Обичам го и ме боли много
Здравейте, пише ви момиче на 19г. За първи път се влюбих истински в един мъж, на 25г. От 1 година сме заедно, но има едно нещо, което много ми тежи и именно - чувствата му към бившата му приятелка, С нея са били 3 години и знам, че тя му е първата любов. Отначало не съм го мислила това въобще, винаги гледах нас , и не съм от онези налудничеви и обсебени момичета, които ревнуват от бившата на някой без причина.. Проблема е там, че мисля, че още я обича. Един път, когато се скарахме жестоко, беше казал че не мога да стъпя на малкия й пръст.. това е нещо, което адски много ме нарани и е страшна тежест за мен, защото така се чувствам недостатъчна и още повече, че го обичам много... наскоро си прехвърляше снимки от телефона на лаптопа, спомени, в случай , че нещо стане с телефона разбира се, и видях в компютъра му папка с името “ние”.. когато я натиснах видях, че има много снимки с нея, и се почувствах много гадно, защото с мен нямаше нито една никъде.. споделя във фейсбук някакви спомени, снимки, на които тя го е снимала и са били заедно, и пише “какви прекрасни времена”, и някаква изрязана снимка с нея, на която се вижда косата и.. не знам дали полудявам,но това боли страшно много,когато обичаш този човек... с мен дори вече не се снима , а камоли да каже че ме обича.. а в същото време се държи сякаш ме обича, по различни начини.. чувствам се объркана и постоянно изпадам в някакви нервни кризи и плача... та как не се усеща, че ме боли от тези неща и ги прави така показно? Написах това, за да поискам съвет от вас, неправилно ли съм се настроила или как да преглътна това нещо, как да се справя с болката и черните мисли.. защото това е голям товар, когато държиш на някой толкова много.. благодаря ви !

Коментари

1.   Още си я обича,ти си прецени дали си заслужава да продължаваш с него.

2.   Ако си му казала, че те боли, а той не прави нищо по-въпроса, можеш сама да си отговориш, не просто колко те обича, а колко те уважава.
Бившата му приятелка, е това което е - бивша. Първа любов всеки е имал, и го пази като ценен за себе си спомен. Натякването на стара любов по време на новата какво ти намеква?
Не я е забравил. Няма и да я забрави.

3.   Мъж, започне ли да сравнява с бивши и то на глас, работите са ясни. Намекни му тактично ,че не е нормално да пази толкова много снимки и така да ви сравнява. Вие с това момиче сте различни хора и не бива да има база за сравнения. Или започни и ти да сравняваш с бивши на глас в тяхна полза.
Имах подобно преживяване с такъв- само се оплакваше от нея, пазеше снимки. Чашата преля, когато започна да изтъква как била повече в нещо си. Казахме си чао.
Ако имаш търпение да изчакаш да я преодолее и да стискаш със зъби когато ви сравнява-давай. Аз нямах. Пратих го при нея, щом толкова се искат. Място за снимки от бивши, спомени, сравнения няма между двама души. Има само бъдеще, не минало.

4.   Здравей! Съжалявам за това, което ти се случва, поставям се на твое място и предполагам на теб какво ти е. Ще ти се извиня предварително ако прозвуча много грубо, но ще ти кажа мое мнение и неща, които не искаш най-вероятно да ги чуваш. Знам, че отстрани е много лесно да се говори, само ти си знаеш какво ти е, но според мен този човек не те обича. Той няма избор, освен след нея да продължи напред, да влезе в нова връзка и да се опита да обикне друга. Сега с теб се опитва да забрави за нея, опитва се да продължи по някакъв начин напред и за съжаление е избрал теб и ще ти кажа защо " за съжаление", защото от цялата тая работа страдаш ти и то незаслужено, защото ти го обичаш и то наистина много, щом до сега толкова си изтърпяла. Виж аз ако бях на твое място до сега да съм се разделила с него, когато ти е казал, че не можеш да й стъпиш на малкия й пръст- аз щях да се замисля, а когато вече си видяла и папката - щях да бъда сигурна, че трябва да го оставя. Разбирам те, обичаш го този човек, затваряш си очите, дори си запушваш и ушите, но според мен никой не заслужава това, всеки заслужава да е обичан, ти също. Трябва да имаш уважение към себе си и да знаеш, кога да си тръгваш, иначе боли. Ще те боли и сега, и да останеш и да си тръгнеш все ще те боли, но ако избереш да си тръгнеш ще боли за определен период от време докато не се отърсиш от всичко това, но ние тук само може да пишем. Ти най-добре знаеш за себе си, помисли си много добре и вземи правилното решение за теб. Аз съм едно анонимно момиче, но въпреки това ти мисля доброто и ти го желая, пак казвам, никой, който обича и мисли добро, не заслужава това. Желая ти успех, избери най-доброто за себе си и се обичай!

Момиче на 20

5.   Говори с него, кажи му ги тия неща. Ако ти каже глупости, тогава му дай примера с "прекрасните времена" и му кажи, че ако държи на теб ще спре да го прави. Ако ли не, примири се, че още страда за бившата.

6.   Ти си малка и влюбена , затова ги търпиш тия работи и съзнанието ти е замъглено. На секундата изчезвай от тоя. По добре ужасен край, отколкото ужас безкрай !
М29

7.   Мило момиче, здравей ! Това са чувства, които всеки е изпитвал в различни ситуации. Разбирам те и това, което мога да те посъветвам е да поговорите. Говоренето отваря много врати и помага за решението на много проблеми. Липсата на достътчно комуникация и примирението водят до това. Говори с него , питай го дали още има чувства, питай дали обича теб, питай какво му липсва и дали иска да бъде с теб. Отговорите ще променят положението предполагам , а ако не го променят просто си тръгни. Никой не заслужава да се чувства нежелан, недостатъчен , комплексиран, сравняван и наранен. Тръгни си ако това е постоянно чувство и няма промяна след разговора. Това разбира се е само мое мнение и съвет. Не се оставяй да те подценяват и да се чувстваш недостатъчна, не си го причинявай.

8.   Преди много време бях качил една история тук " Бивши и настоящи на една маса" и тогава всички жени говореха, че е нещо нормално едва ли не, а сега същите тези жени съветват момичето към коренно различни действия...
изводите оставям на вас

9.   Още я обича и иска да бъде с нея. Вярвам, че човек има само една голяма и истинска любов. Другото са просто връзки нейни заместители, които всъщност не могат да я заменят. деца. Съчувствам и бих те посъветвала да не си причиняваш повече страдания. Той е обсебен от предишната си любов,а това трае понякога цял живот. Не си губи времето, раздели се с него. Пак боли, но се преодолява.

10.   Стига със съветите за "говорене", много наивно. Тя вече е говорила с него и тоя "хубавец" продължава, защото му харесва да я тормози и да го ревнува, чувствя се ценен. Няма да спре, ако говори пак с него ще й каже как е ревнива и това е нормално, защото не изпитва никаква емпатия тоя психопат. И ще продължи да я дразни нарочно. Никой нормален мъж няма да говори така на приятелката си, камо ли да продължава, когато го е помолила да спре. Такива се забавляват от чуждото страдание, стига сте го оправдавали тоя, той много добре знае какво прави и го прави нарочно, никой не е толкова тъп. Никакви чувства към бивши не са оправдание за подобна селяндурщина. И папката със снимки е нарочно оставена там на видно място най-вероятно, за да я види тя и да го ревнува, а той да си повдига самочувствието. Както и постоянните постове във фейсбук, които вече минават границите на нормално. Нищо чудно и да няма чувства към бившата, такъв психопат малко вероятно е способен на обич. Айде да спрем да се лъжем вече и да си ги казваме нещата направо, каквито са. Има разлика да обичаш бившата и това да тормозиш настоящата ненужно с коментари и постове, за които никой не те е молил. Противоположни неща са.

11.   Ти си пълнеж.

Братан.

12.   Много неща съм склонна да простя, но да се гаврят с мен, никога!
По-добре сама, отколкото зле придружена!
Не си губи времето с този плазмодий, а директно му бий шута да си ходи при голямата лИбов!
Нахалство и безочие, как изобщо му търпиш наглата физиономия в полезрението си?!
Имай малко себеуважение, за да те уважават и другите!
Успех!

13.   Прави го нарочно, за да ревнуваш и да се сравняваш с нея. Не е нормало мъж да пази снимки с векове на бивши и така явно да въздиша по тях. Че и да прави класация и да дава оценки. Като са толкова незабравими да си седи с тях, да се събират отново. Щом не му дреме, че това те дразни и така явно и грубо ви сравнява, си е направо психопат. Не се оставай да те сравняват с друга жена. Ти си си ти.
Щом са се разделили е имало защо. Или не е била чак толкова уникална, или твоят не става. Но това теб не те вълнува-важно е настоящето. А то е токсична връзка с човек, който ти насажда комплекси и принизява. С такива хора няма оправия-емоционални насилници и вампири.

14.   Номер 10 - него го охарактеризира, ок. Хайде кажи сега нещо за нея. Каква жена се събира с психопат? Че и не може без него, въпреки, че я тормози психически и страда? Защото няма самоуважение и воля да го напусне. Всеки сам си е виновен за това кого допуска до себе си и за това, че позволява да го унижават.

15.   „Връзката“ ви е токсична и за двамата. Той не е готов за нова любов. А ти имаш очаквания, които няма да се случат. Надяваш се на промяна, но това е илюзия. Сега разбираш ли, че ти си избрала да те боли, седейки с него? Болката е твое решение. Защо си го причиняваш? Просто си тръгни, това не е твоят човек.

16.   Този въобще не те обича, ползва те, за да не е сам и за да накара бившата му да ревнува, да си спомни хубавите моменти, да си промени мнението и да се върне обратно. Нямаш място около него и няма смисъл да страдаш, просто си попаднала на катил, който още не е преживял предната си връзка, на всички се случва. Следващия път гледай да не се събереш с някой, който още таи чувства към предна жена.