Приятелят ми има двойствен живот
Здравейте,

Имам връзка с мъж на 32г 2+години (той е по-голям от мен). Много го обичам, говорим как ще градим общо бъдеще и тн, но той не е това за което си представя.

Вече го хванах няколко пъти в сайт за запознанства/секс, но всеки път като подхвана темата 'че си пише с други' ме изкарва луда и емоционално нестабилна. Не знам кой е лудият, дали той има някакъв проблем или е пълен лицемер и изобщо не му пука за мен.

Аз съм самостоятелна, добре изглеждаща, имам си всичко, ако не ме харесва защо е с мен? Не мога да разбера що за човек би водил такъв двойствен живот...

Не искам да се примирявам с такъв живот, но не знам дали има какво да променя..

Ж

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Това са му източници на внимание и обожание, толкова е комплексиран, че има нужда постоянно да си доказва колко е харесван. Инфантил с една дума. Не може да получи толкова внимание от само един човек и няма да спре да го прави. Ти си му за параван, да се чувства нормален, да се грижиш за него - да му готвиш и чистиш и да му раждаш деца, за да е доволна майка му. Онлайн не може да си направи дете. Отсавяй го. Зрелите хора не си чатят постоянно в сайтове за запознанства, когато имат сериозна връзка, защото нямат нужда от съплай, за да си доказват колки са неустоими.

2.   С теб е, защото ти приемаш това и го позволяваш. Не си луда, напълно нормална си. Изкарвайки те луда, отмества фокуса от себе си , и така обръща темата на спора. Манипулация.
Не знам дали е толкова незаменим, но лично аз бих му показала вратата. Или рискуваш да те върже с дете и да си изневерява на воля.

3.   Помисли си добре кого обичаш повече- него или себе си ? Оттам нататък ще вземеш решението дали да продължиш връзката или не. Чудеса не очаквай- няма да се промени. Ти си му сигурното пристанище, но си търси разнообразие.

4.   Много мъже са така. Лошото е ако някой ден някога реши, че е лудо влюбен в някоя. Виждаш ги тук какво споделят мъже и жени. Хората полудяха, не могат да са лоялни вече.

5.   Изритвай го!

6.   Зарежи го.

7.   Почни да си пишеш с него , отдруг профил и зависи какво пише , но като цяло не е добре , не би трябвало да търси други .

8.   Виж, той няма двойнствен живот, а просто е лайно.

11.   Разкарай го.

12.   Ако искаш да си съсипеш психиката, остани с него.

13.   Мъж съм и подкрепям номер 2. С теб е, защото си му удобна и те изкарва луда, за да прехвърли проблема върху теб. Нормален човек, който е във връзка, дори и да не е сериозна, няма никаква работа в сайтове за секс. Да не говорим, че изобщо нормален човек няма какво да търси на подобни места. За съжаление има доста такива хора - умишлено си търсят удобна и добродушна половинка, която да търпи всичко, за да могат да си разиграват коня както си искат.

14.   За една връзка е важно двамата да гедат в една посока. При вас е вероятно да не е така. Когато не гледат в една посока, няма смисъл от връзката.
ж32

15.   Тц-тц-тц какъв мръсник само!
Смятай още не сте започнали да градите семейство а той вече налита на чуждо. Късмет че си го хванала навреме.
От написаното направо ти съчувствам. Не заслужаваш такова бъдеще. Трябва да преосмислиш положението за да не си похабиш младостта, нервите и красотата.
М35

16.   Зарязвай го на мига. Дори сега, по време на карантина. Само ще си съсипеш нервите и самочувствието, а накрая ще те изкара теб лоша.

17.   Авторката: Благодаря на всички за коментарите - знам, че трябва да го зарежа, но вътрешно хич не ми се иска и се раздвоявам постоянно пред опитите си да подобря с каквото мога връзката си и да взема решението да действам.

Освен това се страхувам, че ще загубя интерес към мъжете. Паснахме си толкова много и не бих повярвала, ако друг човек ми кажеше тези неща за него.. Какво остава за останалите мъже.. Истината е, че не е било винаги розово и съм усещала моментите, когато се разколебава и в които предпочита грозното си хоби пред мен. Вече съм му писала по профилите от фалшиви профили и наистина си търси там нещо бързо и реално. Дори би си платил.

Ако се опитам да говоря директно с него има ли смисъл? Или да не си причинявам унижението?

18.   Не знаеш какво да го правиш? Ами разкарай го! Кой знае какви ги върши, надали стои в тези сайтове само за писане.

19.   Авторке, и да говориш, директно, и да му покажеш чатове, полза няма. Ще намери някакво оправдание и ще те обвини, че си го следяла и си мамила с тези чатове. Ще е страшно обиден и засегнат,че му навлизаш в личното пространство. Няма да се признае за виновен.
Разбирам желанието ти да спасиш нещо, но може би няма смисъл от спасяване. Понякога трябва просто да пуснеш.
Млада жена си, не се отчайвай. Ще срещнеш правилният човек. Заради една гнила ябълка заслужава ли си да губиш вяра? Приеми всичко като добиване на опит.

20.   Авторке, погледни нещата така: вие сте си паснали, но този човек има някакъв проблем с жените. Това е като с алкохолиците, хазартните типове и прочее. Вид зависимост. Той може би има доста хубави качества при други обстоятелства, но хобито му да се задява с мадами е ОГРОМЕН проблем!!! Не за него - за тебе е проблем! Няма да можеш да си изградиш нормална, стабилна връзка, понеже господина постоянно е в режим на търсене на нещо по-ново и по-интересно. А такова винаги ще има! Винаги ще има някоя по-по-най от теб, и той ще опитва и опитва, докато не хлътне някъде сериозно. Айде сега си представи да си с две малки деца и тоя пич да ти сервира, че се изнася при поредната, в която е безумно влюбен. От опит ти казвам, не се занимавай с него, много си млада още. Ще срещнеш стойностен човек, който ще те цени.

21.   От авторката: Още съм с него. Разбрах какви са схемите му - в началото на месеца си прави регистрация и в края на месеца я трие. Не използва снимки, на които се вижда лицето в профила, праща ги на лични съобщения. От разговорите с фалшивите ми профили предполагам търси нещо по-интересно.

Иначе водих разговор за това какъв е проблемът. Каза ми, че от една страна иска сериозна връзка и семейство, а от друга все още му се иска да има ергенски живот. Уж сам щял да се справи с това и да не се притеснявам. Но как да не се...

Предполагам е с мен, докато намери нещо ново. Тотално не му вярвам вече. Когато е кисел или студен към мен, в главата ми се появява този сценарий, в който той вече си е намерил нещо ново и откачам. Ставам досадна и ревнива, каквато не съм по принцип.

Чувствам се използвана и нежелана. Как мога да приключа всичко това без да загубя малкото останало достойнство и да продължа напред?

22.   Уговори си среща с него от твой фалшив профил в някое заведение. Ти си го познаваш най-добре, така че изиграй го да склони да се види с "мацката" по-скоро. Принтирай чата, където се уговаряте за час и място. После иди там с майка му или друг негов близък роднина и като пристигне, сложи листа на масата и си тръгни. Така ще скъсаш с него с достойнство. Само гледай да е на такова място, че да няма възможност да ви види отдалече и да си тръгне без да се засечете.

Поздравявам те, че си взела това решение, защото той почти ти е сложил рогата вече. Няма смисъл да му даваш време да го официализира.

23.   Ако го поканил на среща, пиши тук , как е преминала срещата за да те поздравим. Успех!

24.   Кофти е тази ситуация. Той не знае какво иска. И докато сам не си изясни ти нищо не можеш да направиш. Лошото е, че той може да си го изясни след 10 години или пък изобщо да не успее. И ти какво ще правиш през това време? Ще си съсипеш нервите и живота. Просто се раздели с него, кажи му край. И не го виждай повече. Може и да го примамиш на среща, но така той ще се озлоби. Както решиш, но се раздели с този човек.