Неприятна миризма там долу
Здравейте! От скоро имам някаква неприятна миризма идваща от интимните ми части (МОМИЧЕ СЪМ) и лек сърбеж. Аз лично наподобявам аромата на мая, много е странно и неприятно. Не съм имала полов контакт, девствена съм... И ме е срам да отида на гинеколог. Много ще се радвам да чуя компетентно мнение по въпроса, ако някой е имал същия проблем и знае какво представлява, моля да сподели! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Пробвай да се миеш с катранен сапун (от боров катран, има го във всяка аптека и струва под левче) сутрин и вечер. Аз съм момче и с такъв сапун излекувах неприятна миризма от главичката на пениса. Има антибактериално действие, може да помогне и при теб. Ако не стане - наистина на гинеколог, няма нищо срамно.

2.   На колко години си ?
Най-вероятно имаш гъбички.

3.   На 16 съм

4.   Някаква гъбична или бактериална инфекция имаш. Ти там долу по принцип си имаш микробиом, който си трябва да е там и докато културите в него са в баланс всичко е наред. Просто си прихванала някоя нова, която е превзела мястото или някоя от местните е надвила другото и се е размножила много и е формирала миризмата. Това става или когато се неглектира хигиената малко и микроорганизмите, които иначе регулираш със миене излизат извън контрол или обратното - когато почнеш да ползваш нов, твърде силен анти-бактериален сапун/душгел и избиваш някои от полезните микроорганизми, които контролират работата и другото цъфти. Като цяло спри да ползваш, ако си почнала наскоро някой продукт, поддържай отлична хигиена долу и се консултирай с лекар за добре балансирана интимна козметика, която щади микробиома на интимната ти зона.

5.   Гъби се хващат по много начини и секс е само един от тях.

Отиди на гинеколог, няма от какво да се притесняваш.

Братан.

6.   Много ви благодаря за изчерпателните отговори!

7.   Не се мий с разни антибактериални сапуни и там каквото предлага номер 1, че може да стане много по-лошо. Иди на гинеколог за Бога!

8.   Добавка към номер 4 - не се плюмчи долу. И без орални любови.

9.   Съмнявам се да са гъбички. Гъбичната инфекция обикновено предизвиква силен сърбеж, зачервяване и парене в интимната област, чувство за сухота, но не предизвиква неприятна миризма. Общо взето, ако развиеш гъбички, няма как да не разбереш защото симптомите са крайно неприятни и добре изразени.
Това, което описваш, ми се струва присъщо за бактериалната вагиноза. Това е бактериална инфекция причинена от някоя бактерия която е част от вагиналната флора на жената (т.е. не става дума за бактерии предавани по полов път като трипер или хламидии, това вече не са бактерии присъщи на вагиналната флора, а паразити).
Обикновено бактериалната вагиноза се получава след: грип, периоди на стрес, спаднал имунитет, хормонални промени (след менструация или точно преди нея, бременност) или редовно миене на интимните части с обикновен сапун. Всичко това са причини които могат да доветат до нарастване на популацията на обикновено безобидните бактерии. Бактериалната вагиноза може да има от леки до силно изразени симптоми. Такава с леки симптоми може да остане незабелязана няколко месеца, докато не изчезне от само себе си (тялото успява да регулира баланса на флората и избива излишъка бактерии) или пък не стане по-сериозна. Обикновено протича с неприятна миризма (по-лека или по-силна, зависи от това колко силна е инфекцията), вагинален секрет който е прекалено течен и може да е бял, жълтеникав или зеленикав. Количеството може да е обилно или умерено. Сърбеж и зачервяване не винаги има, понякога единствения показател, че нещо не е наред е неприятната миризма.
Не е нужно да ходиш на гинеколог по този въпрос. Личния лекар може да ти изпише лекарство, тъй като вече се знае кои са главните причинители на бактериалната вагиноза. Обикновено се предписват овули или крем. Лечението прпдължава една седмица или десет дни. После е важно да спазваш следното правило: интимната област на една жена никога не бива да се мие с обикновен сапун. Дори да е антибактериален. Причината се състои във факта, че лигавицата на вагината поддържа киселинно ph, между 4.0-4.5. Това е бариера за микроорганизмите, освен това, такава киселинност поддържа добри нива на "добри" бактерии които контролират прекомерното разрастване на останалите бактерии. Обикновеният сапун е с алкалинен ph, над 7.0. Това повишава вагиналния ph, убива "добрите" бактерии и позволява на всякакви други, които могат да живеят при по-висока алкалинност, да се размножават.
Няма нужда да се миеш със сапун всекидневно. Добро измиване с вода сутрин и вечер е напълно достатъчно. А когато си в цикъл, може да използваш интимен сапун (продават го в аптеките). Той е с киселинност близка до вагиналната и не унищожава флората.

11.   Може просто да си е нейната миризма, но да не е запозната и да си мисли, че е лоша. Не казва на колко е, но аз като навлизах в пубертета започнах да усещам по-особена миризма, която си се дължи на хормоните. С по-добра хигиена всичко ще е наред. Виж сега, ако има и други оплаквания сърбеж, парене, бяло течение- иди на гинеколог. Не ползвай сапуни и душ гелове отдолу, вземи си интимен гел. Аз ползвам на себамед, но има и по-евтини. Дори бебешки сапун избягвам да ползвам, само като се бръсна.

12.   Може да е от обезводняване

13.   Абе модераторите, нормални ли сте, да допускате коментари като номер 10. Някой ще вземе да пробва и ще си направи голям проблем. Тези вещества изгарят кожа и лигавица. Не го правете в никакъв случай!

14.   Здравата и чиста женска вагина не мирише. Затова съм озадачена от това, което си писала. Още повече, че си девствена и отпадат като вариант различни зарази и инфекции. Как си с интимната хигиена?

15.   Що за глупав коментар номер 10, искаш да се изгори ли момичето, не прави това, което е написал номер10!

16.   Модератор ,моля премахнете безумния коментар на номер 10 ! Давате ли си сметка, че някое момиче може да послуша съвета му и да пострада после ?

17.   Модератори, какво става? Не допускате публикуване на десетки полезни коментари, а да се мие детето с белина — може? На какъв принцип решавате дали един коментар е полезен? А защо сами не спазвате правилото, че хейт не се толерира? Моля ви, вие носите отговорност като модератори. Утре може да стане голяма беля заради подобно одобрение през пръсти.

19.   Авторке, не се притеснявай, ако нямаш сърбежи и други усещания. Всички, или почти всички жени миришат лошо там долу. Дори и тези, дето поддържат хигиена пак миришат лошо на вмирисана риба, само че свикват с миризмата си и не им прави впечатление.