Относно поканите във Facebook
Здравейте, искам да попитам защо Facebook предлага на мъжът ми само мацки за да ги добави за приятел. "Имате ново предложение за приятелство", направо откачам. От кого зависи това, от това, че той пред това им е гледал профила или предложение от самия Facebook???

Коментари

1.   Явно тази, която е направила алгоритъма му е хвърлила око и иска да ви разведе.

2.   Фб предлага приятели на негови приятели. С тези мацки имат общи приятели.

3.   Има покани от жени или фейсбук му предлага да покани за приятел списък от жени? Ако е второто това е заради търсенето му в търсачката.. каквото търсиш ти предлага...

4.   T'ва жените сте няма такова откачено племе...

Братан.

5.   И на моя само такива му излизат. Според мен им е гледал профилите преди това защото няма как някакви съвсем непознати дори не от нашия град да го търсят постоянно.

Направих си експеримент - на мен ми излизат предложения за мъже чиито профили нарочно посетих.

Но пък веднъж и на мен ми излезе такова "предложение за приятелство" от някакво момиче чийто профил никога не съм гледала и която не познавам. Така че вече не знам.

Може и самия фейсбук да предлага жени на мъже и обратното според предпочитанията на всеки един. В описанието където пише "интересува се от: мъже/жени" и ако се интересува от жени му предлагат жени. Знам ли вече какво е. Пълна тъпотия.

Сто пъти съм го питала коя е тая, защо постоянно му излизат някакви, посещава ли им профилите и т.н. отрича. Не че ще ми каже "да търсил съм ги" защото знае че ще го напусна. Такива женкари не ми трябват.

Все тая - провери му фейса - на търсачката му натисни и виж имената които му излизат - не че не може да ги изтрие...

6.   Как семеен мъж ще има собствен фейсбук профил. Може да общ с жената и само ако тя има паролата му. Всичко останало е недопустимо

7.   2. Това не е като мацките да му предлагат приятелство!!

8.   Здравейте,
По-скоро имаш проблем със себе си и ревността.
Неуверена си в себе си.
Поработи върху това.

9.   Дори той да изпрати покана за приятелство на някоя от тези жени, това не означава, че те ще ги приемат.

11.   И аз тествах-да, гледал им е профилите и затова ги получава като предложения.

12.   Алгоритъм на Фейсбук - предлага му да добави хора, с които има общи приятели. Не е нужно да им е гледал профилите преди това. Мисля, че леко откачаш.

14.   Бил съм там, запознат съм с алгоритмите на фейса и инстаграм. Както някои предположиха, основно ти излизат такива неща ако имаш някакво взаимодействие с тях (да им гледаш профилите, снимки и тн). Фейсбук "приоритизира" тези хора и затова излизат постоянно.

15.   Не знам дали се изразих правилно, излизат му в известията " Имате ново предложение за приятелство", а не " Хора който може би познавате ". Чудно ми е защо така му се предлага и винаги са момичета.
От автора.

16.   Ако ти се сприятелиш с Драган например, на приятелите ти им излиза Драган като предложение за приятел, ето така работи алгоритъмът.

17.   На мен пък ми предлага хора, с които имаме много общи познати, предимно такива, които сме една специалност.

18.   А, сега видях,че ми предлага и няколко мъже, чиито профили не съм гледала. Дишай спокойно.

19.   Facebook има две основни цели - да те държи възможно най-много време там, за да може, послед да ти показва реклами. Това е.

Като събира данни за теб, може да ти предоставя реклами, които е по-вероятно да посетиш, но също така се сетиха, че може да ти предоставя и съдържание. А профилите на млади и красиви жени, за повечето мъже са причина, да скролвам през 2 години със снимки и постове, в продължение на часове, давайки на Facebook още информация, как да действа. Освен ако алгоритъмът не е установил, че въпросният мъж е гей.
Дали мъжът е "кликал" и търсил дадена жена, не значи нищо. Дори ако не е пратил покана, едва ли ще приеме такава, при положение, че има приятелка... О да - Fацеbook знае и за теб!

Накратко - FB предлага "само мацки", защото повечето хетеросексуални мъже, просто вече са добавили всеки, който някога ще добавят от мъжете, но виж - за жените е друга история.
Ти се радвай, че не му предлага само мускулисти мъже и момчеа с много женствена визия.

20.   Нее не е гледал нищо, нещата са по-прости. Веднъж се случи с една позната нали разбирате, беше тайно и потайно, но тя се похвалила на приятелките и нещата започнаха... покани от нейни приятелки във фейсбук, на работното място, някои тя ми предаваше и така. Не се отказва на жена, това всички мъже го знаят.