Кога имате сериозни намерения към половинката си?
Здравейте, какви качества трябва да притежава половинката ви или как решавате, че това е човекът, с който искате да прекарате остатъка от живота си. Аз съм жена на 23години и до сега съм имала 2 дълги връзки-по 1 година и 2 години и в двата случая, приятелите ми заминаха в други държави, за да се развиват. А момчето, от 2-годишната ми връзка даже ми каза и че не вижда бъдещето си с мен. Разбира се започна да ме мотае, за да останем заедно докато замине. Въпросът ми е, за да имате сериозни намерения към някого, просто го чувствате, че това е човекът, или има определени неща, за които гледате в него и какви са те?

Коментари

1.   Просто го чувствам, няма определени неща, за които да гледам. Някои мъже са били сериозни към мен, но аз към тях не и не мога да обясня защо, няма конкретна причина. И обратното ми се е случвало- аз съм сериозна, той пък изобщо. Съдба.
Ж, 26

2.   За тези неща няма критерии, просто се усеща. Поне при мен.

3.   Когато виждам красив мъж по моите критерии и когато същият демонстрира интелектуална и емоционална зрялост, доброта, възпитание, адекватни възгледи за живота и хората, и не е извратен.

4.   Щом съм във връзка,съм със сериозни намерения.

5.   Може да усещаш, че това е твоят човек, но след години заедно, опознаване на положителни и негативни качества да разбереш всъщност истината.

- Със сърцето се чувства, с умът се преценя! :)

~darkgirl~

6.   Без да степенувам:
- физическо привличане;
- сходни ценности и разбирания за живота;
- сходна визия за бъдещето.
ж32

7.   Истински сериозни намерения могат да имат само хора които са наясно какво искат от живота. Останалите на приказки често са сериозни, но на практика са вятър работа, защото чувствата им са непостоянни.
Проблема е че в наши дни, преобладващото мнозинство хора просто наистина не знаят какво искат. От една страна това е същността на някои хора, а останалите биват облъчвани от медиите с противоречиви и неясни идеали на живот и поведение. Нормално е човек да се обърка.

8.   Когато да прекараш целия си живот с този човек не те плаши, имате общо бъдеще и знаеш, че и в най-лошото може да разчитате един на друг.
Преди да се обвържеш с някого трябва да познаваш семейството му и да знаеш, че намира намира семейство като приоритет. Ако някой е израснал в семейството със много скандали и травми - може никога да не иска семейство.
Мъжете често знаят какво искат след половин година, за някои е и по-рано. Тези са те мотали доста дълго време, задавай по-рано важните въпроси, за да не те лъжат с намеренията си.
Питай ги - как си спомнят детството, какво биха работили и как си представят бъдещето, какво търсят в една жена. Подобни въпроси (но не наведнъж, а постепенно) могат да са ти полезни. Успех :)

9.   Да не би да си от варна и университета? Позната си ми нещо или се бъркам с зайчето

10.   Просто чувство е, някак го усещаш. Може би се дължи на това, че с този човек наистина се чувстваш щастлив, виждаш, че той държи на теб както ти на него, еднакъв мироглед , образ на семейство и сходни мечти и мисли за бъдещето. Аз лично се старая, но ноистина ми етрудно да ти опиша, няма критерии като "ами трябва да иска къща като мен" или "трябва да има желание да пътува с мен, да ми осигурява чувство на сигурност и да иска деца" не,не..просто знаеш, че това ечовека и си готов с него да прекараш остатъка от живота си, когато една връзка не върви отново се усеща. С бившият ми приятел така се бях заблудила, да, обичах го но вътрешно знаех, че не е моя човек, колкото ида отричах и да насилствам нещата. Не ме обичаше достатъчно, в бъдещето си визираше само себе си, тук там спомене нещо с мен и аз веднага се ловех за това, истината е, че за него връзката ни е била поредната, без никакви мисли за по-дълбоко и дълготрайно обвързване..Докато със сегашният ми мъж. Просто се случи, запознахме се, след това връзка и когато нещата станаха по-сериозни..ами ти наистина го усещаш. Знаеш, че това е човека, с когот ще прекараш остатъка от живота си.
Дано бях полезна. Пожелавам ти много позитивни моменти и да срещнеш истинската любов !

11.   Усещаш вече как си си пропиляла времето 3 години загуба.
То това си е равно на развод без документацията.
После се чудите, защо сте емоционално съсипани.
Изкарай още толкова и ще се превърнеш в кошче за душевни отпадъци. Най важното е че ще продължаваш да си задаваш същите глупави въпроси.
В подкрепа на твърдението ще кажа:
Как едно време са правили семейства без предходни връзки и са живели що годе щастливо цял живот с по 3,4 деца а сега се търсят съвети, отговори, психолози, литератури се четат, провали се търпят.
Многото търсене на щастие се превръща в нещастие!

13.   до номер 11 - възпитанието им е било различно. а тази изтървана маймуна авторката ще има да подскача от "клон" на "клон".