Рожден ден по време на карантина - подарък за любимата
Здравейте, хора! :)

Включвам се и аз с една темичка и молба за съвет. Накратко приятелката ми има рожден ден след седмица и, както се предполага, ще трябва да си стоим двамата вкъщи. Тя празнува винаги рождения си ден, радва се на изненади и подаръци, обича да е сред хора. Но този път е тъжна и като че ли не иска да идва този ден.

Въпросът ми е как мога да я изненадам в период на изолация? Не искам да й поръчам просто някакъв букет и поредния скъп предмет, който ще събира прах вкъщи. А и не си падаме по това. Досега винаги сме си подарявали изживявания, екскурзии, самолетни билети.. Последния път скачахме с парашут точно преди да се наложат мерките.

Големи любители на пътешествията и приключенията сме и обожаваме слънцето. Искам да е нещо в този стил и свързано с любимите ни неща, но не ми идват идеи.

Ще се радвам да чуя вашите идеи, пък може заедно да измислим нещо. Благодаря на всички! :)

Коментари

1.   Да ви имам проблемите.

2.   Този път сме в карантина и пътувания и курорти отпадат. Виж рекламите и поръчай някое бижу или чанта. Аз лично най се радвам на книги, защото обичам да чета и на чанти.

3.   Противогаз-с хубава брезентова чантичка и дихател.А като си го сложи и кажи,че така е истински красива.

4.   Свържи се с хората, които обича, майка й, баща й, приятели и ги помоли да запишат кратко пожелание за рождения й ден на видео, после сглоби видеата в едно. Има приложения, с който е супер лесно. Ще си удари дупето в тавана, казвам ти, много е емоционално.
Другият ми любим подарък е снимка на звездното небе над града и в мига, когато съм се родила. Сестра ми се интересува от астрономия и ми подари такава снимка, мисля, че планетариумът, или обсерваторията в Рожен правят такива и сигурно може онлайн.

5.   Ти си я познаваш..какво би я зарадвало..
Преди годинои по повод годишнина от сватбата ,бях направила клип.Любима песен и стихотворение с послание на фона на снимки спомени...

6.   Такъв подарък сега е неактуален. Според мен и вземи 50 мл парфюм Chanel Coco Mademoiselle. Повярвай, на седмото небе ще е! Това е ферарито на парфюмите. Виж и ревюта в интернет, супер е за покупка на сляпо! Зарадвай я!

7.   Няма как да се впуснете в приключение насред карантината, но има някаква опция да я изненадаш с вид преживяване, само че вкъщи.

Стани рано сутринта и се заеми с терасата, може да поръчаш изкуствена трева, да украсиш с цветя и така нататък. Не можете да излезете навън, но може да вкарате външната обстановка у вас. Помоли близките ѝ да запишат по едно видео с пожелания, направи клип от всички пожелания. Другата опция е конферентен разговор. Може да си поиграеш да направиш торта или кексчета, да купиш свещички. Разбира се, може и да поръчаш такива, но ще е по-ефектно, ако вложиш труд. Аз също съм човек, който не си пада по скъпи подаръци, а по създаване на спомени. Предложението ми не е нещо грандиозно като скачане с парашут, но е мило и преди всичко останало е преживяване, спомен, време и усилие в името на любовта.

8.   Подари й вечеря! Сготви й нещо вкусно, или поръчай храна, която знаеш, че много обича и би харесала. Вземи хубаво вино или напитка, която знаеш, че обича, запали свещи - направи го романтично, направо го като по филмите. Облечете се официално, все едно сте на ресторант. Приглуши светлината, така че да идва главно от свещите. Вземи й торта със свещички. Отдай й цялото си внимание, без телефони и телевизия. Щом обича преживявания - ще го оцени! :)

Друго, което можеш да направиш като допълнителна щриха, е да намериш някаква подаръчна кутийказ от тези с панделките - има ги в книжарници, левчета, магазини от типа на Джъмбо, цветарските магазини - и да я напълниш с ваши снимки от различни места и преживявания, които имате. Нещо като кутийка със сладки спомени. На гърба на снимките можеш да напишеш дата на заснемане и нещо, за което ти напомня дадената снимка - забавна случка, или нещо между вас двамата.

Просто развихри въображението си!

9.   Не знам кое не е актуално, но покупка на парфюм само по ревюта е неадекватно.

10.   Номер 6:) Рисковано е...
При мен след 10г брак се е случвало,любимия да ми купи парфюм,но да не улучи вкуса ми.Да не говорим за чанти и дрехи:)
Не,че не ме е радвало,напротив.Жеста и вниманието са ме топлили.

11.   Няма как да сбърка с Chanel. Просто като си я познава да прецени тя харесва ли нероли, нежна роза и пачули. Свеж парфюм е. Аз поне дадох съвет.. вие само ме нападнахте. Идеята ми е добра. Авторе пиши какво си и подарил.

12.   Подари ѝ животинче - примерно декоративен таралеж, декоративно зайче, морско свинче, чинчила. Може и котка/куче. Ако избереш от последните две изброени, не купувай, а спаси от улицата. Ще ви обича и двамата вечно. Даже животинката ще е подарък и за двамата, ще ви радва не само на рождения ден на жена ти, а всеки ден.

13.   Куче! Тъкмо ще имате повод да излизате с него на разходка и да се радвате на слънцето :)