Той е доста груб
Здравейте. Не съм мислела, че някога ще пиша за това тук, но ето, че се случи. С приятеля ми съм от доста време, няколко години, няма да кажа колко точно. В началото до втората година всичко беше като от приказка, но изведнъж той се промени. Започна да ми говори груби неща, не веднъж, когато се ядоса, след това ми се извинява и ми обяснява, че е бил под афект на ярост, но като го помоля да се промени, ми казва, че не може и ако искам да го приема такъв, ако не да съм си хващала пътя. Доста пъти ми е казвал, че върша глупости, нямам акъл и прочее, че като мен има под път и над път, ако сгреша нещо ми вика и ми се ядосва, ако задам някой въпрос ми казва, че е малоумен. Твърди, че ме обича, аз много го обичам, като цяло не искам да си представя живота без него, но цялото това държание ме изморява и искам да се промени, за да бъдем заедно за напред , но не знам как да го накарам. Моля за някакви съвети :)

Коментари

1.   Бягай от този!

2.   Съвет не мога да дам,но мога да споделя моят опит.При нашият случай аз започнах да го тормозя с кавги всяка вечер и куп обиди,след време и той запозна да ме обижда,да чупи из къщата някакви предмети,но не ми е посягал.Запозна се с нашите започнаха да се карат и те.Пред мен започна да обижда родителите ми,не че и анеанесъм се ядосвала на някои техни поведения,но след целият кошмар съзнах едно,той просто си ме тъпчи от липса на о ич и по-добре.да свърши тук отколкото да продължи до безкрайност цялото това мъчение и неуважение!Успех!

3.   Мъж, който не те уважава, не те заслужава.
Тръгни си...разбирам че го обичаш, но ще става все по-зле, особено ако и дете му родиш и знае че няма къде да бягаш вече...трудно е, обичаш го, но това е правилното решение.

4.   Бягай докато е време! Такова поведение не подлежи на промяна. Би могло само да прогресира към по-зле. Едно е да ти повиши тон, защото е имал напрегнат ден, примерно и съвсем друго да те обижда абсолютно съзнателно. Това е липса на уважение, освен всичко друго. А уважението е в основата на всяка връзка. Това е психически тормоз. А, ако утре те удари?! На другия ден ще ти се извини и ще знае, че ще му простиш, както търпиш грозното му отношение сега. Тръгвай си, докато все още не те е потиснал съвсем. Има предостатъчно мъже, готови да носят на ръце жените до себе си.

5.   Ще имаш проблеми с този. Осъзнай се докато е време. Щом не го интересува как се държи и говори , значи каузата е изгубена.

6.   Потресен съм колко много се обичате, наистина. Той те обижда и какво ли не, ех да имах и аз такава обич в живота си.
А сега сериозно - проблем какъвто описва може да съществува, но той не страда от него. Ако беше това, щеше през останалото време да се държи нормално. Нонстоп ругатни говорят че просто какъвто и интерес да е имал към теб се е изчерпал.
Започни да си представяш самостоятелен живот, защото така или иначе ще те сполети. А тази мантра към която се придържаш, прилича на отчаяние или обсебване повече отколкото на обич. Така че поработи върху себе си и самочувствието си и му тегли шута. Ще ти е кофти известно време, но с дистанцията на дните ще видиш че си взела правилно решение.

7.   Щом търпиш с години да те обижда и да те прави на парцал някой си , че на всичкото отгоре и не си представяш живота без него, значи е прав в това за акъла. Не се ли сещаш, че обидите и грубостите не са съвместими с любовта? Казал ти е, че не иска и няма да се промени, кое не разбра, че още питаш как да го накараш да бъде друг? Ами никак! Той ще си бъде арогантен и невъзпитан простак и ще те прави на парцал, докато му позволяваш това. Като му биеш шута, даже и без обяснения и не намери друга будала да издевателства над нея, сам ще допълзи да ти се моли. Докато отново го приемеш и започне същият тормоз. Човекът е тип насилник и грубиян, за сега само с думи, после може да започне и физически. Искаш съвет, ето ти - той лъже, че те обича и колкото по-бързо го зарежеш, толкова по-добре за теб.

8.   Съветът е да зарежеш импотентното комплексарче, което няма да се промени, колкото и да бленуваш. Или изчакай направо да започне да те блъска по стените и заплашва със смърт. Изборът е твой, още имаш право на такъв. Когато това животно загрубее още и започне ежедневно да те пребива, тогава ще е късно за лесен изход.

10.   Какви са тия глупости, не виждаш ли, че нито те обича, нито му дреме за теб. Никой, на който му пука няма да ти обяснява, че има други като теб и да си хващаш пътя. Чакай да имате дете и да те зареже, заради "някоя като теб". Такива като влезе някой да ги ограбва, чакат на жените им да им помагат. Темата ти е безумна, сменяй го. Това не е мъж,такива трябва да са сами или с други мъжлета като тях.

11.   Ако човек не иска да си помогне сам няма кой да му помогне!

12.   Няма да се промени. Най-много да почне и да те бие.

13.   И ние се обиждаме когато се караме. Знам, че не е правилно, но сме избухливи и неконтролируеми в изблик на гняв. Това обаче постоянното му хокане и обиждане не е добре. Имах един бивш, който само ме ругаеше и винаги беше недоволен от мен, а себе си смяташе за велик. Махай се от него, защото ще ти срине самочувствието, аз още не мога да се отърся от това чувство на малоценност и станах друг човек, понякога се усещам как в сегашната си връзка се държа като този бившия.

14.   Човек, сама си ще си изкараш проблеми...
Послушай по-горните коментари и не съжалявай за нищо. Мисли първо за себе си.

15.   Аз пък си мисля, че на теб нещо ти куца и той за това се държи с теб така щото му е писнало да те търпи и за да те разкара ама ти да го зарежеш да не е виновен. Това е чисто женска постъпка щото жените така правят ама тоя път от мъж да го видя аз тъй си мисля.

16.   Насилник е. Махни се от него възможно най-бързо. Това му поведение ще ескалира.

17.   И после изведнъж се появява и детето и край - робиня доживот. Човек трябва да се осъзнава навреме. А ти все още имаш такова. Ако имаш самоуважение - напусни го.

18.   Супер си. Ако не те правеше на парцал - нямаше изобщо да ти дреме за него. Ама нищо, ти се оплаквай тук - там, на форуми, може на някоя прителка също и после продължавай пак по същия начин. То за любовта трябва да се бориш, нали? Да правиш компромиси със себе си постоянно!

Братан.

19.   Братане, недей, че те не могат да разберат кога ги съветваш и кога бълваш сарказъм. Толкова са .... ще кажа милички.