Влюбена съм в него уви!
Здравейте, ще разкажа за това което ми се случи, за пръв път.
Уточнявам, че и двамата сме над 30г., а той даже над 45г. Запознахме се преди 6 месеца, от сайт. Прекрасен, интелигентен мъж с 3 деца, никога не се е женил. Още на първата ни среща каза, че е разделен с майка им, полага ежедневни грижи за децата много ги обича. Разделени са от 4 години и е имал няколко кратки неуспешни връзки. Каза, че бивщата му също си търсела гадже, че и двамата са на ясно и не се крият. Срещахме се, разговаряхме за всичко,за пръв път излизам с мъж, който има деца,за мен е полезен опит, разбира се той често кометира неуспеха в семейният си живот. Заради работното си време може да гледа малките деца по-често и все още се налага и да вижда бившата,която възприема като приятел. Живеят в отделни апартаменти. Отначало се притеснявах, че той търси само любовтица, а аз сериозна връзка, казвала съм му го. Той обаче каза, че търси сериозна връзка и иска още деца. Виждам, че наистина го мисли. Здрав е, обича деца, финансово е стабилен, за него е важно да може да си осигури всичките си деца. Аз съм млада,здрава, работеща и финансово стабилна жена, уж в най-добрите си години. В първият етап на отношенията ни често го питах, как ще му стигат 24 часа за 2 семейства и общо 4-5 деца, дали не е криза на средната възраст, дали не е желание, което ще отмине... Той смята, че има ангажимент към майката на децата му, нейната заплата е два пъти по-малка от моята и разбира се към децата, това е нормално възпремам го.
С голяма разлика във възрастта сме. По характер си пасваме интелигентни и емоционално пораснали и осъзнати сме и двамата. Аз напълно приемам и харесвам децата му, казвала съм му го. Отначало разбира се се пазехме искахме да се опознаем и тогава да имаме дете. Пропуснах да напиша, че той като всеки човек има недостатъци : високо самочувствие (подплатено 90%) и е критичен към външният на хората и към мен, дори през кратките ни отношения той ме критикуваше за теглото ми. Има нереалистични очаквания за децата си, разравя до девето коляно роднините на всички, с които би си правил деца и се притеснява за болести, а самият той е здрав, но над 45 годишен. Незнам дали това не е някъв нереализиран копнеж, завръщане към младостта чрез бебе, втори опит за семеен живот, той рано заговори за това че ще живеем заедно. Аз съм самостоятелна с мое жилище, което е плашло други гаджета, но за това в друга история... Мисълта ми е, че аз съм самостоятелна, няма "да легна на мъжкият гръб" да ме издържат и т.н. той подхвана темата за преместване. Както бързо я подхвана, така и бързо се отказа, незнам мисля, че той се съмнява да не нарани децата и бившата си. Той се притеснява и буквално какъв ще доведе жена му при децата....Каза ми че в началото бил леко влюбен в мен.
Пиша първи етап, защото той беше кратък, емоционално наситен, но завърши по негово желание след 2 месеца от запознанството. Много страдах, аз се влюбвам по-бавно от него, но тъкмо бях започнала да изпитвам емоции и да си го представям като баща на децата ми. Минаха няколко месеца в които все пак си пишехме, аз отслабнах драстично, заради себе си и заради това, че искам да имам деца възможно най-скоро. Искам и търся обаче правилният за мен мъж, ще правим и двамата компромиси, но да останем заедно, а не като горе споменатите двама, които след децата си търсеха гаджета...
Видъж като се чухме с този мъж му признах че съм вюбена в него, че ме е поразило "като гръм от ясно небе" че точно когато не се виждахме и чуваме ( това ни беше единственият телефонен разговор) се влюбих и аз незам как стана. До момента 6 месеца след познянството ни след една раздяла, продължавам да мисля постоянно за него, не мога и на работа да се концентрирам.
Та пишехме си основно,макар и рядко, видяхме се веднъж случайно и след 3 месеца пауза, за която си преобразих тялото, започнахме да се виждаме уж за тичане в парка или по други поводи. Разбира се започнахме и интимните отношения отново, аз също го желая и духовно и физически. Незам как седят при него, сега нещата, казвал ми е че само да не ме наранява емоционално за него също е хубаво, но не може да се реши. Все пита дали може да си помисли, все му позволявам, за мен по-зле не може да стане положението в емоционален план... Докато бяхме разделени всеки от нас се е срещал с нови хора, по няколко срещи, без интимност. Двамата знаем, че и в момена всеки от нас си пише с някого. Не сме във връзка обаче имаме много силно физическо привличане, аз съм и малко влюбена... През цялото време ни е свързвало огромното желание за деца. Смятам, че и по характер си допадаме,но той не се решава...
Постоянно се "гоним", в началото той е бил влюбен сега във вторият етап аз съм влюбена.... Сами разбирате че опитите ни за други връзки са неуспешни, но и нас ние е страх да започнем сериозна връзка, без никой наоколо, аз лично веднага бих "махнала" всечки други, с които си пиша само той да се реши. Дете веднага бих опитала да правим вече го познавам във всичките му светлини, пък и по-млади и двамата няма да станем. За мен е задължително да имам деца, а той е на припципа "много искам но ако стане", способен е физически.
Относно всички жени с които се е запознавал и преди и след мен, искал той да избира защото преди 25 години го била избрала бившата, незнам дали е стабилен аргумент това. Имал е доста връзки, но част от тях са защото някой от жените го смятат за финансово атрактивен. Аз съм чисто и по детски влбена обаче. Смята,че сме от различни поколения, че съм добра и нежна, но не сме били с еднакви характери. Как щяло да протече остаряването, неговото доста преди моето остарявяне, че съм щяла да си търся млад мъж след време... Аз го обичам силно и съм сериозна в отношението си към него, имала съм дългогодишни сериозни връзки, без изневери и от двете страни.
Много е несигупен постоянно мислел за нас, ноне можел да се реши заради децата му... Към днешна дата още мисли, плаши се че аз съм влюбена, не иска да ме нарани, но сме интимни... и двамата сме физически удоволетворени, но аз търся нещо повече. Много пъти съм му казвала, че ще ме нарани, ако е решил, но се прави, че още размешлява, или ако аз съм резервният вариант, ако другите "каки" които му били от поколението, не го погледнат. Не мисля,.че би ми го причинил, но...
Моля, Ви за съвет, влюбена съм в него уви...
Всяко мнение ще ми е полезно, благодаря предварително!

Коментари

1.   Щом има достатъчно пари , няма да имаш проблем , ще можеш ли да го приемеш с децата ? Не виждам нещо да ви пречи , годините не са такъв проблем , щом иска и ощр деца ... Какво се чудиш , проба - грешка , може и да ви се получат нещата ...

2.   Стегни се. Защо искаш деца от мъж, който не те обича? А и сте били заедно само няма и половин година, даже само два месеца сте били в истинска връзка, доколкото разбирам. Да мислил, искал той да избира, не бил сигурен..само оправдания, защото сега се занимава с други, които явно са му по-интересни, но пък с теб има сигурен секс. Продължи напред.

3.   Много овърта нещо,има пари явно и от там му идва самочувствието ,но понякога тези ,които вървят с вирнат нос стават като този пич-бивша с 3 деца!!!,не едно ,две ,а 3!
А ,ако вземаше 1000 лв заплата с 3 деца пак ли би го взела ,не вярвам ,явно чувстваш сигурност във възможностите му ,но не само това е достатъчно за една стабилна връзка .
Явно часовника ти тиктака забързано и си един вид на зор да правиш деца ,но лично за мен този не е добър избор

4.   Застаряващият коцкар бързо ти е замотал главата, което като чета написаното не е било и много трудно. Явно върти и друга/и със същия репертоар. Нафъкал на една три деца и сега имал огромно желание да заплоди и друга, да си връща младостта, втори опит, баси тъпотиите. Извинявай, не искам да те обиждам, ама звучиш наивно за жена, прехвърлила тридесетте. Не се ли усещаш, че не е сериозно и няма никаква перспектива с този, след като за 6 месеца познанство (не мога да го нарека връзка), три сте прекарали разделени, през другото време той се колебаел и размишлявал, искал избор, страхувал да не те нарани и тем подобни палаври? Само сексът вървял без колебания...
Според мен нищо няма да излезе от това, губиш си времето.
Има една мисъл "Който иска намира начин, който не иска намира оправдания." Та и този образ...

5.   Eй такива като тоя твой любовник не мога да ги понасям.Това като прочетох ми стига-високо самочувствие-на какво ли отгоре?-критичен към външния вид на хората,че и към теб?А той вече на тия години перфектен ли е?А това пък с децата просто ме довърши-да разравя до девето коляно кой какъв ген ще донесе на децата му?И стига се е плодил вече,три деца му стигат.Какво иска-да го мислят за дядо на децата му?А ти,извинявай,ама ще си най-загубената ако родиш дете от тоя.Карай там,прави секс с него докато се освестиш и ти дойде умът в главата.Недей ражда дете.

6.   Звучи ми като някаква търговска сделка... В сферата на търговията ли работиш? Ако е така - нищо чудно, че не можеш да си представиш нищо извън нея...

7.   Ти си 100% жена израстнала без баща или имаш някакъв проблем с него. Оттам ти идва и привличането към възрастни мъже с деца. Това една нормално израстнала жена първо не би се привлякла от над 45г. мъж с 3 деца, второ не би си задавала въпросите, които ти си задаваш. Помисли логически-той не се е женил за майката на трите, повтарям ТРИТЕ си деца и не са и заедно даже. Ти добре ли си да искаш да се обвързваш с такъв мъж? Той е емоционално и ментално нестабилен. Да не говорим, че си пише и с още няколко, а и те мотае по най-бруталния начин като те и използва за секс. Ти си емоционално объркана и много наивна. Съветвам те веднага да прекратиш отношения с него докато не сте направили дете, което ще е със същия хаос в главата и в живота. Намери си мъж на твоята възраст. Този възрастния правилно ти казва, че е мн. по-голям от теб и че не се знае до какво ще доведе занапред. Остави го да си ходи докато не е станала белята.

8.   Този нещо се е уплашил и се има за голямата работа...
Защо изобщо си с него?!
Защо му даваш секс?!
Събираш се с човек с любов, не от самота...
Остави го да си вярва и да гони химери...
Бъди с човек, който иска да изживее всеки миг от живота си с теб и до теб...
Не бъди подлога на някакъв си там, самовлюбен дъртофелник!

9.   На тая на възраст не мислиш ли, че е време да порастнеш и да видиш, че те използва за секс. Той всякак ти обяснява, че не иска сериозна връзка с теб и ти продължваш. Мъж с три деца, зарязал майка им, никога не се е женил за нея - разбирай никога не е бил сериозен за какво ти е? На него акъла му е колкито на децата му, не повече. Ако пък жена с три деца го е зарязала, то вероятно е имало сериозна причина. Не е нормално да направиш три деца, че и едно дори и после да искаш да си вееш байрака като ергенче. За тия деца той не мисли, няма да мисли и за твоето. Иска деца, ама ако станат - казва ти каквото искаш да чиеш, за да те вкара в леглото. И ако стане дете, ми ти ще си го гледаш, а той ще се разкарва по "каки". Защо не, всички мъже искят деца, ама някой друг да им ги гледа после. Те само от време на време да ги виждат, примерно веднъж в месеца, най-добре. Има и отговорни, но са рядкост, този очебийно не е изключение. Каква е инфантилната причина, поради кото не е заедно с майката на децата му?

10.   Едно нещо ще ти кажа - няма силни чувства към теб. Има секс, има емоция ,може и силна да е ,но чувства тук не търси. Това си е чиста авантюра ,емоции и запълване на нужди и емоционални дупки и по-добре за теб ще е да не се самозалъгваш. Мъжете на тази възраст е рядко да изпитват "по детски" чисти чувства или да се хвърлят през глава в любовни и идеализирани истории - това те вече са го преживели. Повечето просто гледат да разнообразят ежедневието си с нещо крехко, за да се почувстват отново живи и във форма, често изпращайки погрешни сигнали (понякога несъзнателно) към партньорката за уж нещо по-сериозно, но всичко на този етап от живота им е или поради техните собствени интереси (да ми готви, да ми чисти и да ми осигурява комфорт и да не е сам),или пак казвам ,заради авантюрата. Жените, от своя страна, не се ч....т за няма нищо, дори и да са започнали с нагласата "неангажиран секс и нищо повече", в един момент нещата се обръщат и винаги копнеят за нещо повече, за някаква ангажираност от отсрещната страна и повече сигурност. Просто така са устроени на биологично и хормонално ниво. Мъжете ,особено по-отраканите и опитни, са наясно с това, усещат го на подсъзнателно ниво, и за да продължават да получават своето ,много майсторски залъгват жената ,че видиш ли може да се надява на нещо по-сериозно, вменяват и илюзии и подават по лъжичка на час, обаче в същото време я държат на една ръка разстояние и знаят кога да се отдръпнат като нещата станат малко по-напечени за тях самите. Ако при отдръпването пък нещата много захладнеят ,те пак гледат да си я придърпат с финното подаване на илюзии и симулация на чувства, за да не им секне секса и емоцията съвсем.... и така в един безкраен кръговрат. Та този случай на мен на това ми звучи. Искал той да избирал този път ,защото преди 25 години жена му го избрала.. айде, няма нужда. Това на мен ми звучи на "този път аз ще избирам между женските и ти трябва да се стараеш още повече за мен ,за да избера теб"!
И тъй като си женска ,в 30-те ,с вече по -сериозни нужди за стабилност ,ако не получиш това отдаване и анганжимент от негова страна, а продължаваш да се пилееш по него физически и емоционално, сама ще се съсипеш ,както казах и психически, а след това и на физическо/хормонално ниво.
Дано се вслушаш в думите ми и дано успея да помогна поне малко на една млада жена да си отвори очите ,за да не се чувства после използвано, макар че съм почти сигурен ,че въпросният човек въпреки че няма сериозни намерения към теб, не желае умишлено да те наранява и да ти причинява болна и едва ли ясно си дава сметка за последствията от начина по които изживява тръпката си.
Прочети публикацията ми поне 3 пъти и добре си помисли.

11.   Благодаря на всички, които изказаха мнение и съвет!
Ще очаквам нови коментари със съвети! Всяко мнение ми е полезно!

Авторката

12.   Няма нито един коментар ,който да е ЗА тази връзка ,това красноречиво трябва да те води на мисълта да излезеш от розовия филм и да паднеш на земята
Няма лошо да е по-голям това вече е напълно нормално в наши дни ,разбира се не някакви фрапантни разлики от над 10 г,дори ,че би имал дете/деца ,но тук са 3 ,което значи ,че този човек е създавал деца и накрая си е бил шута и им подхвърля едни пари ,но тези деца няма да знаят един ден какво е бащата ,авторитета му в семейството и това ще повлияе на психиката им неименуемо.
От написаното от теб определено не вдъхва доверие този човек и за твое добро спри и си намери по достоен мъж ,изглеждаш интелигентна и умна и заслужаваш по-добрият избор

13.   Пълен манипулатор, имитира чувства, гради планове и утре съвсем различна ситуация. Вече така те е объркал, че... ти да искаш да му родиш поредното извънбрачно дете, без той дори да е влюбен в теб. Все едно прави жест, трябва да заслужиш, разбираш ли, готиният дядо да ти направи дете, да отслабнеш, да станеш друга за тази велика чест. Имаш примера с бившата и пак си там, е, не може да му се отрече, добър е и ти промил главата.
Прочети за емоционалните манипулатори и за емоционално зависимите/ съзависимите жени, защото се привличате като магнити. Прав е Номер 7, имаш травма от мъжката фигура в детството и тя обуславя търсенето ти на партньор. Задоволяваш се с липса на присъствие, внимание и любов, защото така са ти представени отношенията може би, или просто човекът много е отсъствал, докато си растяла, няма как да знаем. Но категорично има нещо, тия налудничави идеи не ти идват, ей така. Също ми се струва, че ти не вярваш, че си струваш усилията и мислиш, че имаш да се доказваш пред него, вместо да имаш нормални изисквания, като брак и семейно жилище преди дете. Мисля, че се страхуваш да покажеш изисквания, защото не вярваш, че той би се напънал за теб, а по скоро би се отказал и имитираш състояние на независимост, и че си над нещата, само че така само го учиш, че не заслужаваш усилия и се задоволяваш с малко.
Оставяш се да те лъже, дори тийнейджърите не разлюбват толкова бързо, а зрелият мъж твърди, че за 6 месеца се е влюбил и разлюбил, но е достатъчно стабилен за дете? Дали, или просто иска да те вкара във филм да го печелиш отново и отново? Като го казах и ми изскочи профилът на нарцисиста, неговата игра е топло-студено, с цел през периоди да получава изригвания на емоции, да те държи в напрежение и постоянно да трябва да се доказваш и подобряваш, за да заслужиш ден, два добро отношение. Ако е така, редно е да знаеш, че тези хора всъщност не са способни на любов, те чисто физически са различни от останалите и за съжаление не се лекува. Те първо никога няма и да си помислят, че имат проблем, защото се мислят за Най и второ, те не разбират концепцията, че нямат истински емоции, а отразяват чуждите. Затова изглеждат винаги и за всяка като Идеален и затова изглежда сякаш намират общ език с всичко живо. Оставят страхотно първо впечатление почти винаги, много са обаятелни, чак прекалено хубаво за да е истина. Ами, защото не е, затова и често изчезват след хубавото впечатление. По принцип изчезването и игнорирането, сякаш те са ги измислили. Това, което обичат е да имат власт над емоциите на другите хора, да си доказват, че могат и да извисяват и да те сриват, отношенията ми се въртят в кръга бомбандиране с любов-обезценяване-криза и после пак отначало. А коронните им номера "наказание с мълчание", вменяване на вина, и едно супер неприятно поведение ту е горкичък, ту е господаря на света, чак да се чудиш да го жалиш ли, да го лекуваш ли, или да го слушаш и следваш като мъж, няма голямо значение те по дефолт са недоволни и каквото и да правиш не е правилното.

14.   Тя се чуди и се мае... пуска теми в сайтове, а нашия си ебе ли ебе :D

Е това е играч, а не някакви пишлегари по градинките.

Само едно ще ти кажа, хора, които създават семейства само за да имат смейства, много рядко имат здрави семейства!

Братан.

15.   Какви коментари още очаквате? Спрете да си губите времето с него. Очевидно е решил да се "наживее". Според мен не иска повече деца нито от вас,нито от която и да е. Заслужавате повече.

16.   Авторке, иска да изживее отново тръпката от влюбване без да е готов да поеме отговорност към тебе. А и за какво да поема отговорност, като вече е минал през това в живота си, не е бял лист ,на които тепърва ти ще пишеш. Някоя друга е писала преди теб. Сега иска само хубавото и позитивите на една "връзка", без да се набутва с анганжименти. Човекът ясно си го е показал, ама кой да слуша. Ние вечно чуваме и мислим това ,което искаме, а не това каквото е в действителност и каквото ни показват. Както ти казаха, не си втълпявай ,че така говори и се държи щото е "объркан", искал да избира, страх го е и т.н. Хем го знаеш, хем не искаш да го приемеш и сама се убеждаваш в противното.

18.   Номер 10 и Номер 13 са ти го обяснили достатъчно изчерпаемо. Само това с липсата на бащата ми идва в повече и малко прекалено, но като цяло мнението ми съвпада с това на другите коментиращи. За мен не толкова липсата/проблемите с баща ,колкото това че вече си на 30 и чувстваш сериозен натиск за деца, семейство, както и страха че ще си изпуснеш шанса въобще да имаш такива, е движещата сила да си все още с този кратун.
Няма какво повече да се каже, бягай с 200 докато още имаш време да намериш своя човек и да създадеш семейство. Колкото повече отлагаш вече на този етап, толкова по-трудно ще ти е после ,така че осъзнай се докато е време и не си пропилявай времето с тоя.

Сестрата на Братан

19.   Този не става. Колкото по бързо го махнеш толкоз по добре. Като за начало спри всякакъв контакт с него, ще ти мине. След време ще се чудиш как си могла да хлътнеш по този играч.

20.   Благодаря, на всички за коментарите! Разделихме се наскоро с въпросният господин, всякаш го очаквах, този път. Не бил наясно със себе си, съжалявал, нямало истинско влюбване от негова страна. Много ми е тежко и тъжно. Надявам се да не ме е използвал и лъгал, разчитам да не е осъзнавал какво ми причинява.
Моля, ви дайте ми съвети, за ефикасни методи за да го забравя по-бързо и да продължа напред, нямам време за губене!
Най-силно вярвам в себе си, че ще го преодолея бързо. Надявам се, скоро да срещна истинската любов и да имам най-после семейство.
Авторката

21.   Здравей Авторке,

По-горе на няколко места са ти написали точно и ясно ,че този човек НЕ Е влюбен (номер 10, номер 13....) и са ти обяснили защо мислят ,че не е влюбен. Моето мнение не се различава. Още повече ,че аз съм минала през нещо много сходно и сега, през призмата на времето, осъзнавам всичко.
Дали те е използвал, или не ... то е ясно ,че те е използвал. Толкова пъти ти го е показвал съвсем отчетливо (въпреки ,че не ти го е казвал директно ,може би и от страх да не те обиди, или за да се удължи до колко е възможно секс удоволствието с теб - съответно за това да те е държал на "полусъединел") , но въпреки това ти не си искала да го приемеш, защото ти се е искало да е по-различно... Вярвала си на това ,на което си искала да вярваш, а не на това какво е било! И тъй като не си го приела и си продължила да градиш илюзии без да разбираш от намеците му, човекът в крайна сметка ти го е казал директно.
Кажи ми само едно. Човек ,който е влюбен в теб, независимо от възрастта, ще иска ли след 2-рия месец да къса с теб, ще поема ли той тази инициатива? Ще ти говори ли "на мен ми е хубаво така, само да не те наранявам" ,докато междувременно поддържате само секс отношения след тази пауза, за която ни разказа? Обърни внимание конкретно на тази фраза... Знаеш ли, аз също съм я чувала... 1 към 1 ,същата ! И тя говори достатъчно сама по себе си.... С тази фраза, той не ти ли го е казал точно това? С други думи: "Хубаво ми е да се виждаме за секс ,но стига да не те наранявам" и още по-чудното ми е ...как жена на 30 години след като чуе това ,не и става ясно за какво става въпрос. Не знам, мисля си ,че може би нямаш достатъчно опит с мъжете , с междуличностните отношение , и за това си попаднала в този капан и не знаеш какво означава това... За останалите му оправдания няма и да споменавам, защото знам ,че каквото и да ти се каже, ще го оневиниш ,просто защото не можеш да понесеш истината и не искаш да го повярваш.
Както и да е ,моят съвет е ,каквото и да ти коства това като мъка ,просто не се обръщай назад, освен ако не е за да усмислиш случилото се.... Недей в никакъв случай да се връщаш при него ,било то и за неангажиращ секс! Секни му източника на "удоволствие" като не правиш секс с него. Нека хаби енергия да търси друга.
Съсредоточи се над себе си. Чети книги ,чети психология ,слушай психология. Има достатъчно такива в нет-а ,просто трябва да попаднеш на правилните. Предполагам знаеш поне английски език ...Намери някакви неща с психологическа насоченост, които да четеш/слушаш, така че да усмислиш случката и да се възстановиш. Чети за нарцисите и не попадай повече в този капан заради едното си отчаяние за дете и семейство.