Искам съвет.
Здравейте, момиче на почти 22 години съм, а приятелят ми е 3 години по-голям от мен и сме заедно от 2 години. Разбираме се добре и всичко върви наред, но има нещо, което не ми харесва и не знам как да му го кажа. Проблемът е, че въобще не ми прави изненади и не ме разбирайте погрешно не искам нещо УАУ, но дори най-елементарните неща като да ми вземе нещо сладко или пък едно цвете. Не искам нещо голямо. Дори нещо дребно да е ще се зарадвам. Подарявал ми е някакви неща, но проблемът е, че не ги купува сам и да отдели време, а техните му ги дават безплатно( тук няма да уточнявам, за да не навлизам в подробности). И преди да кажете, че може да няма възможности искам да уточня, че не е така. Има си бизнес и изкарва над 2, 3 хиляди на месец. Също така понеже знам, че много от вас ще ме питат дали аз му правя изненади. Да! При всеки удобен случай му правя изненади. Било то скъпи или не. Просто съм такъв човек. Страшно много обичам да радвам хората. Моля дайте съвет какво да правя. Опитвала съм да му кажа, но никакъв резултат или ако ми вземе нещо пак няма даже да се е постарал, а ще вземе нещо както казах дадено от техните (тоест безплатно). Знам, че е така, защото много пъти ми е казвал.

Коментари

1.   Я се стегни,поговори с него.Тайната е в общуването,100%изпитано.

2.   Всички искаме мила , но мъжете обичат да им излиза безплатно . Накрая готвиш , чистиш и си плащаш сама сметките , най - добре не очаквай нищо .

3.   Имах такава връзка и повярвай няма да се промени.
Цели 5 години бяхме като децата,в парка,обикаляхме целия град,от време на време кафе,кино,а ресторанти никакви.
Той взимаше много повече от мен,а аз много по - малко,дори и в такава ситуация аз плащах много повече пъти,правих му изненади до един момент.
Не може 5 години да се въртиш в един и същи кръговрат и да си мислиш,че може всичко да се промени.
Отдавна приключих връзката си с този субект и никога не бих дала шанс на такъв.

4.   Ти имаш връзка с този човек, той с теб-не. Затова не се старае да те изненада с нещо, което ти искаш. Може да си е такъв, или просто да не му се занимава.

5.   Проблема не е че не ти прави изненади - това е само симптом. Ако някой иска да зарадва любимия човек, той ще го направи, независимо дали с подарък, жест или каквото и да било. Ако няма подобни прояви, това е показателно за неговите чувства и отношение към теб. Прави си сметка и гледай действията, не думите. Разбирателството е едно, искрената загриженост за друго човешко същество е съвсем различно нещо.

6.   Като искаш подаръци и жестове, намери си друг , склонен да прави такива. Аз намирам за жалко и недостойно една жена да се държи като просяк и да говори какво иска да и купуват. И ако чакаш за всеки твой подарък другият да ти се реваншира и той с някакъв подарък, по-добре не давай нищо! Ето ти съвет - смени го с по-щедър мъж.

7.   Ти си такъв човек - той не е.

Спрете да очаквате някакви неща, само защото сте такива и така ви се иска. Различните хора са различни точно затова. Той няма такива потребности и ако го обичаш - просто се съобразяваш.

Ако не можеш да се пребориш с желанията си - просто не сте един за друг. Толкова е просто. Хората не трябва да се конформират и променят, само за да угодят на отсрещен човек.

Братан.

8.   Трябва да си отговориш на 1 въпрос.... Обичате ли се? Всичко друго е излишно :) Но не показваш ли любовта си, винаги когато можеш, то има ли я?