Изгубена съм
Здравейте! Не знам от къде да започна.

Преди време бях публикувала история за това как срещнах мъж от Австрия в интернет. Разказах за това, че аз съм на 18, а той на 26. За това как винаги и мил с мен и как можем да си говорим за всичко.
После разбрах, че ме е излъгал, че си няма приятелка и се оказа, че всъщност е бил обвързан от почти 9 години.
Та той все още не знае, че аз знам за приятелката му и продължавам да се правя на ударена.

Винаги ми прави комплименти и ми казва колко съм красива и сладка.
Понякога се случва да се шегуваме и да си обменим 1-2 мръсни приказки, но никога не е било на сериозно.
За това и не знам дали мога да кажа, че се държи с мен като с нещо повече от другарче.

Той ми споделя доста от проблемите си и винаги, когато има нужда да поговори с някого се обръща към мен.

Познаваме се вече от 4 месеца и смея да кажа, че съм наистина влюбена в него.
Но също така съм много объркана.
Измъчва ме един въпрос, на който не мога да си отговоря.
Все пак си има приятелка от дълго време, но на мен винаги ми е казвал, че иска да има някой до себе си, който да му дава обич. Казва, че няма никой, който да го разбере и всички го оставят, дори и собствения му баща.
И след като има приятелка, защо ми казва, че няма кой да го обича?
Смятам, че го познавам достатъчно добре и той определено не е човек, който би си измислял подобни неща за внимание.

Винаги, когато говорим на подобни теми се разчувствам и започвам да плача, само защото от думите му разбирам, че го боли.
Аз съм готова на абсолютно всичко, само да не се чувства зле.
От друга страна, обаче, не знам дали той също мисли по този начин за мен. Никога не съм му казвала, когато съм тъжна, за да не го натоварвам с моите проблеми.

Направих си експеримент и не му писах 5 дни, нито качвах сторита в Снапчат(единственото място, където поддържаме връзка), за да видя дали сам ще се сети за мен.
Точно на петия ден той ми писа и ме пита как съм и дали всичко е наред.
Просто като видях съобщението, се развълнувах адски много и започна да бягам и подскачам из вкъщи.

Другият ми проблем... той ми обеща лятото да дойде до България, за да се видим.
Дълго време си мислех да му призная чувствата си, но приятелките ми ми казаха да изчакам докато той дойде, за да не го стресна и да се откаже.
Не очаквам кой знае какво, но наистина се надявам да отвърне на чувствата ми.
Знам, че е нередно, защото си има приятелка и повярвайте ми, чувствам се ужасно, но когато разбрах, че е обвързан, аз вече бях влюбена и нямаше връщане назад. Просто не съм готова да го загубя.
Наистина не знам какво да правя.
Започнах да плача всяка вечер. Заспивам много късно.
Дори написах и няколко стихотворения за него.
Тотално се побърках. Никога не съм се чувствала така.
Имам нужда от помощ.

Коментари

1.   Ти не познаваш изобщо този човек. Мислиш си, че го познаваш. 4 месеца сте си писали. Нищо повече. Той е в 9 годишна връзка. Има приятелка, а си пише с теб. Щом лъже нея (човек с който има толкова дълга връзка), какво остава да излъже теб. Ще дойде тук, ще правите секс, ти ще си мислиш, че си срещнала любовта на живота си... и после какво? Може да те зареже за нула време и да се върне в Австрия.

Освен това съм забелязал, че мъжете които се правят на жертви са най-големите манипулатори. "Нямало кой да го обича, баща му го бил оставил." Това също може да са лъжи.

Възможно и доста вероятно е да не се съгласиш с коментара ми. Човек вярва в това, което му се иска. Просто изграждай доверието си в хората чрез реален контакт с тях,а не през екран.

М

2.   Казва ти всичко това, защото не знае, че ти си наясно за приятелката. Правейки се на свободен, шансовете му да му вържат жени , се увеличават. Не че за някои жени приятелките са пречка, но все пак.
Сподели му, че знаеш и гледай как ще реагира. Не знам как в сегашната обстановка смята да пътува, макар че ме съмнява да дойде. Не искам да звуча като родител или нещо такова, на 27 съм, но не мисля, че е добре да се срещаш с някого от интернет. Рисковете са големи, още повече, че и от друга страна. Не всички са лоши и психопати, но на днешно време едно момиче трябва да е предпазливо. Той се прави на свободен, за какво ли друго лъже?

3.   Не бъди наивна, иска само секс и нищо повече.

4.   Защо, защо, защо ? Никой не знае. Хората правят много неща поради всякакви причини. Но едно е сигурно - изобщо му е през оная работа за теб. Ако наистина му пукаше нито щеше да те лъже, нито да те използва за емоционално кошче. Това е.
Вие жените сами се позволявате да ви правят на парцали, когато нещата са повече от очевидни. Проумейте че не всеки ви обръща внимание защото иска да има връзка или да създаде семейство с вас.

5.   Извинявай, ама ти си с акъл на 12 годишна. Щом за едно съществено нещо те е излъгал- че е обвързан, помисли колко от другото, което ти казва е истина? "Смятам, че го познавам достатъчно добре и той определено не е човек, който би си измислял подобни неща за внимание."Смятай, каквото си искаш, но реално не можеш да кажеш, че познаваш човек, когото дори не си виждала на живо и съдиш само по това, което той ти казва и което иска да знаеш. Кой знае на колко още жени ги пише тези палаври? Пък която клъвне. "Просто не съм готова да го загубя." Маце, че ти не си го спечелила, той живее с друга, яде, спи, ч-ка се с нея, каква ти е печалбата? И как ще губиш нещо, което С тебе си чати за развлечение и да си четка егото. Изтрезней малко и си напрегни мозъка да мислиш логично, ако можеш. Спри да се филмираш и да вярваш на всеки, който те зарибява в нета.