Страдам от много гузна съвест
Здравейте! Тъй като няма към кой друг да се обърна и да споделя всичко, се обръщам към вас, защото знам че винаги има хора, които дават съвети. Аз съм момиче на 19г. И имам приятел от почти 8 месеца ( 2 пъти сме се разделяли). Накратко за нас ще ви кажа, че това е първия човек , в който се влюбвам истински. Отначало живях с него в Англия , работихме си двамата и всичко беше прекрасно. Но с течение на времето започна да се държи малко гадно, всеки път когато се скарвахме за нещо дребно, той ми казваше да си тръгвам, и това го понасях много тежко, понеже съм многа чувствителен човек , особено за хора, които обичам. Както всичко си беше наред за няколко дена и изведнъж се карахме жестоко и просто го нямаше това разбирателство между нас. Може би някакво несъответство в характерите , но аз винаги му прощавах, дори и да не е трябвало. Супер много пъти ме е наранявал и ми е казвал много тежки неща, които ме съсипваха. Спрях да се храня, отслабвах още повече, имах ниско самочувствие и не бях сигурна в себе си... той спря да ми прави комплименти, дори не се чувствах желана в определен период, но никога не съм си и помисляла за изневяра или неща подобно, просто колкото и да бях наранявана, прощавах. Въпреки това не отричам че сме имали и хубави моменти... дойде момент, в който когато се чувствах зле, дори отказваше да говори с мен, винаги не му се “занимаваше”. Това е нещото, което ме нарани най-многа от всичко. Наскоро , една вечер, пак се скарахме жестоко и отново не искаше да говори с мен, и аз изпаднах в депресия, защото най-близкия ми човек дори нямаше интерес да ме изслуша. Започнах да си пиша с един човек, първоначално му споделях за нас, и че ми е гадно , защото си мислех че въобще не му пука за мен... писахме си в продължение на седмица, и един ден отново се скарахме, тогава аз си тръгнах от него.. когато минаха няколко дена след раздялата , въпросният ми приятел отново започна да ме търси и да ми казва, че му липсвам и т.н, искаше дори да се връщам, но аз му казах, че няма да го направя, защото пак ще де повтори същото.. въпреки това се виждахме, идваше от време на време вкъщи и си говорихме за някои неща, призна доста свои грешки, заради които се е стигнало до там, както и аз, защото винаги има двама виновни... един ден, казах на момчето с което си бях писала че няма да мога да се видя с него, че просто не мога да го направя, защото още го обичам и , че просто съм се заблуждавала... проблемът е там, че скачам много бързо надълбоко, когато съм наранена, и не мисля че може да стане много сложно. Той се ядоса, каза ми че жена, която обича някой , не си пише такива неща с друг... За което наистина беше прав, но аз самата знам, че беше просто от самота и от това, че бях много наранена. Но какво да направя, наистина само един човек е в сърцето ми и бих отблъснала всеки заради него.. въпреки , че нараних момчето и , че ми беше гадно и за това, не съжелявам по НИКАКЪВ начин, че не се видях с него... само да можех да върна времето назад, нямаше дори да му пиша на този... сега се самообвинявам страшно много и съм много гузна, защото знам, че каквото и да е ставало между мен и приятеля ми, той такова нещо не си е и няма да си позволи да направи. Моля ви дайте ми съвет, как да се оттърва от тази вина, от тази нечиста съвест и ми кажете, според вас много лошо ли съм постъпила спрямо него? Щом се стига да пиша тук, значи наистина се чувствам предател и много виновна, защото точно на този човек никога не съм мислила, че ще причиня това... Благодаря ви.

Коментари

1.   Хубаво е че поне имаш съвест. Дано правилно охарактеризирваш качественото понятие. Пък дали е гузна или не няма голямо значение.

2.   А бе вие да не сте някои от маалата? Там е така, ядат, пият, после се бият, днес се обичат, утре се псуват и се разпърдяват, в други ден пак са заедно... Тук всяка втора тема е от жени без достойнство и самоуважение, дето се събират с всякакви простаци и отрепки и после реват, че били в депресия. Другата схема- много обичала приятеля си, ама се сваля с друг, после отново драма и рев, че била гузна се чувствала виновна. Изобщо безкраен турски сериял. При теб нещата пък са 2 в 1. Сори, ама не мога да съчувствам на хора, които не влагат поне малко разум и грижа за себе си. Като се чувстваш виновна пред твоя грую, признай му какви си ги писала на другия. Като започне пак скандалът ще ти се изпари чувството за вина. Интересно, колко време мислиш, че изкарате заедно?

3.   Главата ме заболя да се опитвам да вкарам смисъл на това словоизлияние. Като на "съжЕлявам" дори реших да спра...

Нито ти, нито келешите, с които си пишеш или въртиш любов не е узрял достатъчно, че да има нормални отношения.

Братан.