Лъжата „Тиндър“
Здравейте, драги ми споделящи! :)

Днес бих искала да напиша какво мисля за модерното приложение, наречено Тиндър, да опиша и опита си, свързан с него. Бих се радвала в коментарите да получа и вашите мнения, преживявания и каквото още друго се сетите, свързани с апликацията.

Жена на 20 години съм, обикновено в Тиндър настройката ми е да бъдат показвани мъже във възрастовата граница между 19 и 24 години. Не съм особено опитна във връзките и не го крия, колкото и да ме е срам понякога от това. Девствена съм (този факт естествено не го споменавам в никоя онлайн кореспонденция по ред причини — главната е, че в чата все още не сме се опознали, нужни са и срещи на живо, за да се разбере какво се случва, на кого какви са му намеренията и т.н.). Не търся неангажиращи забежки, а реална и сериозна връзка.

Опитвам се да открия бъдещия си приятел в Тиндър от 18-годишна (за първи път се регистрирах през май 2018г. там). Оттогава ту съм в пределите на приложението, ту се разочаровам и си изтривам профила. За тези близо 2 години съм излизала на среща с 8 момчета; с един от тях миналата година по това време бях започнала връзка, която доста бързо приключи; бих желала да разкажа за какво става дума, за да се пазите също, пък и да си сваля „товара“ от плещите.

Писала съм си с всякакви момчета в Тиндър, с малцина е могло да се води адекватен разговор, в който основните средства на комуникация да не са разните емотикони или така зашеметяващите разума: „Аха.“, „Мхм.“, „Кп?“ и прочее. Винаги съм се старала да задавам въпроси, да съм активна, но в едни 70-80% от случаите или получавам отговор с една дума, или ми се отговаря ден-два по-късно по съвсем идентичен начин. Друг процент са тези, които веднага си казват спокойно, че търсят единствено с*кс, при което биват премахнати от мен по основателни лични причини, които посочих по-рано. И... остават около 5% (образно казано), с които намираме обща приказка, притежават обща култура, грамотни са и впечатляват с ниво на общуване над средното. Какво обаче се оказва по-нататък според личния ми опит, ще разкажа в следващия абзац.

Срещите на живо изведнъж буквално изпращат в нокаут всякакви надежди, че човекът е културен, добронамерен и би могло да се развие някаква по-човешка и емоционална връзка с него, която да постави и началото на едни сериозни междуполови взаимоотношения. На живо се оказва според разговора, че едни 40-50% от написаните съобщения от даденото лице, не отговарят никак на истината — последният случай с един младеж ще го дам за пример понеже ми е близък споменът още. Съответният онлайн твърдеше, че е артистична натура, занимава се с актьорско майсторство и посещава частните уроци на сравнително известен български актьор. Беше описал съвсем подробно колко е добър в това, с което се занимава, как в НАТФИЗ не са го приели на косъм — уж бил скъсан в последния 3-ти кръг. Реално обаче какво се оказа — заложбите му са почти миниатюрни, на уроци ходи от дъжд на вятър покрай мързела си, артистично се „напива на кирка“ по домашни купони, лъха на безотговорност и очевидно или е с изкривена представа за себе си, или е патологичен лъжец, а може би и двете. Бил е скъсан още в първия кръг, но вероятно желаеше да се изяви пред мен по някакъв начин, но не успя, защото добре помня какво ми е било предварително разказано. Имаше и още други малки и дребни лъжи, които ще спестя. Идеята ми е, че в Тиндър всеки е това, което по-скоро желае да бъде. Малко са хората наясно със себе си и с онова, което представляват.

Тъй като по-рано обещах, ще разкажа за връзката си, която се зароди покрай Тиндър. Естествено първоначално момчето изглеждаше много добро и адекватно — начетено, умно, отговорно. Пълен отличник в университета; уж със сериозни намерения спрямо мен. Излизахме на няколко срещи, харесахме се и решихме да опитаме заедно. Първоначално всичко вървеше нормално (първите 2 седмици), но след това настъпи коренна промяна — изведнъж той започна да изразява недоволство към моя професионален ориентир и избор на висше учебно заведение; понесох много присмех и подигравки, че съм избрала частен университет. После по думите му станах „официално провалена“ (заради решението си), както и „на ниско интелектуално ниво“. Игнорирах всичко това, смятайки, че се случва в отношенията между хората понякога, но по-добре не се развиха нещата, а по-скоро се влошиха още повече. Неоснователно ме наричаше дебил, бавноразвиваща се, накрая точно преди да се разделим изръси, че съм поредната к*рва, която единствено се преструва. Превърнах се в ходещ банкомат за него, често се е случвало да му заплащам дюнери, шоколади, кафета, книги и т.н. Принуждаваше ме да му нося чантите, раниците, торбите с покупки. Злепоставяше ме пред неговите приятели и имаше склонността да се подиграва на всеки, независимо познат или непознат, а после се оплакваше пред мен, че няма приятели и се чувства самотен, без обаче да осъзнава, че реално сам отблъсква всички. С няколко думи — оказа се доста комплексиран, жесток. Единственото положително у него беше, че е упорит и много ученолюбив, но използваше дори това, за да наглее и нахалства. След около месец и половина, в който аз се бях сринала емоционално заради неговите коментари и поведение, приключих връзката. Лошото е, че даже много изтърпях, тъй като смятах, че е уж „нормално“; радвам се, че бяха приятелите и родителите ми (накрая), които да говорят с мен, за да ми положат основите на осъзнаването, че това не е никак в нормите. Докато моите близки приятелки получаваха мъжко и адекватно поведение, рози, изненади, благи думи и комплименти, аз получавах единствено обиди и тормоз.

Написах всичко това и с друга цел... да предупредя всички, че в Интернет лъжите са големи, свалянето на звезди също е заучена стратегия. Пазете се и не приемайте манипулативния подход на някого, както и нечии комплекси. Лесно е да се подхлъзнеш в наивността си, но последиците понякога могат да бъдат изключително неприятни!

Коментари

51-53 от 53

54.   До 53, или си сбъркал номера в коментара си, или не разбирам какво точно ми говориш, но пък поне ми говориш на "Вие".

И все пак: Не ти ли се е случвало да си попишеш с някого и на 5-тата минута да установиш, че е луд, досаден или тъп?

На мен ми се е случвало. И именно лудите, досадните и тъпите се хващат за някакъв 5-минутен чат, очаквайки от теб още и още внимание, гладувайки и фантазирайки за бъдещите ви моменти. След. Пет. Минутен. Чат.

Ако приемем, че си длъжен (или длъжна, не знам какво си) на всеки, на когото си отделил(а) 5 минутки онлайн, то сигурно за няколко години ще се сдобиеш с поне 10 деца, херпес и сифилис от няколко пълни куку-та. Всеки си подбира.

Иначе съм правила секс с няколко човека от Тиндер. Беше супер, точно защото си ми харесваха.

Но не може да харесваме всички. Все някой остава встрани от вниманието, отпада от класацията и за това винаги си има причини. Никой не бяга от хубавото.

55.   54, не ти говоря на вие, не се прави на интересна. Да, има и луди и досадни мъже, но масово сте с много крива преценка. Мен ме изкараха девствен и с отклонения, защото веднъж пратих гласово на една, в което рапирах върху една песен и тя ми каза, че съм бил неадекватен и психясал, а доста хора знаят и са ми казвали, че съм с талант и трябва да се занимавам с рап. Момичето си беше птостичко и не разбра това, но съм убеден, че при определени условия на живот и някое друго постижение при мен, щеше да е супер щастлива и да ме кара да й пращам още. Аз знам какво се търси там, всички мъже знаем. :). Друга твърдеше, че съм с профил от отчаяние и съм ползвал снимки на друг човек. Така, аз съм имал момичета за сексуални отношения, бил съм в компании и съм пръскал от изцепки и всичко живо се е смяло. Ето, това е шитнята в тиндър и подобните му. Аз съм си аз, ама ми били фалшиви снимките. Ограничено мислене и тъп светоглед като цяло. Има и стойностни мъже в тиндър, ама като ги видите и се чудите. Вие си дърпате ненормалниците към вас. Досаждат ви, защото ви мислят за елементарни, а и вие сте си, но както споменах зависи от условията на мъжа. Но държа да обърнете внимание на това - В Тиндър няма принцове с бели коне, радвайте се на всичко, което става на външен вид. И на прости парчета, не говоря на вие.

56.   Приятел, това с "говориш ми на Вие" беше ирония. Тъжно е, че не си го схванал, май не си чак толкова забавен, колкото твърдиш, че си :)

Когато отговаряш на един човек, сякаш говориш на всички жени, които някога са те рязали, изглежда доста комично. Не те познавам, а вече ми пишеш все едно съм ти изяла закуската. Освен това повечето жени не ги интересува дали рапираш, кой ти е любимия цвят и как си движиш лявата ръка. Повечето жени (или НИЕ, забелязвам, че ти допада тоя стил на говорене) просто търсим приятни по характер хора.

Като виждаш, че някоя дама не ти обръща внимание, не страдай все едно си изгубил жената на живота си, мама му стара.

Голям праз, остави я да си намери някой като за нея. Какво толкова ги преживявате тия неуспешни чатчета, все едно ви е избягала булката от олтара в сватбения ден.

51-53 от 53