливи, отколкото отливи. Признаха пред себе си, че това, което имат е по- силно от всичко, за което някога са мечтали. Влюбени и изпепелени.. грешни, но чисти и не сломени.. вървяха ден, след ден по стъпките на любовта.. озаряваща пътят, листата, тревата и цветята около тях.. А все още не се бяха погледнали.. Душите им живееха в едно, сърцата им туптяха в едно.. гледаха едно небе, едни звезди и всъщност толкова близо, но реално далеч. Дали това е истинско се питате.. Истинско и неповторимо бе, ако света знаеше за тях, би им завидял, но те тихо криеха любовта си.. защото щастието обичаше тишината..
Следва продължение..

Коментари

1.   Тъпо.

2.   Някой не знам защо си мислят, че предателството може да изглежда красиво, че го и пишат, вместо да го скрият. Предател не може да обича, та това е самата противоположност на любовта. Истински обичащ човек по начало не може да предаде някой. Понеже любовта изчиства всеки човек изпитал я, а не може да си чист за някой и да се държиш като предател за друг. Независимо дали е било за раздел "проза" или има нотка реалност, то е наистина зле описано, а за историята на текста е ясно какво ми е мнението.

3.   Глупости на търкалета. Горкото ти семейство.

4.   Авторке нещо много важно в главата ти липсва. Ти си мислиш че ще омагьосаш хората тук с твоите глупости. До кога такива тъпи истории ще се публикуват. Номер 2 ти го е казала много добре. Не те бива за смислен разказвач. Наистина нещо ти липсва в главата.

6.   Предатели? Предателство ? Кой кого е предал ?

7.   Прилича ми графомански упражнения по време на пандемия. Че обещава и продължение...
В случай, че има нещо вярно, някоя недоклатена дашна булка се мъчи да представи сърбежа между краката за любов в душата.